[TEORIA] DriftoWoz

Wszystko co dotyczy Driftingu

Moderator: Moderator

tery

Witam,

powiedzmy ze macie nie ograniczony budzet na zbudowanie Driftowoza, zostawiamy silnik w spokoju. Powiedzmy ze jest przygotowany. Co byscie kupili / zmodyfikowali ?? BodyKit // Zawieszenie // hamulce // look // gadzety.

Mowa o S13.

Prosilbym o konkretne propozycje. Linki mile widziane. CHodzi o zbudowanie PROdriftowoza. Jak to niektorzy mowia "meskiego" :D :wink:

dzieki

pzdr
Awatar użytkownika
blurek
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 685
Rejestracja: śr 27 paź, 2004 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

mysle ze w takim projekcie warto zainwestowac w:
- klatke bezpieczenstwa
- kubelek
- odpowiednie pasy
- jakis system gasniczy
- odpowiednia zawiecha
- hamulce
- slusznej wielkosci obrotomierz
http://www.ext.com.pl - radiolinie, teleinformatyka
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

rozpórki
profi kubeł i szelki
strut bar / klatka
profi wskaźniki
wymiana gumek w zawieszeniu
ręczny bez zapadki
max gleba i utwardzenie
short shifter (może się przydać)
profi chłodnica oleju
szpera dedykowana z prawdziwego zdarzenia
bodykit + lotka + kolorek
światła projektorowe w sleepy eyes :D lans na maxa
...
jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę.
EMWU is dead
tery

Karrlos pisze:rozpórki
profi kubeł i szelki
strut bar / klatka
profi wskaźniki
wymiana gumek w zawieszeniu
ręczny bez zapadki
max gleba i utwardzenie
short shifter (może się przydać)
profi chłodnica oleju
szpera dedykowana z prawdziwego zdarzenia
bodykit + lotka + kolorek
światła projektorowe w sleepy eyes :D lans na maxa
...
jak sobie coś jeszcze przypomnę to napiszę.
ok

prosilbym o propozycje sensownych gumek w zawieszeniu.
Jaki zawias, Tein odpada, jak co kolwiek sie stanie z amorem nie do naprawienia.
Szpera, prosze o przyklady.
Ma ktos zdjecie tych swiatel??

dzieki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Karrlos
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1402
Rejestracja: pn 26 sty, 2004 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

ktoś kiedyś w giełdzie wrzucał, a ostatnio Suchar pisał
4600 za wszystkie, ale budżet nieograniczony więc :D
Ja mam spręzyny HR jest naprawdę nisko i naprawdę twardo.

Szpery poszukaj na stronach USA - cos koło 6tysięcy
kiedyś szukałem i w końcu znalazłem, lae cena mnie zabiła. Na szperze od S14 też ładnie lata.

zdjęcia świateł już nie mam, ale jak poszukasz w tuning swiateł przednich to jeszcze powinny być - chyba że ToM wyrzucił.
EMWU is dead
Awatar użytkownika
mellow
Stały gość
Stały gość
Posty: 402
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ja bym zmodyfikowal uklad chlodzenia, zalozyl miske olejowa z przegrodami aby olej nam nielatal podczas driftowania ( np. http://www.optionimports.com/grbigoilpanu.html ) camber-platy regulowane castor rody, sprezyny ( nizsze ) no i oczywiscie do prawdziwego driftu 100% szpery na tyl - ale wtedy to auto tylko do driftu.

aa i jeszcze niezapomnij mocno pompowac opon ;-)
"I had a look around the carpark and couldn't help noticing, that my car is significantly faster than all of yours..."
powered by:Japan Sport Service
suchar
Stały gość
Stały gość
Posty: 202
Rejestracja: pt 03 wrz, 2004 08:42
Lokalizacja: Dąbrówka
Kontakt:

http://www.boneheadperformance.com/240sx/suspension.htm

tutaj pare diwajsów, które chcaiłbym załozyc do swojego bujakowozu.
...żeby było śmieszniej, przejeżdzałem obok tego sklepu kilka razy, ale wtedy nie interesowało mnie to, bo nie miałem jeszcze nysy.

[ Dodano: Pią Gru 02, 05 12:52 ]
jeszcze to bym sobie zapodał.... i to nawet jako pierwszy upgade.

http://www.ppgearbox.com.au/html/SR20Sets.htm

tutaj ceny:
http://www.ppgearbox.com.au/images/pricesNOV05.jpg
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Jak ma być drift to furak musi być tak obspawany jak suchara, musi mieć klatke, zawias jest niezbedny i musi byc naprawde twardy. ja jednak dał bym duży nacisk na stabilizatory - kiedyś jak driftowałem swoja s13 to mi stabilizatory wysiadału raz w miesiącu (te pieniczone podkładki metalowe trzymające gumki) Wg mnie stabilizatory o 2 razy takiej sztywności.
Co do szpery to jak to ma tylko bokami latac to niech latan na elektroszpeże Powiedzmy ze to kompensuje znacznie braki mocy... :wink:
Poza tym inna listwa kierownicza - kródsza z wiekszym wysiegiem zeby koła mońa było bardziej skrecać. Wspomaganie kierownicy MUSI być inne najgorzej jest na placykach i małych kjs (typu gosir) jak kręcisz w jedną stronę to nie ma problemu ale jak smienia się kierunek kecenia to wspomaganie sie blokuje i działa tak jak by go nie było.
No i HAMULCE
tylna sekcja odłączona od przedniej, Prżód bardzo mocne hamy. Tył hudraulika pod rękaw.
To tanie rozwiazane . Droższe to pompa ham bez wspomagana o dużej wydajności z regulatorem siły hamowania tyłu.
a najlepsza - dla baredzo dobrego kierowcy. Przednie hamulce rozłączane elektro zaworem tak aby w trakcie jazdy przełączać sobie które z kół ma hamować. Wiem ze profi japońce tego nie stosują ale to przynosi naprawde dobre efekty :mrgreen:

TAk bedzie wygladał kiedyś moj driftowóz...... A z zewnątrz nie bedzie wygladał wogóle.

Nie może mi być szkoda tego auta. ja musze nim jechać i sie nie przejmować ze go gdzieś stukne. Jak jechac na 100% to jechac tak zeby sie nie przejmować szmalem na lampe za 700zł (w przypadku skaja nawet 700$)

Dlatego wg mnie S13 jest lepszą bazą na driftowóż niż s14. Ale to moje zdanie ja jestem mniej zamożny.....
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Co to gum w zawieszeniu to zapraszam tu

http://forum.turbokillers.com/tematy_1854.htm

Paweł u niego zamawiał i sobie bardzo chwali. Jak bedzie zamówienie na większą ilisc to mozna zrobic innej twardosci ( w tym przypadku max. ) i inny kolor.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lukasz
Stały gość
Stały gość
Posty: 274
Rejestracja: czw 25 wrz, 2003 22:18
Lokalizacja: Dusseldorf | Wrocław
Kontakt:

tery pisze: Ma ktos zdjecie tych swiatel??
Ja mam :D
Załączniki
clear.jpg
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Jesli szpera to CUSCO
Tanabe Fender Brace- S13 mozna dostac w szwajcarii! Ceny sa straszne!
Zawiecha najlepiej gwintowana!
Opony na 3 bary( gwarantuje ze przy serii 2 bieg i prawie wolne obroty i kola zaczynaja sie krecic =autopsja=AUTOPASJA hehe :) !!)
Heble WOLWOOD z wielkimi tarczami i jeszcze lepsza pompa hamulcowa( juz niedlugo beda ).
Co do klatki to szukam chetnych !! Znajomy moze sie podjac takiego zadania ale uprzedzal ze ze wzgledu na obliczenia i projekt bedzie sie oplacalo robic cos takiego tylko dla conajmniej kilku aut !Koles naprawde robi profi !!! Jego syn juz nieraz kasowal UAZa na wszystkie sposoby(koziolki,fikolki,dachowanie-klatka zawsze wytrzymala )A auto musi zostac wybebeszone na maxa jesli chce sie pozadnie zamatowac klatke! Chodzi rowniez o wzmocnienie podwozia, przedzialu silnika usztywnienie calej budy-a nie tylko zagwarantowanie bezpieczenstwa pasazerow !
Felgi ok 17" opony TOYO R888 225 przod tyl 235-245 chyba ze ktos zamierza osiagac wieksze predkosci w zakrecie niz 80km/h .
Lekkie elementy nadwozia tez sa mile widziane !! Tylna klapa z zywicy lub carbon.
Zdrezaki jak najtansze i jak najbardziej wentylowane !! Chlodnica oleju godna SUZUKI GSX-R 1100 rok 1989 zapozyczona z GSX-R=tanio i dobrze, jesli ktos ma nadmiar gotowki to rowniez bym wybral wlasnie ta chlodnice !!
Chlodnica plynu od wspomagania (SUZUKI GSX-R 750 lub GSX 750)
Poliuretany z linka SUCHARA maja fajny kolor i calkiem niewysoka cene!
Jesli ktos szuka skrzyni biegow to polecam "KAŁUŻA" !! Zebatki kulowe lub firme Somet i Temar( Wrocław ul. Maslicka 209 lub Północna 7 tel.: 071 3540445 ) Nacinaja tam kola zebate, tocza frezuja, hartuja itp !!
Kubelek Bi-Marco ( oczywiscie najwyzszy model )Roznice w cenie BiMarco a SPARCO wolalbym wydac na dodatkowe konie pod maska! Podtlenek azotu= w razie jakby niewyszedl nam drift a chcielibysmy pozostac w dobrym chumorze, lub ewentualnie zeby wprowadzic kola w piekny slizg bez zaciagania recznego NOS
Jesli ktos ma jeszcze jakies propozycje to chetnie poczytam !!
www.badtoys.ch
Milej lektury! Fajne maja wynalazki ale drogo !!
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
--Mlody--

wiecie co.. tak sie zastanawiam po co klatka, czy nie lepiej zostawic `pustaka` w srodku, bardzo ciezko zdachowac fure do driftu ( niski i twardy zawias) wiec OSOBISCIE twierdze ze klatka jest zbedna.


Zwroc szczegolna uwage na `miejsce pracy` czyli naprade kozacka kierownice z zamszu, rekawice, bardzo ergonominczy kubel, ogleglosci pomiedzy pedalami, odpowiedni `pion` fotela, `menskie` szelki, reczny musi byc krotki i extremalnie mocny wiec HYDRAULIKA byla by najlepsza.


Juz Ci zazdroszcze projektu, kwintesencja moich niespelnionych ambicji...
Awatar użytkownika
kubus
Stały gość
Stały gość
Posty: 486
Rejestracja: czw 25 mar, 2004 08:30
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

--Mlody-- pisze:wiecie co.. tak sie zastanawiam po co klatka, czy nie lepiej zostawic `pustaka` w srodku, bardzo ciezko zdachowac fure do driftu ( niski i twardy zawias) wiec OSOBISCIE twierdze ze klatka jest zbedna.
moim skromnym zdaniem tutaj sie mylisz juz nie jeden filmik widzialem i niejeden dach driftowozu.
w temacie jest pytanie na temat full profi auta wiec mysle ze i jazda nim ma byc profi a nie tylko wygladac ma ladnie na parkingu.
a w takim wypadku maly blad, a latwo go polelnic i auto moze wypassc z toru a przy duzych predkosciach i boku wiadomo do czego to prowadzi :)
Thou S-H-to-tha-izzalt not bear false witness against thy neighbour n' shit.

Nissan Klizzay Pusha - Nissan 200sx,300zx, Skyline K-L-to-tha-izzub.
Awatar użytkownika
Maretzky
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 826
Rejestracja: śr 29 paź, 2003 18:04
Lokalizacja: Wejherowo

Pozatym klatka nie tylko chorni podczas dachu , w czasie przypierdzielenia w betonowy mur (a takich na torach nie brakuje) tez uratuje zdrowie i zycie.
Obrazek
Awatar użytkownika
mellow
Stały gość
Stały gość
Posty: 402
Rejestracja: ndz 21 wrz, 2003 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

poztym klatka usztywnia nadwozie .....
"I had a look around the carpark and couldn't help noticing, that my car is significantly faster than all of yours..."
powered by:Japan Sport Service
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drifting”