Akumulator i car audio

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
gmeru
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: sob 23 lip, 2005 16:02
Lokalizacja: Warszawa

Dzisiaj dał o sobie znać mój akumulator ; ) więc potrzebuję coś lepszego. Co polecacie? Namierzyłem taki : http://moto.allegro.pl/item210916074_ak ... _w_wa.html

Czy będzie okej? Czy to, że jest tylko 55 (teraz mam 65) ma znaczenie jakieś ogromne? Optima takie robi...
Masz pytanie odnośnie technologii High Definition? Zapraszam na forum hdtvpolska.com
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Aku bardzo fajny , ale jezeli nie masz audio pozerającego 100A to wydaje mi sie ze zbedny.

Ja mam sprzet który ciągnie ze 20A i standardowy ale sprawny i swierzy aku Centra i jest bardzo dobrze. Godzinne słuchanie na postoju i nie ma problemów z odpaleniem , zimą tez nic sie nie dzieje. Ja bym wolał na cos innego kase wydac. No ale jak chcesz to kup , aku naprawde najwyższa półka i załowac nie bedziesz.
Obrazek
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
gmeru
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 5
Rejestracja: sob 23 lip, 2005 16:02
Lokalizacja: Warszawa

Dzięki chłopaki. Żółty już siedzi :) mam nadzieję, że teraz mi nie padnie od audio ; ) i wytrzyma długie postoje.
Masz pytanie odnośnie technologii High Definition? Zapraszam na forum hdtvpolska.com
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

gmeru pisze:Dzięki chłopaki. Żółty już siedzi :) mam nadzieję, że teraz mi nie padnie od audio ; ) i wytrzyma długie postoje.
Czy nie padnie to nie wiem :) Pamietaj ze akumulator ma swoja wydajnosc podawana w amperogodzinach... Niestety to nie perpetuum mobile . Polecam zainstalowanie sobie miernika napiecia, dosc pomocne jak ma sie troche watow i nie chce sie pchac auta :)

Napewno z tej optimy wydusisz wiekszy prad, jak i nie bedzie z nia problemow w zimie. Sam sie zreszta nad nia zastanawiam bo mam aku w aucie i nie chce mi sie wachac oparow. Zreszta zelowy tak samo lepiej mi sie sprawdzi z audio...
Ostatnio zmieniony pn 16 lip, 2007 20:58 przez ToM, łącznie zmieniany 1 raz.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Lurys

Wiecie jesli nie chcecie zeby wam aku padaly na postojach to proponuje zakup kondensatora mocy...
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lurys pisze:Wiecie jesli nie chcecie zeby wam aku padaly na postojach to proponuje zakup kondensatora mocy...
A co to jest kondensator mocy bo o czyms takim nigdy nie slyszalem :lol:

Co to jest kondensator to wiem (ale kondensator mocy to jakas nowosc), ale to tez nie perpetuum mobile, a tym bardziej zrodlo pradu :mrgreen:

Kondensator ma inne zadanie i nie ma nic wspolnego z dlugoscia grania, przy wydajnosci pradowej akumulatorow zelowych nieraz nie jest potrzebny. Poprostu kondensator bierze energie z akumulatora i w gdy w piku aku nie daje rady oddac duzy prad ladunek idzie z kondensatora. Kolejna sprawa to kondensator ma zawsze pewna uplynnosc i nigdy nie odda tyle energii co pobral... wiec mamy raczej straty niz zysk...

:arrow: Lurys bez obrazy ale zanim cos napiszesz pomysl, a jak nie wiesz do konca poczytaj - zanim znowu walniesz jakas gafe ;)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
FiFa
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: pt 12 sty, 2007 23:50

ToM pisze:
Lurys pisze:Wiecie jesli nie chcecie zeby wam aku padaly na postojach to proponuje zakup kondensatora mocy...
A co to jest kondensator mocy bo o czyms takim nigdy nie slyszalem :lol:

Co to jest kondensator to wiem (ale kondensator mocy to jakas nowosc), ale to tez nie perpetuum mobile, a tym bardziej zrodlo pradu :mrgreen:

Kondensator ma inne zadanie i nie ma nic wspolnego z dlugoscia grania, przy wydajnosci pradowej akumulatorow zelowych nieraz nie jest potrzebny. Poprostu kondensator bierze energie z akumulatora i w gdy w piku aku nie daje rady oddac duzy prad ladunek idzie z kondensatora. Kolejna sprawa to kondensator ma zawsze pewna uplynnosc i nigdy nie odda tyle energii co pobral... wiec mamy raczej straty niz zysk...

:arrow: Lurys bez obrazy ale zanim cos napiszesz pomysl, a jak nie wiesz do konca poczytaj - zanim znowu walniesz jakas gafe ;)
dobrze powiedziane, kondesaotro sam nie stworzy pradu :mrgreen: on sie "załacza" tylko przy nagłych spadkach napiec jest to po to aby Ci np. swiatła podczas jazdy nie przygasały, wzmacniacz nie wyłaczał jak mu pradu zaczine brakowac z aku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”