podłaczenie radia

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

hard corek

Albo ja gupi jestem w tym temacie albo co - mam z kostek wyprowadzone kabelki i teraz tak:

1. radio nie trzyma mi pamieci ustawionych stacji
2. kasuje mi zegarek na 1:00
3. Chciałbym aby chodziło na wyłaczonej stacyjce a tak nie jest ( i anteny mi nie chowa)

Macie może jakiś fajny schemat podłaczenia albo zdjatko jak to u was wyglada ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

masz juz furke na chodzie ? jak nie to daj znac jak bedziesz chcial grzebac to sie raz a dobrze rozprawimy z tym radyjkiem :) podlaczy sie je po ludzku
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
hard corek

jeszcze nie ale w tym tygodniu to na stówe dlatego się już orientuję :D
Awatar użytkownika
IceMan
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 883
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 10:12
Lokalizacja: Szczecin

w kostce masz 2 kabelki
w jednym jest zawsze 12v
w drugim jest 12v jak wlaczasz stacyjke

w radiu tez masz 2 kabelki
jeden do zasilania drugi do podtrzymania pamieci

Podłącz obydwa kabelki z radia (czyli zasilanie i pamiec) do jednego kabelka w aucie w ktorym jest 12V na stałe. Przy czym kabelek firmowy jest dość cienki i jeśli masz podłączone 4 dość spore głośniki pod dość mocne radio to przy głośnym graniu może radio "mrygać" ciemniej jaśniej w rytm basu bo prądu ciut będzie brakować, natomiast jeśli masz np. podłączone tylko 2 głośniki z przodu pod radio i 2 tylne pod wzmacniacz to nie powinno nic takiego się dziać (ja tak mam i jest spoko)
Strojenie CA18DET , SR20DET , RB25DET (Nistune , PowerFC) , Honda (Crome) , Subaru
Awatar użytkownika
Łulf
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 64
Rejestracja: śr 27 lip, 2005 20:10
Lokalizacja: Rydułtowy (śląsk)

dokladnie tak mi na fabrycznych kabelkach radyjko sie wylanczalo i musialem pociagnac nowe kabelki prosto z akumulatora 2x2,5' z bezpiecznikiem teraz nawet nie przygasa przy ostrym graniu :D
Awatar użytkownika
Student
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 95
Rejestracja: ndz 12 mar, 2006 13:48
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

ja tez miałem takie cos ze mi radyjko ze grało tylko po przekreceniu kluczyka wiec szukałem drugirgo plusa i znalazłem odrazu obok wiozki jakas kostke ktora niegdzie nie była podłaczona i była na niej 3 plusy na 2 jaksodziwnie mi radyjko przerywało a na 3 normalnie grało bez klucza co do pamieci od stacji radiowych to w kostce ktra wychodzi od radyjak masz taki zołty kabelek musisz go podłoczyc do plusa tak jak jzu było wyzej napisane i bedzie wszytko smigało a co do anteny nie jestem pewien ale wydaje sie ze jeszce od radyjak idzie taki kabelek ktory podaje napiecie po właczenia radja mozna go np podłaczyc do wzmacniacz zeby sie odpalał po właczniu albo do anteny zeby sie wysuwała po włączeniu radja albo masz cos z antena :P pozdro :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”