Car audio

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
pascalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: sob 26 sie, 2006 01:43
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

ToM a jakiego wzmaka 2-kanałowego, byś polecił do napędzenia PB-L6C, tylko nie mówimy tu o profi sprzęcie jak u-dimension, tylko chodzi żeby dał te +-60W RMS na kanał i miał małe wymiary. Sporo jest na allegro nowych i używanych blaupunktów - co o nich myśleć ?
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

hmm to juz trudniej bo ma byc zapewne tanio :)
Moze cos z Sinuslive lub CarPower... Bo chyba 600zl na u-Dimension Glow to troche za duzo ???
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
pascalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: sob 26 sie, 2006 01:43
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Czyli taki spokojnie da radę ;) http://www.allegro.pl/item145679329_gmm ... sklep.html
W instrukcji podłączenia PB piszą o wzmaku 50-70W RMS wraz z filtrem, więc mi się wydaje, że uciągnie. Jaka jest Twoja opinia ?
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

hmm powinien byc ok, choc nie wiem jak zagra z PB... Ale z drugiej strony za taka kase trudno znalezc jakis ciekawy wzmacniacz, a jesli chodzi o CarPower to lepsze to od wynalazkow w stylu first, buszmen itp. Sluchalem troche drozszych i graja bardzo pozytywnie jak na swoja cene. Musisz chyba poeksperymentowac, jak ci sie brzmienie nie spodoba to zawsze mozesz sprzedac za jakis czas i zmienic na cos fajniejszego...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
pascalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: sob 26 sie, 2006 01:43
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

I kolejne pytanko, otóż muszę ściagnąć tą plastikową osłonę radia, ogrzewania i lewarka skrzyni (cluster lid C w manualu). Z manuala dowiedziałem się że trzyma się to na "metal clip". Moje pytanie, jak to ściągnąć tak żeby tego nie uszkodzić...
A drugie pytanie jak ściągnąć osłonę klamki wewnętrznej w drzwiach, żeby nic nie połamać, po prostu podważyć śrubokrętem czy jak ?
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

I kolejne pytanko, otóż muszę ściagnąć tą plastikową osłonę radia, ogrzewania i lewarka skrzyni (cluster lid C w manualu). Z manuala dowiedziałem się że trzyma się to na "metal clip". Moje pytanie, jak to ściągnąć tak żeby tego nie uszkodzić...
A drugie pytanie jak ściągnąć osłonę klamki wewnętrznej w drzwiach, żeby nic nie połamać, po prostu podważyć śrubokrętem czy jak ?
musisz sarpnąc,podwazyc ,moze sie nic nie ulamie tam sa takie klipsy z blachy a oslone w drzwiach podwazyc srubokretem.
Awatar użytkownika
pascalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: sob 26 sie, 2006 01:43
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

I kolejne pytanie ;), otóż po ściągnięciu tapicerki na drzwiach, okazało się że poprzedni właściciel wyciągnął te plastikowe adaptery. Moje pytanie to na jakich śrubach przykręcić panel z MDFu? Wiem że pytanie głupie, ale chcę żeby było porządnie ;)
Awatar użytkownika
dziubas
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 1020
Rejestracja: ndz 11 lip, 2004 22:41
Lokalizacja: warszawa WOLA
Kontakt:

z nakretkami i podkladkami
Awatar użytkownika
pascalek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 90
Rejestracja: sob 26 sie, 2006 01:43
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Nowy pomysł zrodził się w mej głowie ;), zamiast wytłumiać drzwi może by się pokusić o coś takiego jak na bang & olufsen w tym audi, co podał wcześniej bodajże ToM (link. Krótko mówiąć aby zrobić takie małe obudowy dla głośników przednich... Co o tym sądzicie ?? Około 4-5l powinna dać radę przy 165mm głośnikach, jeśli się myle, poprawcie mnie ;]
chrusteks

Witam pozwole podlaczyc sie do tematu. Posiadam micre k11 a w niej radio CLARION DXZ368RMP glosniki seryjne w drzwiach z przodu i 20cm magnaty s203 w polce z tylu. I planuje zakup wzmacniacza i subwoofera do micruni. co byscie polecili czy kupic 4 kanalowego myslalem o BLAUPUNKT GTA-4 i 2 kanaly pusic do glosnikow i jeden zmostkowany do subwoofera?? czy kupic jakis 2 kanalowy i tylko napedzic nim tylko subwoofer a reszte puscic z radia?? Chce przeznaczyc na wzmacniacz i subwoofer okolo 600 złoty wiem ze to moze nie duzo ale co byście mi za ta cene polecili?? dziekuje za pomoc i pozdrawiam serdeczei

ps. w Przyszlosci wymiana glosnikow z przodu na zestaw 2-drożny + tweetery
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Jak ja nie lubie takich pytań :) Ale coż , cos odpowiem.

Osobiscie nie lubie dzwieku za plecami wiec nie podączalbym tylnych glosników pod wzmacniacz. Wolalbym wzmacniacz 2 kanalowy. Ale jezeli planujesz jakies poządne glosniki na przod to mozna juz kupic na przyszlosc 4 kanalowy. Ew kupic teraz 2 kan , i potem z glosnikami na przod jeszcze jeden 2 kan :)

Jesli chodzi o 2 kan do suba to mam do sprzedania Sinus Live 3002 , 2x150W lub 1X300 , pelna plynna regulacja filtorw itp

Co do suba , to ja mam earthquick 25 cm w bardzo malej skrzynce i w s13 gra rewelacyjne.

Caly zestaw chcialem 800zl , za 700 bym oddal :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

hm 600zl wedlug mnie troche mission impossible :) jak ma to sensownie grac.
Uzywany przyzwoity wzmacniacz w granicach 300-400zl idzie kupic, ale z glosnikiem bedzie trudniej. Jak planujesz zakladanie systemu przedniego to proponuje wlozyc te 600zl do szuflady i troche do zbierac. Bo tak wydasz 600zl i nie bedziesz z tego zadowolony.

Oferta ktora przedstawil Maretzky jest calkiem przyzwoita i warto nad nia pomyslec.

Ewentualnie dozbierac kasy i kupic cos w tym stylu:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 5&pid=1166

...choc lepiej zaczac zabawe od dobrego systemu przedniego np. cos w tym stylu:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 5&pid=1165

to co podaje to sa wersje budzetowe jednak zapewniajace naprawde bardzo przyzwoity poziom dzwieku.

Naprawde przemysl co chcesz zrobic bo szkoda marnowac glupio kase, moim zdaniem tak jak wspominalem zrob sobie dobry system przedni. O glosnikach z tylu zapomnij, a za jakis czas dokupisz sobie sub-a. Wzmacniacz proponuje 4 kanaly jak ma to byc taniej...
Z takiego rozwiazania bedziesz bardzo zadowolony i jak jeszcze nie slyszales przodu na przyzwoitym poziomie to gwarantuje ci ze przy dobrym wykonaniu (wytlumieniu, ustawieniu tweterow) szczeka opadnie ci do ziemi :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
chrusteks

http://www.allegro.pl/item149239294_pow ... ancja.html

PowerBass
Model PB B6.5 X v.2
a co sadzicie o tych glosnikach?? aby sprzodu wstawic bo moze najpierw tak zrobie :) plus bedzie 4 kanalowy wzmacniacz:)) pozdrawiam
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

w ESSA te same za 159zl (ESSA jest dystrybutorem PowerBass)

PowerBass PB-B6.5Xv.2 Black - Aktualnie: 159 zł WYPRZEDAŻ - przesyłka gratis

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 2&pid=1008

Ale naprawde radze ci 2 drozny system przedni...

Jak ci sie mocno pali to kup np.

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php ... 9&pid=1096


Cena: 449 zł
Aktualnie: 399 zł PROMOCJA do 31.12.2006 + gratis przesyłka i koszulk

Reszte kasy zainwestuj w wytlumienie drzwi i panele...

Na poczatek mozesz zasilic je z radia i tak bedzie to lepiej gralo niz proponowane przez ciebie rozwiazania. Potem mozesz dozbierac i kupic jakis wzmacniacz...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
FiFa
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pt 12 sty, 2007 23:50

Pozwole sie przyłaczyc do tematu, moze i w czyms pomoge.

Ja jak juz bym robił nisko "budzetówke" która ma rozsadnie grac poleciłbym taki oto zestawik: http://allegro.pl/item156161753_helix_b ... klep_.html
te oto helix potrafia całkiem fajnie grac pod samym radiem i wcale nie potrzebuja do tego wzmacniacza... Mozna sprobowac sie handlowac z gosciem, mozna w sumie zapłacic za te głosniki ok 250 złoty.

No i jak jeszcz mało i nie wystarcza sam przód to mozna zainwestwoac w suba :twisted:
Głosnik: http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMe ... mDB=itemdb
jego cena to 179 złoty, ale oczywiscie trzeba wykonac do tego skrzynie, doliczyc przesyłke czyli w zaleznosci od zdolnosci kombinatorskich mozna zapłacic od ok 210 złoty do prawie 300 zł.
Do tego wzmacniacz:
http://allegro.pl/item154505552_sklep_c ... atis_.html
mostkujemy go i osiagamy 225 W głosnik ma teoretyczne 300 W , ale z własnego doswiadczenia wiem ze ten głosnik potrafi sie utrzymac przy 500 W i nie pojdzie z dymem, ale zasilany car powerem tez daje z siebie sporo, i potrafi dosc duzo zrobic hałasu.. Cena tego wzmacniacza ok 250 złoty...

Czyli moj zaproponowany zestaw maksymalnie bedzie kosztował ok 800 złoty, mnie on wyniósl duzo taniej, ale własnie taki posiadam w swoim auci i jestem z tego całkowicie zadowolony, nie ma na co nazekac jak za taka cene i wiem ze ja bym go na dzien dzisiejszy nie wymienił.
A i jeszcze nie nalezy zapomniec o wygłuszeniu drzwi i ogolnie samochodu :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”