radyjko

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
mniam
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 112
Rejestracja: ndz 28 gru, 2003 23:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

od paru dni poszukuje radyjka do samochodu
moze Wy mi cos podpowiecie bo jest teraz tego tyle ze hohohohoh....

to co musi miec:
najlepiej galeczke do podglaszania, bo nie lubie przyciskow ;-)
musi odtwarzac mp3 i czytac plytki CD-RW
przedzial cenowy do ok 650PLN
powinno dac rade bez dodatkowych wzmacniaczy bez instalacji dodatkowego zasilania itp...

zakladam radyjko + glosniki w miejsce standardowych i powinno ladnie grac ;-)

http://www.allegro.pl/item109135006_son ... ielce.html
http://www.allegro.pl/item109559130_3_l ... _f_va.html
http://www.allegro.pl/item108720046_son ... kielc.html
http://www.allegro.pl/item109370496_jvc ... odel_.html
http://www.allegro.pl/5186_cd_mp3.html? ... gtext&p=11

jest tego naprawde sporo a ja nie znam sie na tym ani troche...
Awatar użytkownika
TURBO maniac
Stały gość
Stały gość
Posty: 442
Rejestracja: sob 20 gru, 2003 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Również chciałbym się podłączyć do pytania. Oprócz w/w interesują mnie jeszcze dwa Pionki:
DEH-30MP
DEH-4800MP

Jeszcze niedawno ich cena podchodziła pod 600zł więc chyba nie powinny być złe, ale ja się tam nie znam na car audio.
Gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!
Awatar użytkownika
Rafi
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 639
Rejestracja: wt 09 mar, 2004 07:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

http://www.allegro.pl/item109370496_jvc ... odel_.html

weź to !!! polecem JVC zawsze miałem jvs za taką cene full wypas! za alpine w takim sztosie dasz 1699. Nie jest ordynarne wręcz klasyk . Pozatym dobra końcówa LA 8***. napędy dużo wytrzymują nie skacze. Moje zdanie .
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #001/06 lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
[/scroll]
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

http://forum.turbokillers.com/tematy21/434,240.htm - ostatni post i w sumie dalej zdania nie zmieniam...
Awatar użytkownika
TURBO maniac
Stały gość
Stały gość
Posty: 442
Rejestracja: sob 20 gru, 2003 13:42
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dziwne rozbieżności w cenach są: Essa sprzedaje po 589 zeta a na Allegro 329 :roll: Należy to traktować jako super okazję czy jak?
KDC-W4031

EDIT: ale wypaliłem z postem, radyjko jest używane. Sorry :oops:
Gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

link do essy jest przykladowy aby zobaczyc jak to wyglada. Pozatym dosc czesto u Jurka w ESSA mozna negocjowac ceny - nie wiem ile radio teraz kosztuje na Allegro itp. Odnosnie tej aukcji to nie jest to najnowsza seria tylko model chyba z 2005r. Jednak naprawde w tej cenie trudno mu znalezc konkurenta jesli chodzi o jakosc dzwieku, a duzo radyjek mialem okazje przyesluchac. W sumie jak wspominalem do 1000zl to chyba najciekawszy wybor... Powyzej 1000zl mozna juz sie zastanawiac nad jakas Alpinka, lub RockfordFostage (ale odpada wtedy MP3)
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

To ja od siebie dodam ze Sony i JVC to dla mnie kupa. Poprostu mi sie nie podoba dzwięk tego radia.
Bardzo ładnie gra nowy blaupunkt , ale ma problemy z czytaniem CD-RW a o MP3 nie wspomne. To samo Alpine. Wole starsze modele.
Pionner , stare modele sie szybko zuzywają , nowe sa w miare ok.
Clarion , stare modele są najlepsze na siwecie , super dzwięk , jakosc i trwałosc. Nowego osobiscie nie miałem.
Kenwood jak dla mnie zbyt skomplikowany , ale ładnie gra.
MIałem tez Beckera , fajnie gra , prosty w obsłudze , ale nieczytelny wyswietlacz i skacze na dziurach.
Teraz kupie sobie Nakamichi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mniam
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 112
Rejestracja: ndz 28 gru, 2003 23:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

a co myslicie o takim sprzecie:
NAKAMICHI CD300 CD/MP3
-czy bedzie sie nadawal bez dodatkowych wzmacniaczy itp...
bo bardzo mi sie podoba to radyjko tyle ze slyszlem jak gra wraz z jakims wypasionym wzmacniaczem i mega glosnikami... ale bardzo podoba mi sie design tego radyjka...

a takie cos:
SONY MEX-1GP CD/MP3/USB Player 1GB
ten znowu tez mi sie podoba i fajnie ze ma 1GB w panelu na mp3...
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

NAKAMICHI CD300 CD/MP3 :tonqe: bardzo sympatyczne radyjko


SONY MEX-1GP CD/MP3/USB Player 1GB - zastanow sie co chcesz od radia, jak zalezy ci na jakosci to bierz albo to NAKAMICHI albo tego KENWOOD-a (choc przekroczylismy kwote z tym Nakamichi).

Natomiast jak szukaz z bajerami, swiatelkami itp. - a jakosc dzwieku jest na drugim miejscu to rownie dobrze mozesz kupic jakiegos Firsta za 200zl na Allegro... W sumie patrzysz wtedy tylko na wyglad i bajery...
suchar
Stały gość
Stały gość
Posty: 202
Rejestracja: pt 03 wrz, 2004 08:42
Lokalizacja: Dąbrówka
Kontakt:

ja tam sie na audio nie znam (ba, prawie 2 lata mam nysę i do tej pory radia nie mam...), ale wiem tylko tyle, że Nakamichi to sprzęcior 1st class i... wymaga wzmacniacza.
Awatar użytkownika
mniam
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 112
Rejestracja: ndz 28 gru, 2003 23:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

co do sony to nie widzialem na zywo ale mi nie wyglada na wielkie swiecidelko i bardzo podoba mi sie patent z 1GB w panelu...

NAKAMICHI mieszcze sie ;-)
tyle ze pytanie czy da rade bez wzmacniaczy itp...
bo nagle bede musila kupic wzmacniacze, kable i tysiac inny rzeczy
a chce kupic tylko radyjko i glosniki
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zalezy co chcesz podlaczyc do tego Naka :) 30W x 4 (4om)

Co do Sony to Maretzky wyjasnil to dosc doasdnie, ja dalem opinie na temat sprzetu do okolo 600zl, Nak to okolo 1000zl (za nowy). Wiec mysle ze dalsze kombionowanie nie ma sensu..., pozatym i tak mp3 wyklucza z zalozenia dobra jakosc (jest to kompresja stratna) - wiec jak wezmiesz sony czy naka to wielkiej roznicy nie bedzie. Odczujesz dopiero jak wpakujesz plytke CD.

Kolejna sprawa to jakie glosniki chcesz wpakowac, bo jak jakies buszmeny to szkoda wydawac na radio nawet 600zl. Jak juz pakujesz sie w taka kwote to przynajmniej jakies minimum odnosnie glosnikow no i wytlumienie drzwi - inaczej nie ma sensu robic takich zakupow...

Natomiast jak chcesz Naka to juz by wypadalo troche wiecej niz minimum odnosnie glosnikow i wytlumienia.
Awatar użytkownika
mniam
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 112
Rejestracja: ndz 28 gru, 2003 23:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

glosniki, takie aby montaz ich byl jaknajprostrzy wiec dobrze byb bylo aby pasowaly w fabryczne miejsca na glosniki w S14

glosniki bym chcial takie aby zmiescic sie w 700PLN
mam kolege ktory jest mi winny przysluge i auto zostanei wytlumione...
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

za 700zl mozna miec calkiem fajne glosniczki jednak tu by wypadalo juz wzmacniacz dokupic.
Co do wytlumienia to mozna to zrobic samemu, nie jest to jakas wielka filozofia - kwestja zastosowanych materialow i ich ceny.
Nie wiem jak wygladaja standardowe miejsca, w S13 nie sa za ciekawe... jednaj jak juz bylo na forum mozna zrobic bardzo proste panele z mdf-u. Niestety bez paneli najprawdopodobniej sie nie obejdzie. Teraz pytanie co to jest duzo roboty, ja o stolarce mam marne pojecie - a calkiem fajne panele zrobilem w 2 dni. Wystarczy troche czasu i troche checi, jak chcesz cos co by tylko gralo to kupuj byle co i najtansze radio - inaczej bedzie to wywalenie kasy w bloto.
Perzegladnij dokladnie zalaczony topic - znajdziesz tam na wszystko odpowiedzi i fotki napewno ktore ulatwia jakies prace instalacyjne.
W sumie calosc powinienes raczej planowac kompleksowo, bo osobno radio potem glosniki to niezbyt dobry pomysl...
Awatar użytkownika
mniam
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 112
Rejestracja: ndz 28 gru, 2003 23:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

nie jest latwo ;-)
chyba faktycznie przemysle dokladnie temat
i albo kupie radio + glosniki tz. "sztuk raz" albo zabiore sie za przerobki aby bylo profi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”