Początku Driftu

Wszystko co dotyczy Driftingu

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
suchy071
Stały gość
Stały gość
Posty: 354
Rejestracja: pt 27 lip, 2007 17:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak w temacie... chciałbym się dowiedzieć jak wy uczyliście sie driftu... po jakim czasie widać było efeky... moglibyście dać rady, wskazówki dla laików takich jak ja... od czego zacząć itd itp... na pewno nie ja jeden chciałby sie coś od was dowiedzieć...

jeśli ktos ma ochotę to polecam Biblie Driftu PO POLSKU ;] 57 min 40 sec.

Przeniesione do działu Filmy
Ostatnio zmieniony śr 17 gru, 2008 00:01 przez suchy071, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
robacek
Stały gość
Stały gość
Posty: 435
Rejestracja: pn 11 sie, 2008 08:57
Lokalizacja: Jabłonna/Warszawa
Kontakt:

zacznij od ustawienia sobie kolka na placu po 2h juz bedziesz spokojnie je robil w drifcie potem ustaw 8 to bedzie troche trudniejsze. jak opanujesz w 100% osemke wtedy dopiero wycieczka na tor. efekty widac z kazdym nastepnym podejsciem do manewru;)
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

a ja polecam rondo na Bielanach, albo niedziele na Rakietowej od 10-tej.
Kilka kółęk samemu, pożniej Katod on board i zaczna sie problemy jak zacznie ci mowic zebys oprocz cisniecia gazu pompowal hamulec lewa noga.

Na poczatek pojeżdzij po rondach poznymi wieczorami( Bielany za Oszolomem to 3 pasmowe- jest idealne, ruch znikomy a jego szerokość i oświetlenie pozwalaja na bezpieczne zabawy, i na Powstancow to juz po kostce brukowej, najpierw delikatnie raz na jakis czas uslizg kół zebyś wyczół auto a pożniej systematycznie wiecej gazu- tylko na Powstancow jest spory ruch 24h/dobe wiec musisz wybrac dobry moment zeby nie stwarzac zagrozenia.

PS daj znac z ktorej strony WRO jestes.
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Sputnik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 61
Rejestracja: pt 30 cze, 2006 18:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Pajak2444 pisze:a ja polecam rondo na Bielanach, albo niedziele na Rakietowej od 10-tej.
Kilka kółęk samemu, pożniej Katod on board i zaczna sie problemy jak zacznie ci mowic zebys oprocz cisniecia gazu pompowal hamulec lewa noga.

Na poczatek pojeżdzij po rondach poznymi wieczorami( Bielany za Oszolomem to 3 pasmowe- jest idealne, ruch znikomy a jego szerokość i oświetlenie pozwalaja na bezpieczne zabawy, i na Powstancow to juz po kostce brukowej, najpierw delikatnie raz na jakis czas uslizg kół zebyś wyczół auto a pożniej systematycznie wiecej gazu- tylko na Powstancow jest spory ruch 24h/dobe wiec musisz wybrac dobry moment zeby nie stwarzac zagrozenia.

PS daj znac z ktorej strony WRO jestes.
Chyba Cię Wojtek troche poniosło. Na bielany trzeba mieć duuuużżżżżoooo mocy żeby zrobić je bokiem ,a powstańców jest nie równe , są wyspy i tory tramwajowe :)
Awatar użytkownika
driftking.pl
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 92
Rejestracja: sob 17 mar, 2007 20:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

pajak, ronda, które podałeś nie są zbyt dobre, ostatnio próbowałem latać na bielanach - potrzeba bardzo dużo mocy, dużą prędkość i mały skręt kół - trzeba być ogarniętym na to rondo.

W okolicy wro jest wiele innych lepszych rond do nauki, choćby to na przemysłowej - niedaleko tego na bielanach.

Rondo na powstańców to już w ogóle poracha, za mały kąt skrętu, za dużo nierówności, brak pierwszeństwa ruchu okrężnego...

pajak ogarnij się !! :P
:: 4skills.pl :: Profesjonalne szkolenia ::
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

niemowcie ze potrzebne mocne auto bo przednionapedowa corsa tam dawala rade.

Powstanców jest nierowne jak cały wrocław dlatego nikt po WRO niejezdzi na oponach typu naleśnik, a tym bardziej nie driftuje po torach kolejowych.

Cos wystraszeni strasznie jestescie, a z ta moca to ja sie wam niedziwie jak wy 316i upalaliscie . heheheh

170km w wykonaniu 2.5 V6 omega b na mokrym jedzie bez oporu 360*, a mało kto sie uczy driftować na suchym wiec odrobina przewidywalności wam by sie przydała.

za 2 dni weekend i pogoda tez jest idealna :)) wiec moze jakis szybki spocik o polnocy,
Czarna S13 juz gotowa, tylko ma malo km najechane i jeszcze glowa niejhest dociagnieta, wiec dzis i jutro sie to nadrobi i wieczorem bedzie gotowa.
czerwona S14 potrzebuje blaszek :) wiec w tej kwestji niebede naciskal, chyba ze sa czerwone blachy
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
suchy071
Stały gość
Stały gość
Posty: 354
Rejestracja: pt 27 lip, 2007 17:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Pająk ja z Bajana (kosmos)... to jest obok kuźnik i Nowego dworu... a dobre ronda są na magnoli w nocy tam widziałem często katowali jakieś BeEmWu... haha... ja myślałem uczyć się driftu na parkingu na osobowicach (na początek lekkie poślizgi, dozowanie gazem, używanie ręcznego, ruchy kierownicą itd... itp...) a parking jest spooory i oświetlony w nocy nikogo tam niema... chyba że ktoś przyjedzie sie z laską pozabawiać... i narazie tak o na parkingu wyczuć auto poćwiczyć wszystko i dopiero potem ronda tory itd itp....
Sputnik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 61
Rejestracja: pt 30 cze, 2006 18:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Pajak2444 pisze: za 2 dni weekend i pogoda tez jest idealna :)) wiec moze jakis szybki spocik o polnocy,
Czarna S13 juz gotowa, tylko ma malo km najechane i jeszcze glowa niejhest dociagnieta, wiec dzis i jutro sie to nadrobi i wieczorem bedzie gotowa.
czerwona S14 potrzebuje blaszek :) wiec w tej kwestji niebede naciskal, chyba ze sa czerwone blachy

Blaszki będą dopiero prawdopodobnie w grudniu więc nie przyjade jako aktywny uczestnik.

A co do auchan to wypruta s13 na suchym nie przejedzie całości bokiem , sprawdzone.
Myśle ,że Artur od bordowej też wpadł by na spot.
Co z Samuelem?
rtuber
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1204
Rejestracja: śr 20 lut, 2008 12:49
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Obrazek
Jeszcze Cię Wskrzeszę !!!
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

Samuel dzis lub jutro dogina i spawa reszte wydechu wiec na "legalu" bedzie mogl juz jezdzic, o ile 3: rura z 1minitlumiczkiem moze byc legalna
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
mack1
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 195
Rejestracja: ndz 06 lut, 2005 20:04
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Samuel dzis lub jutro dogina i spawa reszte wydechu wiec na "legalu" bedzie mogl juz jezdzic, o ile 3: rura z 1minitlumiczkiem moze byc legalna
to super, moze przy okazji sobie o czyms przypomni... :angered: :roll:

a pomysl z powstancow slaskich slaskich jest troche glupi ;)
Sputnik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 61
Rejestracja: pt 30 cze, 2006 18:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

mack1 pisze:
Samuel dzis lub jutro dogina i spawa reszte wydechu wiec na "legalu" bedzie mogl juz jezdzic, o ile 3: rura z 1minitlumiczkiem moze byc legalna
to super, moze przy okazji sobie o czyms przypomni... :angered: :roll:
Chyba mylisz postacie bombel :)
Awatar użytkownika
driftking.pl
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 92
Rejestracja: sob 17 mar, 2007 20:23
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Pajak2444 pisze:niemowcie ze potrzebne mocne auto bo przednionapedowa corsa tam dawala rade.

Powstanców jest nierowne jak cały wrocław dlatego nikt po WRO niejezdzi na oponach typu naleśnik, a tym bardziej nie driftuje po torach kolejowych.

Cos wystraszeni strasznie jestescie, a z ta moca to ja sie wam niedziwie jak wy 316i upalaliscie . heheheh
Pajak weź mi tu herezji nie praw o corsie :D wole zamęczać moje m40 niż dawać na ręcznym :airborne:

po deszczu żadna zabawa polecieć bokiem rondo i nie jedno 360* udało się zrobić, ale co to za zabawa po czasie?
Jak zmęcze 316i to i na suchym nie które ronda objade - to na auchan jest za duże na moce ponieżej 200hp....

co do spota to bardzo chętnie - osobowice, magnolia, factory i jeszcze jedna miejscówka (na prv do ustalenia)
:: 4skills.pl :: Profesjonalne szkolenia ::
Sputnik
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 61
Rejestracja: pt 30 cze, 2006 18:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak ktoś ma chęć to w sobote będzie trening na rakietowej organizowany przez Katoda.
Awatar użytkownika
Marcinrat1
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 340
Rejestracja: pn 02 lip, 2007 18:34
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

tak was czytam chłopaki i już zmieniliście temat :) mam ten sam problem co suchy.... czytałem w GT o tych ćwiczeniach opisywanych przez robacka....

mam jeszcze dodatkowe pytanie... czy trzeba coś wymienić na 100 % żeby nie zdewastować auta... lepiej zacząć na mokrym czy od razu na suchym...?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drifting”