Wzmacniacz w kwocie 500-800zl

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Bishop
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: czw 10 sty, 2008 18:23
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań
Kontakt:

Aktualnie mam zestaw przedni Infinity 6500cs z tweeterami + z tylu jeszcze ori glosniczki Clariona montowane w S14a, wszystko podlaczone pod radyjko Alpine 9855R. Chcialbym troche poprawic jakosc dzwieku w swoim nismo i dlatego mam zamiar zakupic wzmacniacz, z tym ze interesuja mnie modele do max 800zl. Tu moje pytanie - co bedzie najlepsze pod w/w glosniki i czy tylko 2-kanalowy, pod ktory bedzie podpiety system przedni, a tyl pod radio, czy moze lepiej 4-kanalowy? Wiem, ze ToM poleca u-Dimension, jesli jest najlepszy to jaki model? Jakies alternatywy dla tej marki?

Przy okazji drzwi zostana wygluszone matami.

Z gory thx za odpowiedzi :D
Awatar użytkownika
Chajel
Stały gość
Stały gość
Posty: 247
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007 15:39
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

u-dimendsion jest dobry nawet bardzo .... wiem bo handlujemy nimi i mamy dystrybucje na pomorze .... us amps bardzo fajne wzmaki:) no i dobre sa jeszcze carpowery:)

poniej cey npoisze

u-dimension Glow 4075 - 799 zl pewnie cos taniej bym zalatwil to 4 kanalowy wzmacniacz...

U.S.Amps XT-800.4 - 849 pewnie tez cos taniej by sie wymyslilo i tez bardzo fajne wzmaczki ;)

Car Power HPB-604 - 499 tez 4 kanalowy fajny i tani wzmaczniaczek


a co do mocy to maja po 75wat w rmsie przy 4 omach

przy 2 omach maja po 100 rmsu

do tych twoich glosnikow spokojnie starcza
Awatar użytkownika
Bishop
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: czw 10 sty, 2008 18:23
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań
Kontakt:

Chajel podaj jakies szczegoly na PW za jaka cene moglbys "zalatwic" u-D Glow 4075 i czy moze pracujesz w jakims CA, to wtedy moglibysmy sie dogadac jesli takze zajmujecie sie wygluszniem/instalacja sprzetu. W gdansku bede akurat niedlugo (gdzies za tydzien).

Ktos jeszcze ma jakies propozycje odnosnie dobrych wzmacniaczy we wspomnianym przedziale cenowym?
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

u-D jak i U.S.Amps to bardzo dobre propozycje. CarPower to niestety tani sprzet od ktorego nie ma co za duzo wymagac :) Jest popularny bo za niewygurowana cene ma sie cos co gra i ma wmiare ok parametry. Jednak nie ma co go nawet porownywac do w/w wzmacniaczy.

Z tylnich glosnikow bym zrezygnowal :) Jesli chodzi 2 czy 4 kanaly to musisz sobie przemyslec .

Generalnie 2 uzywasz na napedzenie przodu i drugie 2 laczysz w mostek i zasilasz sub-a.
I tutaj masz dla XT-800.4 na mostku 200W i dla Glow-a 2x220W jednak pamietaj ze mostek masz w obu wzmacniaczach stabilny tylko do 4om. Wiec musisz przemyslec jakiego dasz sub-a.

Generalnie mozna jeszcze dowalic do listy u-D Juniorka 4-300... jest slabszy ale ma inny profil brzmieniowy niz Glow. Zalezy czego lubisz sluchac... Choc osobiscie chyba sklanial bym sie w strone U.S.Amps...

Najlepiej jak bys mial mozliwosc posluchania sobie Glow-a i US Ampsa wtedy bys sobie wybral co ci bardziej pasuje...
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Bishop
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: czw 10 sty, 2008 18:23
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań
Kontakt:

suba nie bedzie, bo wole ta kase w inne mody zainwestowac :twisted:. jednak bym wolal, zeby cos tam sobie gralo z tylu na wszelki wypadek dla pasazerow tylnych miejscowek, chociaz malo kto sie tam miesci :P, dlatego wzmak raczej 4-ro kanalowy wchodzi w gre zeby podlaczyc przod + tyl, co innego gdybym sie zdecydowal tyl calkowicie wywalic wtedy 2-kanalowy mi wystarczy. Tyl najprawdopodobniej pozostanie seryjny i mam nadzieje, ze jakos to zagra w komplecie. Cudow nie oczekuje, natomiast przez wygluszenie drzwi (dynamat extreme lub stinger road kill - w zaleznosci co uda mi sie taniej dostac) + przyzwoity wzmak chce uzyskac czystsze i cieplejsze brzmienie. Slucham glownie HH, RNB, POP, House i prawie wszystkiego co leci w radiu ;).
Awatar użytkownika
Chajel
Stały gość
Stały gość
Posty: 247
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007 15:39
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

potrzebujesz w do takiej muzyki jakis kick basik :)

glosnik 165 mm by zalatwil sprawe w niejsze nawet nie ma co sie szczypac ...

jakis audio system x-ion czy carpower preset


badz power bass a co do wzmakow to masz jeszcze chrapke na jakiegos ?
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

To jak ma byc w rozsadnej cenie i fajnie do takiej muzy bral bym jakies PB z serii L i do tego US-Amps... Jak sie to dobrze zamontuje to banan na gebie murowany...
Co do wytlumienia to proponuje mieszane Stinger(jest tanszy i ma mniejsza wage)/kominowka. Stingerem to co najwazniejsze reszta kominowka. Ewentualnie jak ma byc juz totalnie tanio to tylko kominowka...
Jednak pamietaj ze nawet najlepszy sprzet bez poprawnego montazu dobrze nie zagra...
Tylnie glosniki sobie narazie odpusc... Nissana spokojnie naglosni dobry zestaw przedni...
Kiedys zawsze mozna dodac jakiegos niewielkiego sub-a jak bedzie malo basu :) Ale seriia L PB potrafi narobic i tak ladnej boruty :)

Zreszta jak sie dogadasz z Chajelem to napewno da ci jakis upust :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Chajel
Stały gość
Stały gość
Posty: 247
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007 15:39
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

szczerze to ci powiem ze l10 powiedzmy robi ladny halasik :)

ja mam sam pb s-10 :) kosztuje 250 zlotych i napiernicza :D ostatnio 2 takie montowalismy w toyocie jaris i cisnienie bylo takie ze wysiedziec sie nie dalo :O
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

S10 mimo niskiej ceny to naprawde bardzo poprawnie grajace glosniki. Prawde mowiac jak by zakryc logo to mozna by znawca wcisnac ze to jakis tanszy model firmy o wiekszym prestizu.

Jednak S10 to glosniki dla ludzi ceniacych sobie bardziej "poprawne brzmienie". Wiekszosci mlodych ludzi sluchajacych w/w muzyki bardziej odpowiada seria L np. L6C.
Oferuja one wiecej czadu - dlatego ich charakterystyka odbiega od tego co oferuje seria S... Eksponuja one lepiej bas (to co sie wiekszosci podoba) no i podbijaja tam gdzie go brakuje zwlaszcza w kompresowanych formatach mp3 itp.

Poprostu wielu osoba nie odpowiadaja glosniki "poprawnie grajace", czyli wiernie reprodukujace dzwiek :) poprostu brakuje im kopa :) Zwlaszczwa w w/w gatunkach muzyki...

Jak bys sluchal Rock-a, Jazzu itp. to seria S byla by bardzo dobra alternatywa za smieszna kase. Do tego polecil bym np. Juniora lub za wieksza kase serie RM...

Ale z US Amps + PB L dostaniesz ladne "hamerykanskie" brzmienie z latajacymi nogawkami na nogach :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Chajel
Stały gość
Stały gość
Posty: 247
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007 15:39
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

szczerze ci powiem ze sie zgadza to co mowisz lecz nie do konca:)

dlatego ze seria s nie tylko gra ladnie bo jak trzeba przywalic to wystarczy podkreci wzmaka i tez bedzie lupac:)

wiem to z autopsji :) naprawde

a slucham roznej muzyki od roku po wszystko inne i nagrane na mp3 i plyt audio :)

pozdrawiam

Edit: Tom bardzo cie przepraszam ale ja caly czas pisalem o subie :) troszke sie rozpedzilem:)
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wiem ze S10 to sub - ale mowilem generalnie o serii.. Wiem ze S tez potrafi dowalic, ale L robi to lepiej jesli chodzi nam o "FUN BASS" :) Albo jak sub to RE :)

W sumie jesli chodzi o oferte ESSA to wiekszosc zestawow jest godna polecenia, akurat znam Jurka Dlugosza i on mnie swojego czasu naciagnol na DEGO i u-D jak nie byly jeszcze zbyt popularne w PL... Akurat jesli chodzi o podejscie do oferty i sprzetu to Jurek ma je bardzo dobre, nie wciska byle g... aby zarobic na sile... No i nie jest zakreconym "Audiofilem" ktory szuka dziury w calym.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Chajel
Stały gość
Stały gość
Posty: 247
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007 15:39
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

no wlasnie jezeli moze wiesz jak gra dego powerline ?

bo chcialem poeksperymentowac u siebie w nysce :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jesli chodzi o Dego PO to naprawde solidne glosniki i warte polecenia. Osobiscie mam wczesniejsza serie tzn. DO650BP... Po lekkich modyfikacjach zwrotnicy mozna z nich naprawde sporo wydusisc, ale warto do nich myslec juz o jakims ciekawszym wzmacniaczu.
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
Awatar użytkownika
Bishop
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: czw 10 sty, 2008 18:23
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań
Kontakt:

Poszedlem na latwizne i oddalem nyse na miejscu, czyli w Poznaniu w rece jednej z tutejszych i dosc znanych firm zajmujacych sie CA. Wzmak wyladowal ostatecznie U-d Glow 4075 zgodnie z planem, do tego doszly na tyl nowe glosniczki DLS Classic, bo seryjne Clariony mialy bodajze 15W RMS i juz zaczynaly harczec, wiec nie bylo sensu ich zostawiac. No i oczywiscie porzadne wygluszenie drzwi matami STP i ringi pod glosniki z mdfu. Przy okazji dowiedzialem sie, ze moe Infinity 6500cs nie sa az tak dobre jak mi sie wydawalo, ze sa - jednak z powodu ciecia kosztow zostaly wsadzone na przod.

Ogolnie jestem zadowolony, bo wszystko gra czysto i poprawnie, a jakosc dzwieku nawet na mp3 znacznie sie poprawila, do tego nic nie stuka i nie brzeczy w drzwiach. Co do basu, to mieliscie racje, ze bez dobrego suba nic sie nie osiagnie w tym wzgledzie, jednak nie takie bylo moje zalozenie, a fura dalej pozostala w pelni uzytkowa, bez niepotrzebnego (jak dla mnie) pomniejszania bagaznika :P. Postaram sie jeszcze cos ksrobnac na temat samych uwag dotyczacych wykonanego montazu, bo poki co nie mialem czasu sie temu dokladnie przyjrzec + czeka mnie jeszcze podregulowanie konkretne radyjka.

Chajel sorry, ze jednak nie skorzystalem z proponowanej przez Ciebie oferty.
Dziekuje Panowie za wszystkie odpowiedzi, poniewaz pomogly mi w wyborze odpowiedniego dla mnie sprzetu.
Awatar użytkownika
ToM
Postojebca
Postojebca
Posty: 1009
Rejestracja: czw 24 lip, 2003 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jako kolejny krok radzil bym np. montaz do przodu PB L6C... Zapytaj sie w tej firmie moze brdziesz mial mozliwosc odsluchu. Jak juz masz miejsca w drzwiach to praktycznie wszystkie dobre firmy sie na cos takiego zgadzaja... W sumie odsluch jest podstawa wyboru...
Zobaczysz ze basu przybedzie i to sporo bo te Infinity (bez obrazy) nie dorastaja im nawet do piet. No i ocenisz czy dla ciebie taka roznica w cenie jest warta wydania pieniedzy.

Ale wiem z doswiadczenia ze L6C podobaja sie wszystkim znajomym, a kumpel w Golfie III stwierdzil ze nie potrzeba sub-a mimo ze zabawe zaczol od zakupu sub-a :)

Odnosnie sub-a to nie jest konieczne zawalanie auta... mozna zrobic najprosciej mala skrzynke ktora mozna spokojnie wyciagnac. Lub w s13 spokojnie da sie wpasowac w wneke za nadkolem... Tak ze nie masz praktycznie straty na pojemnosci bagaznika.

Co do wzmacniacza to wybor ok :)
[scroll]>>>ORDYNUSS TEAM<<< member #005/06 Nie jestem alkoholikiem jestem koneserem bo pić nie muszę, piję bo lubię ...[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”