zabudowa do bagaznika

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
somsiad511
Stały gość
Stały gość
Posty: 301
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 19:26
Lokalizacja: Gorzow.wlkp
Kontakt:

witam.przymierzam sie do zrobienia zabudowy do bagaznika ale zabudowa musi byc byc tak zrobiona zeby nic niebylo widac tz zmacniacze musza byc pochowane i tp .m<font class="red">u</font>j pomysl jest taki caly bagaznik podnies z 5cm w gore w miejsce kola zapasowego wlozyc glosnik niskotonowy 30cm na wzmacniacz zrobic osobe wneki z otwaraniem ich od gory by muc cos podregulowac czy cos i taksamo dotyczy sie apteczki itrujkata i kondesatora .

Wykonalem sobie taki projekt nagure przyjdzie plyta kt<font class="red">u</font>ra zasloni wszysto bedzie tylko widoczne 2 bas reflexy i 3 schowki zamykane tylko co myslicie z tym bas reflexem czy bas niebedzie ztlumiony . glosnik z dolu bedzie szczelnie zamkniety a z gory tylko tymi bas reflexami bedzie m<font class="red">u</font>gl wyjsc dzwiek
Załączniki
Zdjęcie(14).jpg
tel 511094691
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

A jaki masz subwoofer ? To nie moze byc pierwszy lepszy , musi byc przystosowany do zabudowy w kole , a takie zazwyczaj nie potrzebują bassreflexów.
Obrazek
Awatar użytkownika
somsiad511
Stały gość
Stały gość
Posty: 301
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 19:26
Lokalizacja: Gorzow.wlkp
Kontakt:

takiego samego magnata jak na zdjeciu byl on w subwooferze ale niemam miejsca tego wozic musze pulke wyciagac i ledwo zamykal sie bagarznik
Załączniki
magnat.jpg
tel 511094691
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Musial bys dokladnie podac model glosnika (trzeba popatrzec na jego parametry i policzyc skrzynke), pozatym mi osobiscie BR nie pasuje. Robil bym raczej obudowe zamknieta.

Zerknij tutaj masz przyklad dyskretnej zabudowy:
http://forum.turbokillers.com/tematy21/4495.htm

Pozatym mozna i zrobic jakas lekko show (pleksa, podswietlenie itp.) i na to ladne przykrywki z materialu tak co by wszystko zakrywaly przed niepowolanymi oczami.
Awatar użytkownika
somsiad511
Stały gość
Stały gość
Posty: 301
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 19:26
Lokalizacja: Gorzow.wlkp
Kontakt:

MAGNAT TRANSFORCE 1200
Moc [Wat]: max 600

RMS: 300

Impedencja [Ohm]: 4

Pasmo (Hz): 16 - 500

Skutecność [dB] : 93
tel 511094691
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Chodzi tu o parametry thiella smalla.

Vas - objętość ekwiwalentna głośnika wyrażona w litrach [l],
Qts - całkowita dobroć głośnika, wielkość niemianowana [-],
Fs - częstotliwość rezonansowa głośnika w wolnej przestrzeni wyrażona w hercach [Hz],
Vb - objętość obudowy wyrażona w litrach [l],
Qtc - dobroć głośnika w obudowie, wielkość niemianowana [-].

F3 - dolna częstotliowść graniczna (-3dB) wyrażona w hercach [Hz],
Fc - częstotliwość rezonansowa głośnika w obudowie wyrażona w hercach [Hz],
Fmax - częstotliwość, dla której występuje "podbicie" na charakterystyce amplitudowej wyrażona w hercach [Hz],
Gmax - wartość "podbicia" wyrażona w decybelach [dB].
Obrazek
Assassin
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: czw 10 mar, 2005 00:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

mam u siebie zrobiona podobna zabudowe...

podloga jest podniesiona o jakies 10 cm ... moze troszke wiecej. skrzynia ma pojemnosc okolo 75 litrow, glosnik 38cm. po bokach nie zostalo miejsca na tyle zeby wsadzic tam wzmaka... sa tam 2 nieduze schowki. wzmacniacz z kondensatorem jest umieszczony na plycie, ktora idzie pod katem od gory tylnego oparcia, na dole opiera sie o skrzynke (taka konstrukcjie wymusila tylna rozporka)

dzisiaj jak bede przy aucie zrobie pare fotek jezeli chcesz
Awatar użytkownika
somsiad511
Stały gość
Stały gość
Posty: 301
Rejestracja: ndz 29 maja, 2005 19:26
Lokalizacja: Gorzow.wlkp
Kontakt:

Assassin pisze:mam u siebie zrobiona podobna zabudowe...

podloga jest podniesiona o jakies 10 cm ... moze troszke wiecej. skrzynia ma pojemnosc okolo 75 litrow, glosnik 38cm. po bokach nie zostalo miejsca na tyle zeby wsadzic tam wzmaka... sa tam 2 nieduze schowki. wzmacniacz z kondensatorem jest umieszczony na plycie, ktora idzie pod katem od gory tylnego oparcia, na dole opiera sie o skrzynke (taka konstrukcjie wymusila tylna rozporka)

dzisiaj jak bede przy aucie zrobie pare fotek jezeli chcesz
byłbym wdzieczny za pare fotek
tel 511094691
Awatar użytkownika
rysm
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 46
Rejestracja: ndz 29 sty, 2006 14:40
Lokalizacja: WF
Kontakt:

witam ten glosnik co widniej na zdjeciu to magnat shockwave 300rms

jezeli ten co masz ma podobne parametry to obudowa bass reflex plus 52litry tej obudowy inaczej ten glosnik nie zagra wiem z wlasnego doswiadczenia robilem z nim zabudowe w kolo i bylo mu malo powietrza:)
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Jesli to ja bym mial TRANSFORCE 1200 to wolalbym podloge wyciac zeby sie woofer zmiescil !! Przepiekny dzwiek sie z tej turby wydobywa !!

Co do glosnikow to caly czas mysle nad FC1500
http://cgi.ebay.de/FC1500-ultraflacher- ... dZViewItem
Wmiare MALE gabaryty ale wymaga tak czy owak 34L zamknietej obudowy !! Wiec idealnie sie nadaje do kola zapasowego !!Bassreflex 57L :((
A ze auto ma byc autem rodzinnym to troche niebardzo mi te wymagania pasuja, a tym bardziej ze chcialbym miec 2 takie glosniki !!
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
rysm
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 46
Rejestracja: ndz 29 sty, 2006 14:40
Lokalizacja: WF
Kontakt:

to mam dla ciebie inna propozycje 22litry 500wat rms 2 cewki earthquake magma i bedzie leprzy dzwiek niz w magnacie znam obydwa glosniki i teraz mam magme:)x2 poprostu hardcor
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ja ostatnio jakos uciekam od BR, bardziej obstawiam zamkniete. Co do pakowania w kolo jest troche glosnikow ktore mozna tak upchac. Wszystko zalezy od preferencji ja np. wole
Cerwin-Vega IT 10 :) napedzany przez u-Dimension serii Pro... poprostu miodzio :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

witam ja zrobiłem zabudowe koła zapasowego z bardzo podobnym głośnikiem i cienizna ten głośnik w skrzynce gra lepiej , w zabudowie gra mi cała buda wszystko lata i pierdzi :] narazie porażka :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”