Car audio

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

A więc jeśli chodzi o car audio to chciałbym poruszyć ten temat. Jestem maniakiem muzyki w aucie i mam spore doświadczenia z tym związane. Chętnie wymienie sie uwagami i spostrzerzeniami. Służe również pomocą w kwesti montażu i doboru sprzętu.
Obrazek
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

NIektóży widzieli jego tojke we władku. Miała "walic" na speedmani. Mam nadzije ze niedługo będzie znowu jakas impreza gdzie maro będzie konkurował z moim wydechem :lol:
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Twój wydech nie wzbudza alarmów. Moje "bucyki" tak :D :D :D
Obrazek
Goranowa

Rozumiem ze mowimy o PRAWDZIWYM Car Audio i nie mowimy o tym jak znalezc brakujacy panel do magnetofonu Clariona, nowy, ktorego nikt nie chce mi zamowic, bo to stary model?
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Podaj model radyjka to sie rozejże.
P.S.
Stare Clarion'y są najlepsze.
Obrazek
Goranowa

Alez jestes wspanialy!

Model: RAB2671R
Kasetowy.
Mam do niego gwarancje, wiec jakbys znalazl klienta na srodek (bo mi trza sam panel only)to tez mnie ten wariant ciekawi.
choc nie ukrywam, wolalabym panel.
Awatar użytkownika
Cool
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 75
Rejestracja: pn 03 lis, 2003 18:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co sądzisz o Infinity Ref 6500cs jako tył i co byś polecił na przód - mam wzmacniacz trochę lipny ale jest 4 kanałowy. Radyjko Pioneer DEH P6500.
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Jak wtedy zajechałeś do Jarkowego to czułem się jak bohaterzy Parku Jurajskiego ("Coś się do nas zbliża....!" :P )
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Do pani Goranowej:
Z panelem do Clariona jest mały problem. Po prostu nikt nie ma takiego.
Skoro mieszkasz w Wa-wie to poszukaj na Volumenie. Tam wszystko mają.
Do Cool'a:
Jak dla mnie to tylne głośniki nie mają znaczenia. Wole jak mam dzwięk z przodu. Ale są rózne gusta. A co do Infiniti to jest to b.dobra firma i jak na tył to całkowicie wystarczą. A co na przód? Napewno jakieś dwudrożne 16-tki (rozdzielne) z odpowiednim zapasem mocy, solidne i pewne mocowanie, przydałoby sie wytłumienie. A co do firmy to w każdym sklepie polecą Ci coś innego. Najlepiej samemu posłuchać i wybrać wg własnego uznania. Ja używam DLS'a i jestem zadowolony. Ale na dzwięk również wpływa wzmak i żeby ładnie (czysto) grało to nie moze to być jakieś badziewie. Czasami lepiej gra radio.
Jakbyś miał jakieś bardziej szczegółowe pyt. wal śmiało.
Ale sie rozgadałem :D Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Rozgadałeś się? eeeee tam :wink:

Co do głosników na przód to właśnie mi marek montował w drzwi - orginalnie tam są jajka a ja mam jego poprzednie kewoody 16cm i zamontowane sa na przejściówce MDF obitej ala skura.
Obrazek



Do Goranowej
Ja jak jeszcze chodziłem do technikum to w warszawie wiedziałem tylko gdzie jest kolumna zygmunta i wolumen! Tam albo kupisz przód albo sprzedasz tył (zazwyczja tyły posiadaja złodzieje oj oj Goranowa nie podejzewałem :wink: )
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Anonymous

OO widze ktoś poruszył mój temacik :D

Co do DLS to niezgodze się, odkąd sprzęt został robiony na Tajwanie stracił i to bardzo. Za te pieniądze co kosztują Infinity można już kupić DEGO ST650 które zagrają o niebo lepiej jeżeli zapewnimy im odpowiednie warunki, montaż, wytłumienie i pare wacików w zapasie. Co do głośników z tyłu to ja osobiście bym sobie odpuścił i zainwestował w porządny zestaw 2 drożny na przód, jak ktoś jest maniakiem może założyc trójdrożny, warto zainwestować też w dorobienie do nich nowych zwrotnic bo te seryjne nadają się do rzucania za psem. Jeżeli spełnisz powyższe warunki to przestaną cię interesować głośniki z tyłu, a tam powinien znajować się popularny przetwornik niskotonowy czyli Subwoofer i też radziłbym zainwestować pare groszy więcej w marke, niż kupować bazarowego Alpharda czy Boschmana :lol:


Panie Gość na jakim sprzęcie pan gra. U mnie narazie cały czas wysztko w budowie ale wymenie conieco.
Jednostka sterująca Alpine CDA 7842R
Wzmacniacze 2x Denon DCA500, Velocity Burning Desire
Przód GMS (niebić :P ) Tweetery Lanzar jedwabne-modelu niepamiętam. Docelowo system 3-drożny oparty na Morelu bądz Lotusie
Suby 2x RFZ 3410 obudowach zamkniętych 34l, docelowo JL Audio bądz RFD 2110 HX2.
Okablowanie Dietz, DLS.
Goranowa

Nie no, ja mam tyl radia nawet z gwarancja 8) Poprostu dawno temu ktos sie pokusil o moj panel, ale z wyjeciem srodka sobie cos nie poradzil (moze nie zdazyl).
Na volumen sie nie wybieram z tego to prostego powodu, ze panel do tego radia, jesli nie przez serwis to bedzie najprawdopodobniej uzywany.
A ja uzywanych rzeczy nie lubie :roll:
Najprawdopodobniej bedzie wiec nabywane kolejne radio - bo to juz ponad rok jak go nie mam i smutno mi bez muzyczki- i bedzie to JVC- kasetowe, tez taki starszy model(choc nowy), ale nie potrafie podac danych dokladnych.
Ale grazie, za sprawdzenie tego.
Awatar użytkownika
dr Mike
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 537
Rejestracja: pn 28 lip, 2003 11:50
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Ja mam takie pytanko do ludzi znających się na rzeczy: czy to prawda, że Alpiny sobie słabo radzą z wypalanymi płytkami? Rozglądam się teraz za radyjkiem i odsłuchiwałem kilku modeli różnych marek na swoich płytkach. Czasem Alpine miał kłopoty z czytaniem CD-R'ów. Czy to nagminne dla tej marki?
Z tych tańszych to JVC fajnie grają.
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Ja gram na:
Jednostka Clarion ARX 9270 R + zmieniarka
Końcówki: Sony XM 754 HX (średnio-wysokie) i Sinuslive 3002 (sub)
Głośniki: przód DLS 16cm + tweetery DLS + zwrotnice Sinuslive, tył sinuslive 13cm
Subwoofer: Sinuslive "Spirit" 32cm dwucewkowy (zamknięty 48l)
Okablowanie DLS i Sinuslive.
Efekt: 131dB. Kiedyś miałem dwa takie suby, ale nie zdąrzyłem zrobić pomiarów. Na przyszły sezon mam w planach wcisnąć 4 suby i 4 końcówki do specjalnie przygotowanego malucha. Oj współczuje moim sąsiadom :D :D :D
A co do sprzętu tajwańskiego to zgadzam sie w 100%. Sprzęt stracił ale nadal ma swoje zalety. Przede wszystkim jest tani. A moje DLS'y są Made in Sweden.
Głośniki z tyłu używam tylko po to, żeby pasażerowie z tyłu też coś słyszeli, poza bumm bumm.
Ostatnio zmieniony śr 31 gru, 2003 14:43 przez Maretzky, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Tak to prawda ze Alpiny nie radzą sobie z CD-R'ami. Wszystkie Alpiny z jakimi do tej pory sie spotkałem tak miały (poza modelami High-end, powyżej 3000zł).
A co do tańszych radyjek to bardziej bym polecał Kenwooda, Pioneera czy Blaupunkta.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”