problem z podlaczeniem radia

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

wirus_06
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 14
Rejestracja: pn 26 lis, 2007 19:16
Lokalizacja: Zamość

witam

potrzebuje waszej pomocy poniewaz chcialem zmienic radio i okazalo sie ze zamiast kostki ujrzalem mnustwo kabli zakonczonych wtykami (wejscie do glosnikow z unitry lub tych starszych modeli) " ?| " ? to bolec umieszczony po srodku..

ma ktos jakis schemat instalacji albo przynajmnie jakas fotke z opisem bo chcialbym przerbic to badzwo na koste ISO

s 13 92r
pozdro
Awatar użytkownika
Chajel
Stały gość
Stały gość
Posty: 247
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007 15:39
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

do kostki zasilajacej potrzebujesz czarny czerwony i chyba niebieski bo jest od anteny z tego co pamietam jak bede mial chwile wolnego czasu to rozbiore u siebie i zrobie fotke :)

pozdro
Awatar użytkownika
Piter84
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 23
Rejestracja: sob 22 gru, 2007 00:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

generalnie oryginalnie w nissanie do 99r. powinny być dwie kostki(takie białe) i przy zastosowaniu adaptera do iso jak poniżej powinno być ok. Może pod tymi kablami(niepotrzebnymi) są te kostki.

http://www.allegro.pl/item309801911_pod ... a_iso.html

[ Dodano: Sro 20 Lut, 2008 12:35 ]
Chciałbym się jeszcze dołączyć z pytaniem do tego tematu, a mianowicie gdzie moge podłączyć mase z radia w pobliżu właśnie radia, czy przechodzi tamtędy jakieś uziemienie bo do karoserii wole nie przykręcać.

I jeszcze jedno, końcówka od anteny z samochodu ma dwa bolce (ani to iso ani din). W innych nissanach jest tak samo?? I co z tym fantem zrobić bo nie moge podłączyć jej do radia? :roll:
wirus_06
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 14
Rejestracja: pn 26 lis, 2007 19:16
Lokalizacja: Zamość

no niestety to nie taka kostka, jakby byla taka to problemu by nie bylo :/
Awatar użytkownika
koniu83
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 78
Rejestracja: wt 17 lip, 2007 23:39
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

jesli niemasz zadnych kostek to pozostaje szukac po kolei z jakaz zaroweczka czy innym probnikiem. w 200sx jeszcze niemontowalem radia ale w primerach z tego samego okresu bylo smiesznie- wiec tu pewnie tak samo.
chyba najlatwiej bylo by znalesc antene i glosniki, a + i mase pociagnac z aku. wiem ze u mnie tylko to zdawalo egzamin.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

O ile sie nie myle to koncowka z antenty ma dwa bolce,poniewaz to sa dwa odrebne kable od 2 odrebnych anten.Jedna antena wysuwana zamontowana na lewym tylnym blotniku,a druga antena jest w wbudowana w tylnej szybie.
Wiec mozesz odciac ta wtyczke i zalozyc normalna wtyczke na ktora antenke uwazasz.
Ja korzystam z anteny wbudowanej w szybie i bardzo dobrze odbiera.

U siebie tez nie mialem zadnych wtyczek a jedynie platanine kabli.
Wiec tak jak kolega wyzej napisal zaroweczka badz probnik i szukamy plusa( o ile sie nie myle znajdziesz ich kilka) Pamietam takze ze mialem jakies problemy z wybijaniem bezpiecznikow zanim doszedlem do wlaciwego + .
Awatar użytkownika
koniu83
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 78
Rejestracja: wt 17 lip, 2007 23:39
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

borimichal pisze: Pamietam takze ze mialem jakies problemy z wybijaniem bezpiecznikow zanim doszedlem do wlaciwego + .
dokladnie tak samo mialem z primerach. Wszystko ladnie , ale jak wlaczalem swiatla to wywalalo bezpiecznik. i tak w 2 roznych nissanach, dlatego podpiolem sie pod aku- prosciej, szybciej bez nerwow:)
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Mi wywalalo bezpiecznik odpowiadajacy za podswietlenie deski rozdzielczej,lewej przedniej postojowki i tylnego lewego swiatla,badz prawej strony
W pewnym momencie sam juz nie wiedzialem o co mu chodzi,ale teraz juz sa zalozone kostki ISO i wszytsko jest ok.
wirus_06
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 14
Rejestracja: pn 26 lis, 2007 19:16
Lokalizacja: Zamość

wywalalo Ci bezpiczniki poniewaz prawdopodobnie podlaczyles zasilanie radia pod przewody zasilajace zarowki podswietlajace panel z nawewu albo z zapalniczki..

ma ktos jakies zdjecie lub schemat z kolorami przewodow??
niechcialbym czegos popalic.. :?

[ Dodano: Czw 21 Lut, 2008 10:18 ]
koniu83 pisze:jesli niemasz zadnych kostek to pozostaje szukac po kolei z jakaz zaroweczka czy innym probnikiem. w 200sx jeszcze niemontowalem radia ale w primerach z tego samego okresu bylo smiesznie- wiec tu pewnie tak samo.
chyba najlatwiej bylo by znalesc antene i glosniki, a + i mase pociagnac z aku. wiem ze u mnie tylko to zdawalo egzamin.
z podciagnieciem jest wlasnie problem.. nie moge znalesc zadnej dziurki zeby go przeprowadzic...

a jezeli chodzi o glosniki to znalazlem tylko pozostalo mi jeszcze chyba 6 kabelkow i w kazdym jest napiecie...

w poldku to zrobilem wlasna instalacje a w nysce boje sie co kolwiek grzebac.. w koncu to moja koffana nyska :D
Awatar użytkownika
Chajel
Stały gość
Stały gość
Posty: 247
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007 15:39
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

sluchaj nie mam jak rozebrac u siebie bo mam mala kontuzje ;p

a skad chcesz ciagnac kabel ? jak z komory silnika do srodka to mowie ci ze znajdziesz dziure kolo kolumny kierowniczej :)


edit rozebralem u sibie i teraz jest tak

czerwone z czarnymi paskami to sa plusy czyli podpinasz go pod zolty i czerwony

potem jest czerwony z pomaranczowa kreska idzie do pomaranczowego

czarny idzie do niebieskiego (tam jest zasilanie o ile sie nie myle to jest do zalanczania anteny ...)

i czarny do czarnego jako masa

jak chcesz zdjecie to podaj numer komorki to ci mmsem wysle;p

nie mam mozliwosci zgrania ...


tylko ja kukalem u siebie w 240sx ale chyba nie bedzie roznicy tak mi sie wydaje
Ostatnio zmieniony czw 21 lut, 2008 11:01 przez Chajel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
koniu83
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 78
Rejestracja: wt 17 lip, 2007 23:39
Lokalizacja: Myszków
Kontakt:

wirus_06 pisze:
z podciagnieciem jest wlasnie problem.. nie moge znalesc zadnej dziurki zeby go przeprowadzic...
niema w scianie odgradzajacej komore silnika zadnych dziur z takimi gumowymi zaslepkami??
wyciagasz jedna, robisz dziurke w gumie na kabel i wszystko gra:)
wirus_06
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 14
Rejestracja: pn 26 lis, 2007 19:16
Lokalizacja: Zamość

koniu83 pisze:
wirus_06 pisze:
z podciagnieciem jest wlasnie problem.. nie moge znalesc zadnej dziurki zeby go przeprowadzic...
niema w scianie odgradzajacej komore silnika zadnych dziur z takimi gumowymi zaslepkami??
wyciagasz jedna, robisz dziurke w gumie na kabel i wszystko gra:)
i tu jest psikus bo wlasnie nie ma nigdzie na wieszku dziurki a niechce nyski kaleczyc..
jestem mlodym urzytkownikiem nyski wiec moze sa tylko niewiem gdzie patrzec//
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

Ale nie rozumiem tego pomyslu,ciagniecia kabelka z plusem prosto od akumlaotra.
Rozumiem jakby to byla robiona jakas profi instalacja pod wypasione radyjko.
Przeciez w tej plataninie kabli napewno znajdziesz odpowiedniego plusa!!
Co najwyzej spalisz kilka bezpiecznikow ktore kosztuja parenascie groszy,wiec nic sie nie martw.
Wiec zaroweczka do reki i troche cierpliwosci :)

Gdybys sie jednak upieral-chodz uwazam ze nie warto,to w okolicach kolumny kieowniczej napewno znajdziesz jakas odpowiednia dziurke-sam mam tamtedy przeciagniety gruby kabel do wzmacniacza.
Awatar użytkownika
Chajel
Stały gość
Stały gość
Posty: 247
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007 15:39
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

sluchaj nie mam jak rozebrac u siebie bo mam mala kontuzje ;p

a skad chcesz ciagnac kabel ? jak z komory silnika do srodka to mowie ci ze znajdziesz dziure kolo kolumny kierowniczej


edit rozebralem u sibie i teraz jest tak

czerwone z czarnymi paskami to sa plusy czyli podpinasz go pod zolty i czerwony

potem jest czerwony z pomaranczowa kreska idzie do pomaranczowego

czarny idzie do niebieskiego (tam jest zasilanie o ile sie nie myle to jest do zalanczania anteny ...)

i czarny do czarnego jako masa

jak chcesz zdjecie to podaj numer komorki to ci mmsem wysle;p

nie mam mozliwosci zgrania ...


tylko ja kukalem u siebie w 240sx ale chyba nie bedzie roznicy tak mi sie wydaje
ja tu sie mecze i pisze a tu mnie olewaja ...

napisalem ci jak ja mam u siebie koste ISO podlaczona ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”