[s13] po zabawie z instalacja audio dziwny problem

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
luki924
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 57
Rejestracja: pt 28 gru, 2007 23:18
Lokalizacja: okolice Katowic
Kontakt:

Witam wszystkich serdecznie. Dzisiaj kupiłem głośniki do samochodu, powycinałem sobie ładnie w półce otwory wszystko ok kable poprowadziłem głośnikowe, poprzerabiałem instalacje do głośników i nic innego nie robiłem no i podpinam radio a tu bonus, obrotomierz i licznik chodzą mi w rytm muzyki :D po zgaszeniu samochodu i ustawieniu stacyjki na zero, świecą tak ledwo co wszystkie kontrolki, po zgaszeniu radia gasną. Normalnie można odpalić samochód ale nie działają wskaźniki żadne dopóki nie załączę radia, załączę radio a wskaźniki działają ale szaleją na dziurach jakby w rytm muzyki. Wiem że to zwarcie ale może mieliście kiedyś coś takiego i gdzie to sprawdzać... co ma piernik do wiatraka, tj. instalacja audio do wskaźników :alien: z góry wielgaśne dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
geniula1
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 642
Rejestracja: pn 28 sty, 2008 21:38
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Musiałeś coś namieszać w instalacji. Musiałeś zrobić zwarcie a wówczas sprawdzać trzeba kabel po kabelku. Możliwe także że podpiąłeś się do zmiennej masy tj. po włączeniu czegoś pojawia się tam napięcie a tak jest tam masa.
N/A-LPG KILLER ;)

Japan Auto
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

luki924 pisze:a tu bonus, obrotomierz i licznik chodzą mi w rytm muzyki :D
Hehehe, Fajnie to musi wygladac. A masz moze sprzet zeby to nagrac i pokoazac.

A tak na powarznie to zrob tak jak pisze geniula1 :


Możliwe także że podpiąłeś się do zmiennej masy tj. po włączeniu czegoś pojawia się tam napięcie a tak jest tam masa.
Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
Awatar użytkownika
luki924
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 57
Rejestracja: pt 28 gru, 2007 23:18
Lokalizacja: okolice Katowic
Kontakt:

no tak domyślam się że gdzieś jest zwarcie ale ja nic nie zmieniałem w kablach zasilających radio. Tylko i wyłącznie głośnikowych. No nic dzisiaj miernik w łape i jazda :D może nawet nagram filmik bo jest wypas :alien:
Awatar użytkownika
Mr.Art
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 53
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 12:54
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Weź pod uwagę możliwość przetarcia kabli. Jeśli prowadziłeś nową instalację głośnikową mogło się coś przycisnąć docisnąć itp. Reasumując tak jak powyżej: zwarcie. powodzenia w szukaniu:). Pozdrawiam
Tu nie chodzi o możliwości techniczne, ale o ludzką mentalność?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”