jakie audio do nissana 200sx za 2.000...??;D cale audio!!

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

motorola925

jakieś propozycje razem z linkami bym prosił...
Awatar użytkownika
sebastian
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 79
Rejestracja: pt 25 lut, 2005 01:09
Lokalizacja: Pelplin(Pomorskie)
Kontakt:

SX FOR LIFE....
FiFa
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pt 12 sty, 2007 23:50

Ale powiedz na co sie szykujesz?? Bardziej na draga, czy na rozsadny sprzet z dobra jakoscia dzwieku.

A i jak by mi mogł napisac jakie sa oryginalne głosniki w nysce?? Jakie sa na to wneki ??

No w sumie nie ma co ciagnac dalej tematu... wszystko było zawrte wczesniej... jak poprzednik napisał.
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dokladnie duzo informacji jest na forum. Odnodnie paneli tutaj jest troche fotek:
http://forum.turbokillers.com/tematy21/434,165.htm

Musisz sprecyzowac co chcesz kupic za ta kwote, oraz jakiej muzyki najczsciej sluchasz i jakie masz preferencje brzmieniowe. Wtedy bedzie mozna cos pomyslec...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
bazabaza
Stały gość
Stały gość
Posty: 484
Rejestracja: pn 14 lut, 2005 10:54
Lokalizacja: Rybnik

za ta kase to niewiele zrobisz proponuje ci jakies dobre używane radio odseparowany zestaw na przód i jakas skrzynie do bagażnika oczywiście nie zapomnij o wygłuszeniu drzwi
Doładowanie jest jak narkotyk za pierwszym razem najlepsze później wydaje sie tylko słabsze i słabsze ...więc musisz ładować więcej!
Awatar użytkownika
Rey
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: pn 06 lut, 2006 16:39
Lokalizacja: Jarocin WLKP
Kontakt:

bazabaza pisze:za ta kase to niewiele zrobisz proponuje ci jakies dobre używane radio odseparowany zestaw na przód i jakas skrzynie do bagażnika oczywiście nie zapomnij o wygłuszeniu drzwi

A dlaczego skrzynie odrazu??? Skrzynie przeważnie wożą ze sobą penerki i buraki które chcą zapenerować przed mołolatami. Za 2000zł odpuść sobie bo nic z tego nie będzie, chyba że ci zależy tylko i wyłącznie żeby trzęsło i ci kaste rozpruwało od byle jakiegos basu. Za 2000zł to lepiej zamontuj sobie:

1. Radio (Alpine, Clarion, Kenwood, moze jakiś Pionek) do 700zł, nastawiaj sie bardziej na to żeby było porządne CD z dobrą korekcją, anieżeli jakieś bajery typu mp3 czy duża moc,

2. Do tego najlepiej jakis uzywany wzmacniacz cztero kanałowy (około 4x55w) osobiście polecam japońską kontrukcje U Dimension, sam mam taki, daje bardzo neutralny dzwiek, na pewno go nie zniekształca jak inne tanie badziewia! W sklepie cena około 1200zł, w odsprzedaży do 700zł

3. Dwa porządne zestawy odseparowne i tutaj już możesz kombinować, zależy jakiej muzy słuchasz, jeżeli np trance, house to polecam Hertza, np HSK165, bardzo zachwalany, nawet tutaj na forum. Dwa takie zestawy odseprarowane, rozmiary jakie trzeba do samochodu. Koszt 600-700zł

4. Reszte kasy - zostaje około 300-400zł i te pieniądze radziłbym ci przeznaczyć, juz bez szczędzenia i kompromisów na dobre okablowanie i przede wszystki NA PORZĄDNE WYGŁUSZENIE, dorobienie paneli z MDFu pod głośniki, wygłuszenie matami i ogólnie jakieś konkretne zamontowanie.

Gwarantuje ci że jakość dzwięku, nawet moc basu przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania i będziesz słuchał muzyki w samochodzie z uśmiechem od ucha do ucha, a każdy będzie sie pytał gdzie masz "tube" wsadzoną :| Odrazu odradzam kombinowania z końcówkami mocy w radiu itp, najlepiej odrazu porzadny wzmacniacz, bo takich Hertzow nie uciągnie na pewno zwykłe radio, na pewno nie w swojej całej krasie i okazałości. Ogólnie każdy z tych czterech elementów jest święty, jak któryś skopiesz to dzwięk nie będzie taki jak należy.

Jak bedziesz chcical skrzynki itd to potem grubsza kasa, bo te nie powinna byc skrzynka od pana chenia z jakimis alpharadmi i wzmacnia za 100zł, tylko konkretniejszy sprzet, do tego jeszcze kondensator by sie przydal, koljne 200zl by doszlo. Może za 2500zł (kupując tylko jeden zestaw odseparowny) już by sie coś zmontowało konkretnego ze skrzynką. Wybór należy do ciebie. Tylko proszę, nie rób z siebie buraka, bo juz mam dosyć tego.

U mnie przebojem jest mój sąsiad, który za kazdym razem jakosc i zadowolenie z dzwieku po zamontowaniu jakies nowinki określa poprzez obserwacje czy dach w jego kombicy mocniej faluje :shock: :shock: :shock: jedno wielkie N/C... nie róbcie czegoś takiego. Skrzynki to naprawdę często zbędny balast dla samochodu....
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

:arrow: Rey przesadzasz troche ;)


Nie kazdy odrazu chce niewiadomo jakie audio.. wiec nie ma co przesadzac. Jesli chodzilo o skrzynie to tutaj to potoczna nazwa subwoofera w obudoweie zamknietej.
Kondensatro przy jednym wzmacniaczu nie jest potrzebny i mozna sobie go darowac. Co do uD masz racje sam mam audio oparte o serie uD Pro. Za 1200zl mozna juz myslec o serii RM (RM V41) i ma sie mala namiastke Pro. W sumie nie oplaca sie chyba obecnie pakowac kasy w Glow lub Jr... Bo RM jest bardzo atrakcyjna cenowo i lepiej wychodzi brzmieniowo od Jr i Glow... Zobaczymy jak dlugo utrzyma sie promocja - bo obecnie to chyba najlepszy wzmacniacz w tej grupie cenowej i nawet troche wyzej.

Odnosnie Hertzy to mi sie osobiscie profil brzmieniowy tych glosnikow nie podoba - ale to jest kwestja gustu.


Zauzmy taka budzetowke:

1. Helix blue 62 - ok 300zl lub cos z tanich PB - zagra calkiem przyzwoicie jak na taka cene
2. Wzmacniacz mozna kupic jakis uzywany np. cos z starch Alpinek lub Sony np. XM-3040 - ok 250zl
3. Subwoofer np. niech bedzie Hertz ES200 - ok 350zl

pochlonelo to nam juz 900zl

200zl - materialy na tanie wytlumienie
100zl - plyty mdf, klej, sroby na panele i skrzynke (mocno zawyzona kwota)
120zl - zestaw kabli zasilajacych DIET-z
100zl - kable glosnikowe z OFC

zabralo to nam 1420 czli pozostaje 580zl na jakies radyjko, kupi sie za to jakas stara klasyczna Alpinke niestety tylko CD lub jak ktos nie jest hardcorowcem jakies CD/MP3 ktore spokojnie podola takiemu zestawowi.
Reszta to oczywiscie naklad swojej pracy i mozna miec calkiem sympatyczny zestaw za 2000zl

Jak sie pobiega to kawalki plyt mdf i inne <font class="red">PIP</font> mozna dostac za free w zakladach robiacych meble itp. jako odpadki ktore i tak nie sa im potrzebne. W niektorych miejscach mozna jeszcze zejsc z ceny jak sie czlowiek potarguje :) Czesc gratow tupu wkrety, kleje, jakis material na obicie, impregnat do drewna mozna wykopac w swoich domach, warsztacikach lub garazach...

[ Dodano: Sob Sty 27, 07 15:28 ]
P.S.

hmm i po co 2 zestawy odseperowane ?? Chyba ze rozumiesz to jako lewa i prawa strona (ale w takim wypadku to jeden zestaw - bo tak kupujesz w komplecie).
Bo nie widze potrzeby pakowania 4 tweterow i 4 midbasow :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Rey
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: pn 06 lut, 2006 16:39
Lokalizacja: Jarocin WLKP
Kontakt:

No słuchaj, ja też mu wyliczyłem do 2000zł zestaw, z tym ze ten wzmacniacz to liczylem na taki z odsprzedaży z allegro, żeby się zmieścić w 2000zł. W swoim poprzednim aucie zamontowowałem sobie właśnie taki sprzęt jak tutaj wypisałem (tylko radio to była pewna Alpina, rzadko spotykany, kultowy model CD z korekcją dźwięku w czasie - kosmos :shock: ) + zamknięta skrzynka Infinity ze wzmaczniacme Audioson, to powiem że mimo iż skrzynka był cudowna to je wypierdzieliłem po miesiącu (może też po części z tego powodu że potrzebowałe wtedy kase) ale to nie zmienia fatu że juz potem mimo wszystko nie miałem ochoty wracać do skrzyni i nadal sie przy tym trzymam...

Moim zdaniem jest sens montować 4xzestaw, porównywałem sobie dzwiek na dwóch zestawch i na czterech, pewnie u mnie efekt spotengowały dobre ustawienia korekcji w czasie, w radiu. Ale mimo wszystko do nissana jak będe w tym roku sprzęt montował to nie będzie skrzynki, tylko właśnie 4xhertz HSK, lub ewentualnie jakies zajebiste głośniczki sobie sciagne z USA, ale pierwsz musze sobie ten temat naświetlić. Ale podstawa to jeszcze raz podkreśle - WŁAŚCIWY SOLIDNY MONTAŻ, zrobienie komór i odpowiednie ustawienie głośników, tzn w odpowiednim kierunku.

Ja po prostu uważam że skrzynka jest nie potrzebna w zestawie do 2000zł, duzo waży, szkoda miejsca i zachodzu. Jeśli ktoś potrzebuje intensywnego masażu pleców to nie sobie montuje, ale niech pierwsz sobie zada pytanie jak często z tego będzie korzystał i czy nie szkoda niszczyć mu kasty, bo jak się ostro podkręca taki sprzęt to jest oczywiste że buda dostaje po dupie, to tak jakbys ciagle po dziurach jeździł :angered: Dobry sub woofer sie bardzo przydaje jak chce sie wygyrwać konkursy Car audio i wtedy oceniają jak nisko schodzi bas itp, wiec wtedy jest tylko one way :wink:

Tak to jest na mój gust, więc o sub wooferach juz nie dyskutujmy, jak ktoś czuje potrzebe to niech zakłada, ja uważam że to nie jest konieczne i lepiej doinwestować w lepszy jakościowo sprzęt i dobry montaż :wink:
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ja jakos z wszelkich wynalazkow typu korekcje staram sie nie uzywac. Tez mam Alpine z takimi bajerami i powiem ze srednio to dziala.

Zamiast zestawow przednich lepiej kupic jeden solidniejszy, co do sub-a to nie koniecznie trzeba robic masowanie plecow. Mozna zrobic cos subtelnego. Co do USA bo ja wiem, jak lubisz dobry dzwiek to zainwestuj w DEGO nie placisz za ideologie (marke) - a za to masz solidne glosniki. Jak chcesz teoche poszpanowac to mozna cos z Morela lub Focal-a :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Rey
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: pn 06 lut, 2006 16:39
Lokalizacja: Jarocin WLKP
Kontakt:

Jasne, qualizerów itp bajerów trzeba starać sie nie używać. Ale korekcja w czasie to jest zupełnie coś innego...

"....W CDA-7969R procesor ma tak wiele funkcji, że niemal przyprawia o zawrót głowy. Zaczynając od zwykłego 7-zakresowego korektora, poprzez wbudowaną zwrotnicę (6 częstotliwości podziału od 63Hz do 200Hz) umożliwiającą ograniczanie sygnałów docierających do wzmacniaczy (a co za tym - głośników) tak aby w zależności od potrzeb dźwięk był optymalnie rozłożony, aż do... No właśnie do... 'korekcji czasu' i nie jest już tylko gadżet Fantomasa, ale także... Terminatora (żart). Tak naprawdę korekcja czasu pomaga w rozwiązaniu najbardziej dotkliwego problemu samochodowego audio - niecentralnej pozycji odsłuchu. Dzięki korekcji czasu (fazy) możemy opóźniać sygnały docierające do głośników umieszczonych bliżej słuchacza stwarzając tym samym iluzje ich większego oddalenia. Umiejętnie stosując opóźnienia (lepiej powierzyć to rękom i uszom fachowców) możemy za sprawą CDA-7969R umieścić się w centrum sceny dźwiękowej z idealnie dopracowaną charakterystyką brzmieniową. Nie pozostaje nic jak tylko słuchać i słuchać i słuchać i... "


źródło: http://www.pphorn.pl/produkt/?126


Tom, jak masz tą funkcje to chyba powinieneś to wykorzystać... :mrgreen: Ale szczerze mówiąć to wątpie abyś miał ją nie świadomie, bo jest to funkcja zarezerowana tylko dla najwyższych i najdroższych modeli Alpine, ja miałem ten model, jest bez zbednych fajerwerków, wypasionych lcd i bez mp3. Ale jakośc dzwięku powalająca... Sprzedałem, teraz trochę żałuje (jak zwykle :? ) Ale chyba będe wkrótce szukał jakiegoś wyższego modelu, teraz ekrany LCD są na czasie, co by o tym nie mówić, to chce sobie sprawić teraz taki sprzęt co nie tylko świetnie gra, ale ma parę fajerwerków, po prostu :wink:

Co do głośników to jak masz jeszcze jakieś ciekawe propozycje to podaj, poczytam sobie troche, jak znasz jakies dobre stronki to tez z checą przyjme, musiałby sobie troche poukładać to przed zakupem sprzętu. A o USA wspomniałem dlatego że tam jest tanio, a nie że mają super ^%#@!#*$% sprzęt, którego my nie mamy :wink:

Jak lubisz dobry dzwiek i eksperymenty to bym ci polecał znaleźć ten model Alpiny, wstawić 4xzestaw, takie jak lubisz, dobrze zamontować i wypoziomować głośniki, a następnie dać do profesjonalnej korekcji w czasie (muszą być specjalne mikrfony nasłuchowe i ogólnie troche to ustawianie trwa - u mnie 2godziny, ale naprawdę warto) Dwa głośniki to się montuje od biedy, przeciętnie starcza, ale jak chce się mieć szczególny dzwięk, a nie zwykłe stereo (w samochodzie bez tych ustawien i stereo nie wychodzi) to trzeba wiecej głośników. Jako przykład mogę np podać kino domowe - takie z prawdziwego zdarzenia - sam zobacz ile nieraz takie profesjonalne zestawy mają głośników, do tego wszystkiego są zajebiste prcesory dzwięku żeby to współtworzyło całość i naprawdę podobne warunki można sobie stworzyć w samochodzi. Nieraz sie zdarzało że siedziałem w samochodzie słuchając muzyki tak długo aż mi akumulator nie wysiadł, nigdy tego nie zapomne, jeśli ktoś ma choć trochę bakcyla na punkcie dzwieku to naprawdę polecam!
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mam te wszystkie korekcje czasowe, zwrotnice itp. w swojej Alpince i prawde mowiac wole jak wylacze wszystko lacznie z koncowka i puszcze czysty sygnal na RCA do wzmacholi :)

z instrukcji mojego

Kod: Zaznacz cały

[Właściwości]
� Dekodowanie/odtwarzanie plików MP3/WMA
� Odtwarzanie płyt CD-R / CD-RW
� Wyciszanie przy braku sygnału (0 Bit Mute)
� Wyświetlanie informacji tekstowych zawartych na płycie MP3 (ID3 Tag)
� Regulowany 1-bitowy przetwornik C/A
� Wyświetlanie/przewijanie informacji tekstowych zawartych na płycie CD
� Pamięć tytułów płyt (18 tytułów/8 znaków)

[Połączenia]
� Made for iPod®
� Versatile LinkTM
� Interfejs do fabrycznego wyświetlacza pojazdu
� Możliwość obsługi pilotem na kierownicy

[Specyfikacja audio]
� 4 V wyjście przedwzmacniacza
� Wzmacniacz mocy 4 x 50 W
� 3 wyjścia przedwzmacniacza

[Wyświetlacz]
� 2 kolory podświetlenia (inne przyciski - biały/czerwony)
� Wiele kolorów podświetlenia (4 szklane przyciski)
� Wyświetlacz BioLiteTM z animacją w tle

[BassEnginePro®]
� Do wyboru 7-pasmowy korektor graficzny lub 5-pasmowy korektor parametryczny
� Cyfrowa regulowana korekcja opóźnienia w 6 kanałach
� 3- lub 2-kanałowy cyfrowy rozdzielacz kanałów
� 6-stopniowa cyfrowa zwrotnica częstotliwościowa (HP/LP)
Ale ja jestem takim bardziej klasykiem jesli chodzi o Car Audio
czyli wole klasyke 2 lub 3 drozny system przedni + subwoofer. Jesli chodzi o Car Audio to juz troche w tym siedze i sie objezdzilem po roznych zawodach. Wiec sprzetu troche posluchalem. Jednak wole stereo z dobra scena od wszelkich wynalazkow :)

wzmaki jak widac na obrazkach tez mam raczej zalatujace klasyka:
http://www.u-dimension.pl/nasze_produkt ... id=5&kid=5

Poprostu mamy troche inne podejscie...

A gosniki DEGO polecam naprawde swietny sprzet, placi sie za jakos a nie za marke...
Dlugo ich nie bylo na polskim rynku ale znowu sie pojawily i ciesza sie coraz wieksza popularnscia... No chyba ze ktos ma multum $$$ to wtedy moze pchac sie w wynalazki Focala lub Morela za taka kase ze mozna sobie parking nissanow zafundowac :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Rey
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: pn 06 lut, 2006 16:39
Lokalizacja: Jarocin WLKP
Kontakt:

No jasne, za każdym razem podkreślałem że to zależy tylko i wyłącznie od tego kto w czym gustuje :wink: Ja wypróbowałem różne kombinacje w moim poprzednim samochodzie i wybrałem to co mi najbardziej pasowało. Komuś innemu co innego przypasi, natura.

Co do tych głośników Dego, to mógłbyś mi napisać do jakiej muzyki się najbardziej nadają i dlaczego masz taka dobrą opinie o nich? Byłbym wdzięczny i zadaje pytanie tutaj, bo myślę jeszcze komuś się to przyda :wink:
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Hmm dlaczego mam dobra opinie, bo to dobre glosniki. Swoje udalo mi sie dorwac akurat w okresie jak ich nie bylo na polskim rynku ze starych zapasow Jurka z ESSA. Byla to mozna powiedziec dobra alternatywa dla Moreli Dotech MK II i przy okazji o wiele tansza. W sumie do jakiej muzyki to zalezy od modelu, ale bardziej do troche inteligentniejszej muzyki.

Akurat ja posiadam model ktorego juz sie nie dorwie na rynku DO650BP, jest to mniejwiecej odpowiednik obecnie dostepnych PO650.

Wiecej o samej firmie jak i cennik masz tutaj:
http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2&kid=196
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Remus
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 25
Rejestracja: ndz 05 lut, 2006 12:29
Lokalizacja: Lublin

motorola925 pisze:jakieś propozycje razem z linkami bym prosił...
Za 2000 tyś nic w miare dobrego nie osiągniesz. Ja w swoją Nyske zainwestowałem 4500 - 5000 tyś w zestaw Car Audio. Z tyłu mam założone jaja Alpiny dwudrożne. Na przód poszły Haertze 160 mm z gwizdkami koło lusterek. Oddzielne zwrotnice na gwizdki i głośniki wysokotonowe i niskotonowe. Radio to Alpina. A same przewody...hym...no cóż bez dobrych przewodów nic Ci nie wyjdzie. Ja zaożyłem pozłacane kable po 80 zł metr. Nie trace nic na jakości. Oczywiście trzeba z drzwi wywalić folie. Wyciszyć je matami wygłuszającymi. Usunąć wszystkie "świerszcze" z tylniej pułki i bagażnika i będzie OK!!!
Człowiek rodzi się po to by umrzeć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”