Car audio

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

aaddii

a wie ktos cos na temat KENWOODA CD KDC-W5031Y?
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak juz tak koniecznie chcesz by ci cos doradzic to kup Kenwood KDC-W4031, praktycznie trudno znalezc cos lepszego w tym przedziale cenowym bije na glowe Alpine,Clarion,JVC itp.
Cena 589zl np tutaj:
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 12&pid=485
Awatar użytkownika
pascalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: sob 26 sie, 2006 01:43
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Nie chce zakladac nowego tematu wiec tu zapytam, otoz poszukuje radia do ok 350zl, musi moc odtwarzac mp3 i miec wyjscie na wzmak bo s13 mialem z jakims wzmakiem do ktorego sa podpiete glosniki i poki co nie mam zamiaru wydawac $$ na glosniki. Nie jestem specjalnie koneserem car-audio wiec interesuje mnie zeby to w miare gralo, nie przerywalo na polskich drogach i nie specjalnie rzucalo sie w oczy. Udalo mi sie znalezc takie radyjka: JVC KD-G 322, SONY CDX-GT200S, SONY CDX-S 22 z wygladu podoba mi sie jvc ale czy to bedzie dobry wybor ? Pozdr
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Hmm za ta kwote trudno cos ciekawego wybrac...
moze cos w stylu Pioneer DEH 2800MP/2820MP/2800MPB. Co do JVC i Sony (zwlaszcza tych tanich) mam jakas awersje...

Choc moim zdaniem lepiej dolozyc 150zl i szukac cos w okolicach 450-500zl
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

JVC KD-G 322 to dobre radio za ta cene nie znajdziesz lepszego
Awatar użytkownika
pascalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: sob 26 sie, 2006 01:43
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Jeszcze jedno pytanie do mądrzejszych ode mnie w sprawach car audio. Otóż sprawa ma się tak: Wcześniej pisałem że w spadku po poprzednim właścicielu pozostał mi wzmak i głośniki zamontowane w półce z MDFu - troche se to waży;). Mój plan to pozbyć się tego i założyć głośniki w drzwiach. Z początku myślałem nad systemem 2-drożnym z tweeterami osobno, ale uznając, że te pieniążki mogę przeznaczyć na znacznie ciekawsze(w moim mniemaniu) drobiazgi do sx'a uznałem że założe tylko 1 parę głośników. Chodzi mi o miejsca seryjne, z tymże mam zamiar przygotować mocowanie z mdfu. I teraz pytanie jakie głośniki polecicie. Elpisy czy okrągłe, powerbassy współosiowe czy może coś innego.Aha, zależy mi na tym, żeby nie ciąć tapicerki w drzwiach...
Trochę przydługo, no ale ;)
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Za cene wspolosiowych , owalnych czy okraglych dostaniesz juz fajne glosniki z osobnymi tweeterami. Ja mimo wszystko polecam 165mm + tweetery. NIeporownywalnie lepsza scena stereo jak masz gwizdek wyzej.
odaj jakis przedzial cenowy to cos sie znajdzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
pascalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: sob 26 sie, 2006 01:43
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

No tak w 200 zamknąć się chciałem, z tym że tweetery trzeba też ładnie zabudować żeby to miało sens ;) Słupki odpadają bo tam mają być zegary, ew. trójkąty lusterek w drzwiach, tylko co jak mi się taki tweeter spali...
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

hmm jak chcesz do 200zl to nie ma sensu cokolwiek kombinowac. Mozesz wpakowac glosniki z jakiegos starego telewizora. Jak nie zrobisz wytlumienia, paneli itd. to zaden glosnik nie zagra dobrze. W slupki mozna spokojnie upchac twetery i zegary...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
pascalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: sob 26 sie, 2006 01:43
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

tzn ok 200 na głośniki chce się zamknąć, nie liczę mdfu tłumienia i montażu ;]

Natomiast jeśli 200 na głośniki to zdecydowanie za mało, to jestem skłonny zagospodarować na głośniki 300... Może będzie Wam coś łatwiej polecić...
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
pascalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: sob 26 sie, 2006 01:43
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Z opisu wydaje mi się że słabe bassy ma ten zestaw.... Czy tak jest w rzeczywistości ??
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Hmm jesli chodzi o bas to wiele zestawow przednich nie da jakiegos wielkiego kopa. Choc PB w tej kwesji jak sama nazwa wskazuje calkiem niezle sobie radzi. Prawde mowiac w tej kwocie
trudno mi cos innego polecic. W kwoecie do 400zl jest juz szersze pole do popisu Helix, PB itp.
Pozatym wszystko zalezy z czego napedzisz te glosniki, nie ma sie co oszukiwac ze z radia bedzie wszystko idealnie.

W tym temacie:
http://forum.turbokillers.com/tematy21/5037,15.htm

dalem namiary na Jurka z ESSY, zadzwon i pogdaj (powiedz ile masz gotowki, jak bedziesz zasilal glosniki, jakie masz preferencje odnosnie muzyki). To naprwde swietna osoba jesli chodzi o CA i napewno nie wcisnie ci syfu - to chyba jedna z niewielu firm ktora dba o klienta i nie patrzy jak wcisnac jakies g.... aby tylko zarobic. Napewno dowiesz sie wiecej niz na jakimkolwiek forum.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
pascalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: sob 26 sie, 2006 01:43
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Jeszcze jedno pytanko mam, otóż uznałem że wykorzystam stary wzmak który obecnie znajduję się w bagażniku. Chciałbym go przenieść gdzieś do przodu, żeby nie prowadzić kabli tam i z powrotem bo wzmak ma napędzać głośniki przednie. Stąd moje pytanie jakie miejsce z przodu polecicie na dyskretne umiejscowienie wzmaka ?
OK, poczytałem trochę i chyba umieszczę go pod fotelem pasażera, jakieś uwagi / wskazówki odnośnie takiego montażu ??

Aha, wzmak to SinusLive MOS 5, słyszał ktoś coś dobrego o nim ? ;]
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tak pod fotelem mozna, tylko trzeba gonic ludzi w zimie co by blota nie narobil. Szkoda sprzetu jak zawilgotnieje i cos padnie.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”