jaka firme polecacie?

Porady i problemy związane z muzą

Moderator: Moderator

SMela21
Stały gość
Stały gość
Posty: 304
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008 09:26
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

Chce miec jakies audio w s13, ale nie znam sie. okolice 1,8 tys chce wydac ale lepiej czasem dolozyc i sie dluzej cieszyc, chce jakies fajne glosniki na przod i tyl a w bagazniku subwoofery ze dwa... ze sredniej polki.
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Tylnych glosników nie zakladaj , subwoofer wystarczy jeden , za 1,8 pln srednia polka odpada :)

Z glosników polecam DLS , z subwoferów cos amerykanskiego , Earthqick , Rockfort Fosgate , Emphaiser ... Do tego by sie przydał wzmacniacz i porządne wytlumienie drzwi dynamatem.
SMela21
Stały gość
Stały gość
Posty: 304
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008 09:26
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

http://allegro.pl/item420550473_import_ ... obacz.html a cos z tego? bo zapomnialem o wzmacniaczu napisac... a czemu z tylu tylko subwooder?

a i jeszcze jedno, wiem ze za taka cena w porownaniu do firmowek to bardzo tanio ale sprzet jest dosyc wyposazony, moze ktos wie jak dzialaja takie radyjka?
http://www.allegro.pl/item422739284_skl ... v_hit.html
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

"Radyjka" takie dizałac działają , ale jakosc dzwieku w tym przypadku lezy i kwiczy.

Nie wiem czego oczekujesz od audio , czy ma ladnie wygladac , miec kupe bajerów i wodotryskow ? Czy porządnie i czysto grac ? Bo to co pokazujesz w linkach to raczej to bedzie tylko wygladało.

Tylne glosniki sobie odpusc , bo kabina nissana jest zbyt krótka i zeby Ci tył nie psół sceny bedziesz musiał je tak bardzo skręcic ze praktycznie nie bedą wogole grały , wiec bez sensu kase w nie pakowac. Chyba ze lubisz muzyke z tylu , ale porządnie wytłumic tył to bardzo ciezka sprawa , a bez wytłumienia bedzie tylko charczec i draznic.


Za tą kase co masz dwa suby to przesada , bo potrzebujesz wtedy wiecej lub wiekszego wzmacniacza , do tego kondensator i najlepiej akumulator zelowy. Lepiej zagra jeden dobrze zestrojony , niz dwa które bedą miały niedostatek mocy. ( jak cos mam subwoofer MTX na sprzedaz , bez obudowy nowka sztuka )

Polecam sprawdzone rozwiązanie w 200sx , czyli
- wzmacniacz 4/3 kanalowy
- glosniki na przód 165mm + tweeter w obudowie lusterek + dynamat extreme
- subwoofer 25cm bo taki sie ladnie miesci w bagazniku
- radio to juz kwestia gustu , byle jakies firmowe
- solidne okablowanie.
W tej cenie do 2.ooo to najlepsze wyjscie.
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Z radyjek to polecam najbardziej Alpine. Mają najwięcej możliwości ustawień i najlepszy dźwięk z nich można wydobyć. Ale znowu ich wygląd nie jest piękny przynajmniej wg. mnie więc można pójść w kompromis i kupić dobrej jakości Pioneera. Dźwięk dobry a i jakość wykonanie nie zawodzi.
Co do głośników na przód to faktycznie można by pomyśleć o DLS gdyż twój budżet raczej nie pozwoli tam zamontować Focala, którego najserdeczniej polecam. Mógłbyś również pomyśleć o głośnikach firmy MB Quart ale u nich jest cieniutko ze skutecznością więc zagrają klasowo ale nie najgłośniej. Najważniejsze to jednak dobrze wygłuszyć drzwi. To podstawa jakiegokolwiek car audio. Dynamat jest drogi, można też pomyśleć o Stingerze ale nie wiem czy da się jakiegoś tanio znaleźć. Szczególnie odradzam wygłuszanie matami z Allegro. Po kilku miesiącach by ci odpadły. Kompromisem cenowym i jakościowym jest np. dekarska taśma SOUDABAND firmy Soudal. Można nią wygłuszyć naprawde solidnie drzwi bez straty jakości po latach.
Jeśli chodzi o woofer to napewno lepiej jest zainwestować dobrze w jeden głośnik niż kupić dwa i nie mieć je czym zasilić. Z amerykańśkich firm to polecam RE Audio ale ich produkty są dość drogie w Polsce. Na ebayu ze 3 razy taniej.
Akumulator żelowy też wskazany ale nie konieczny. Ważniejszy jest kondensator i dobre okablowanie.
Tyle ode mnie :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

Zgadzam sie z poprzednimi wypowiedziami kolegow,ale za te cene co chcesz wydac do mozesz sobie spokojnie skmpletowac ROCKFORD FOSGATE. :D
Za basowke dasz okolo 500zl ze skrzynka np.model P1 lub P2 serii PUNCH,na przod lekko wystarczy Ci seria PUNCH trojdrozne,lub np. system FNX znajdziesz lekko za 400 lub 500zl.Co do pieca to czterokanalowke wylicytujesz za 300 do 400zl napewno i z radyjkiem tak samo.Powinienes sie zamknac w 2000zl tylko troszke poszukac musisz i cierpliwie obserwowac aukcje,ale wybor nalezy do Ciebie
Pozdrawiam 8)
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Co do wooferów z firmy Rockford to się zgadzam. Grają czysto i mocno. Tylko trzeba sporej mocy by je napędzić. Jednak nigdy nie słyszałem pozytywnych opinii o głośnikach na przód z Rockforda. Ponoć grają basowo ale wyższe częstotliwości już leżą... to oczywiście zależy od tego kto co szuka. Jeśli ktoś zadowala się samym basem to Rockford jak najbardziej ale jeśli komuś zależy na dobrej scenie to na przód coś z wymienionych wyżej.
Awatar użytkownika
rusek300zx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 693
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 15:10
Lokalizacja: Zielona Gora
Kontakt:

Bez urazy!! widze ze kolega nie mial wiele stycznosci z Rockfordem.Interesuje sie tylko Rockfordem od ponad 10 lat mialem wiele sprzetu RF i powiem ze tylko jedne FNQ nie wyszly im serii 34 a poza tym wszystko gra jak idealnie.Znam kolesia ktory ma caly system 4x szesnastki i trzynastki FNQ od ponad 5lat pod konkretnym obciazeniem i wszystko nadal jest idealnie.Pozdro
SMela21
Stały gość
Stały gość
Posty: 304
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008 09:26
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

a radyjko takie http://allegro.pl/item419807531_alpine_ ... _0_zl.html na radio nie pisalem ze w tych 2 tys.
misiek88
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 71
Rejestracja: wt 19 sie, 2008 11:28
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Powiem tak polecam firme VIBE robi kozacki sprzęt za średnie pieniądze ja mam całe audio na vibe i jestem piekielnie zadowolony miałem ten sprzęt w e30 cabrio i na zawodach na 2 głośnikach dmuchneło 140 db i wygrałem byłem mile zaskoczony a inni ludzie juz wogle ze zawody db wygrało cabrio .

[ Dodano: Pon 25 Sie, 2008 16:04 ]
http://www.vibeaudio.co.uk/

Oto link popatrz tyle ze to nie polska strona.
Nie sztuka zabić muche przednią szybą - tylko boczną :)
SMela21
Stały gość
Stały gość
Posty: 304
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008 09:26
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

mam okazje kupic bas i wzmacniacz po tanszych cenach sprzet firmy carpower wersje predator 12 a wzmacniacz nie pamietam ktory.

ceny mniejsze niz ze strony http://www.carpower.pl/index.php?id=2&lang=pl
Obrazek

Tylny napęd jest jak seks. Po co na ręcznym? Jak można dać w pizdę
Awatar użytkownika
Chajel
Stały gość
Stały gość
Posty: 247
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007 15:39
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

heh szczerze to powiem ze carpower dla nieaudiofili moze byc .... aczkolwiek ja za ta firma nieprzepadam ...

predator niby nie jest zly glosnik ale szalu nie robi ;p

za cene predatora mam uzywanego emphasera ... takie moje zdanie ...

a pewnie do predatora kupiles jakiegos synteksa ...

ile dales ?
SMela21
Stały gość
Stały gość
Posty: 304
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008 09:26
Lokalizacja: Praszka
Kontakt:

ja napisalem ze mam okazje kupic, a cena za wzmacniacz ale co do konkretnego modelu to musze jeszcze spytac ale glosnik ma byc predator 12 i za komplet okolice 800zl.
Obrazek

Tylny napęd jest jak seks. Po co na ręcznym? Jak można dać w pizdę
Awatar użytkownika
Chajel
Stały gość
Stały gość
Posty: 247
Rejestracja: ndz 26 sie, 2007 15:39
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

miales stycznosc z montowaniem car audio profesionalnym ?

jak w tym nie siedziales bedziesz z predatora zadowolony ...

a co do cen nie pamietam ...

pozdro ale mysle ze warto
Awatar użytkownika
ige
Postojebca
Postojebca
Posty: 1208
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 20:55
Lokalizacja: zg

Jeśli chcesz to zrobic porzadnie to za 1,8kzl zrob dobry przod.Podstawa to porzadnie wytlumione drzwi ewentualnie rzezba kick paneli, bez tego nawet najlepszy system zagra slabo.Niewiem czy w tych pieniazkach chcesz tez zmiescic radio bo jesli nie to mozna sie pokusic o juz jakis calkiem niezly systemik separowany na przod np dego po-650 + do tego dobra 2-kanalowke najlepiej uzywke z rockford,ud,audioart,audison,stare hifonics,sony xm,steg,helix,stare alpinki,soundstream itp itd
nowek nie kupuj bo sie nie oplaca,za te same pieniadze kupisz starszy,solidny,sprawdzony klocek.Wybor jest naprawde spory i sporo jest okazji.Zalezy tylko czy w tej kasie ma byc rowniez radyjko.Wez tez pod uwage ze trzeba poprowadzic cale okablowanie,rca kup odrazu porzadne zeby w przyszlosci nie bylo problemow.

W kwocie 1,8kzl nie zmiescisz sie z subem+naped tzn nie zmiescisz sie jesli ma to byc na "poziomie",i lepiej sobie to zostawic na przyszlosc(przyszla wyplate :D ) i zrobic to dobrze niz duzo ale srednio.

Co do carpowera tanie serie to cienizna straszna szczegolnie jesli chodzi o wzmcniacze z seri hpb,do napedzania przodu sie to absolutnie nie nadaje do sredniego suba to jeszcze sie nada ale ogolnie nie polecam.Dobre serie to vortex,syntex ewentualnie wanted jeszcze daje rade.Jesli chodzi o suba z seri predator to niemam pojecia ale generalnie zdecydowanie polecam zaczac od przodu a suba zostawic sobie na potem.

Jak cos zapraszam na forum z mojego podpisu i wrazie jakis pytan na gg chetnie pomoge ;)

pozdro
BMW E60 M5 [507KM/520Nm] & BMW E60 545i M-Sport [333KM/450Nm] & JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5.9L V8 Limited LX - LA 5"/33" [242KM/468Nm].
Było: S13 CA@260KM, S13 USDM@SR, S13@SR20DET: GT2876R, Arias, Eagle, Tomei, Apexi, ISC, Work, Takata, Spal...@350KM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”