LEGALNE WYŚCIGI w ŁODZI

Wszystko na temat wyscigów na 1/4 mili

Moderator: Moderator

eksces
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 05 sty, 2008 02:05
Kontakt:

Witam wszystkich!
tak jak w temacie w Łodzi w dniu 14 lutego od godziny 19 na ul. Ofiar 11 września (ulica dojazdowa do fabryki Dell'a) odbędą sie pierwsze w pełni legalne wyścigi równoległe. Będzie to co prawda forma sprawdzianu jak to wszystko będzie wyglądać, ale im nas więcej i więcej opinii tym lepsze imprezy na wiosnę, bo właśnie od wiosny odbywać sie będą cyklicznie takie legalne wyścigi (najprawdopodobniej będą co dwa tygodnie). Jednocześnie w ciągu roku będzie 9 wyścigów o puchar okręgu łódzkiego :)
Cała inicjatywa tych wyścigów powstała przy współpracy 5 łódzkich klubów i Automobilklubu Łódzkiego. Wszystkich chętnych z Łodzi i nie tylko serdecznie zapraszamy :D

w razie jakiś pytań i wątpliwości piszecie tutaj albo na priva...

pozdro i do zobaczenia
Awatar użytkownika
pq
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 79
Rejestracja: pt 13 maja, 2005 20:56
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Witam
Bardzo proszę MODA o usunięcie tematu!!!
Jak będzie pora "to wszyscy się dowiemy wszystkiego" :wink:

a na razie to do kosza
pozdro
PQ
eksces
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 05 sty, 2008 02:05
Kontakt:

PQ i tak juz wszyscy wiedza i temat tego posta byl poruszany w naszym gronie wiec nie rozumiem Twojego posta??
pozdro
eksces
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 05 sty, 2008 02:05
Kontakt:

dla wszystkich zainteresowanych śćiganiem sie 14 lutego podaje linka to formularza zgłoszeniowego:

http://www.rlr.one.pl/streetlegal/

a to link na potwierdzenie tych wiadomosci, nagranie z dzisiaj z radia Łódź:

http://pl.youtube.com/watch?v=cKGPb5B_voY

jakieś pytania to piszcie :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Husar
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 106
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 12:17
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nikt nic nie mówi, czy to znaczy że żaden turbokiller z okolic nie był na wyścigach? :cry:
GTSX S13
Awatar użytkownika
pq
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 79
Rejestracja: pt 13 maja, 2005 20:56
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

eee
byli, byli
trzej ex turbokillersi ja, Assa i Gre :D
ja Subaru, Assassin Land Roverem jako widzowie, a Gre Type R'em jako zwycięzca klasy 3 :D
Strzelec
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 47
Rejestracja: śr 02 lut, 2005 20:02
Lokalizacja: Antwerpen/Heidelberg/Łódź
Kontakt:

@ pq, a to z Tobą był wywiad w Teleekspresie? :mrgreen: Bo gadali z kimś w niebieskim Subaru... chyba na myjni jakiejś :)
Volvo S60
Land Rover Defender 110
Awatar użytkownika
pq
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 79
Rejestracja: pt 13 maja, 2005 20:56
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

nie niestety to nie ja
...subaru to taki damski samochód :D należy do mojej żony ja tylko czasami mogę się przewieść :D
Seba1025
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 2
Rejestracja: pn 06 sie, 2007 19:18
Kontakt:

bylem na tych ekhm legalnych wyścigach i powiem szczerze, tragedia!! po pierwsze po groma klasy?, na starcie stał taki jeden...(podniecony koordynator tym ze jest niby szefem) i przydzielał ten może z tym...(wydaje mi sie ze kierował sie wyglądem auta i klasą, no ale mogę sie mylić. no i tak startowano na początku puszczano ich w naaaprawde długich odstępach czasu... nie wnikałem czemu. Jak juz poszli to rewelacji nie było, zapchane tłumami przy starcie i co chwila przebiegający ktoś przez ulice na kturej sie ścigano...asfalt równy, ogólna nuda. mam nadzieje ze nastepne beda leprze bo szybko sie to skńczy i dalej beda nielegalne.. taka ciekawostka, było od gorma aut zapisanych polowe puszczono połowe nie... no i gdzie druga nie wyzyta polowa pojedzie?,no a jak, na te nielegalne:) gdzie podjeżdżasz do kogo chcesz i z kim chcesz sie sprawdzić.

ps.
bylem tylko obserwatorem
Awatar użytkownika
Lars
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 38
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 23:48

Ważne, że coś próbują zorganizować, a miasto nie przeszkadza.

W dzisiejszej prasie lokalnej pojawiły się informacje, że mają w Łodzi zbudować autodrom dla fanatyków "ćwiartki" - z pasem do ścigania, miejscem do nauki, zapleczem. Ponąć organizatorzy imprezy z 14 lutego zakupili już sprzęt pomiarowy. I podano, że następna impreza odbędzie się w czwartek, 20 marca.

Pozdrawiam
"We live for the fight !!!"
eksces
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: sob 05 sty, 2008 02:05
Kontakt:

Zgadza sie następne wyścigi równoległe odbędą sie 20 marca od godz. 19

Seba1025 pisze:bylem na tych ekhm legalnych wyścigach i powiem szczerze, tragedia!! po pierwsze po groma klasy?, na starcie stał taki jeden...(podniecony koordynator tym ze jest niby szefem) i przydzielał ten może z tym...(wydaje mi sie ze kierował sie wyglądem auta i klasą, no ale mogę sie mylić. no i tak startowano na początku puszczano ich w naaaprawde długich odstępach czasu... nie wnikałem czemu. Jak juz poszli to rewelacji nie było, zapchane tłumami przy starcie i co chwila przebiegający ktoś przez ulice na kturej sie ścigano...asfalt równy, ogólna nuda. mam nadzieje ze nastepne beda leprze bo szybko sie to skńczy i dalej beda nielegalne.. taka ciekawostka, było od gorma aut zapisanych polowe puszczono połowe nie... no i gdzie druga nie wyzyta polowa pojedzie?,no a jak, na te nielegalne:) gdzie podjeżdżasz do kogo chcesz i z kim chcesz sie sprawdzić.

ps.
bylem tylko obserwatorem
a kolega to widzę że jest idealny... może tak trochę pokory i zrozumienia... wydaję Ci się że każdy z nas (organizatorów) organizował kiedyś imprezę na taka skale?? żeby nie było wątpliwości odpowiem Ci na to pytanie... otóż nie!!! Tobie jako widzowi łatwo powiedzieć bo przyjeżdżasz i oczekujesz świetnej zabawy... ale wyobraź sobie (bo pewnie nie masz o tym zielonego pojęcia) że taka imprezę nie jest łatwo zorganizować powiem więcej nawet cholernie ciężko jest wszystko ogarnąć... zwróć uwagę ze był to nasz "pierwszy raz" i daliśmy z siebie wszystko, pomimo róznych opinii (również tych złych) nie zraziliśmy sie i dalej chcemy to wszystko tworzyć i będziemy sie starać unikać wszystkich błedów z pierwszej eliminacji a z czasem pewnie uda nam sie je w zupełności wyeliminować...
a Ty następnym razem za nim zaczniesz kogoś obrzucać mięsem to sie choć przez chwile zastanów!!! bo łatwo jest komuś zarzucić że mu coś nie wyszło, a założę sie że jak byś był tam z nami jako organizator za wiele byś pewnie nam nie pomógł...

p.s. Jest bardzo wiele osób w kraju i nie tylko które pogratulowały nam udanej imprezy i życzą nam powodzenia i dalszych sukcesów więc sory ale taki gówniarski monolog jaki tutaj sobie urządziłeś nas nie rusza...

p.s.2 przepraszam Wszystkich za swoj monolog jeżeli kogoś uraziłem (mam na mysli poważnych ludzi) ale po prostu nie wytrzymałem jak przeczytałem postu Seba1025...

pozdro dla Wszystkich TurboKillersow
Awatar użytkownika
Z32
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 19
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007 17:58

Kolego Seba1025,

Weź poprawkę na to, że impreza nie była organizowana przez profesjonalną agencję, tylko przez nas - ludzi dotychczas ścigających się nielegalnie.
To nie była impreza zorganizowana przez Automobilklub Łódzki, tylko przez koło Street Legal - czyli ludzi, którzy do tej pory spotykali się na bocznych uliczkach co Czwartek.
Była to impreza zrobiona dla nas - ścigających się. Nie dla gawiedzi, która ochoczo wybiegała przed ścigające się auta.
Niestety główny problem organizacyjny wynikał właśnie z bandy kolesi, którzy przyczłapali pooglądać sobie jak ścigają się auta. Mam nadzieję że tym razem uda się nad tym jakoś zapanować.

Poza tym pytasz: "po groma klasy?" jakbyś nie wyłapał, była to eliminacja Mistrzostw Okręgu Łódzkiego, a takiej imprezy nie da się zorganizować bez jasnych reguł i regulaminu. Nota bene regulaminu pisanego przez nas - łódzkie kluby streetracingowe.
Ci, którzy nie zakwalifikowali się z powodów technicznych, mogą się pościgac legalnie w innym terminie i w innym miejscu - bez stękających "obserwatorów". Zainteresowani ściganiem się albo już wszystko wiedzą, albo bez trudu się dowiedzą.

Urzekłeś mnie stwierdzeniem "asfalt równy, ogólna nuda".. Kur*a, nigdy nie dogodzisz.. Asfalt dziurawy - źle, asfalt równy - też nie pasuje...

Kolejna eliminacja w najbliższy Czwartek - 20.03.2008 serdecznie zapraszamy.
Lista startowa jeszcze otwarta - jeżeli jesteś z Łodzi, możesz się zarejestrować : http://www.rlr.one.pl/streetlegal/

Następna impreza - 18-20.04 - impreza trzydniowa, połączona z pierwszą Eliminacją Rajdowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy i małą driftową niespodzianką.

A pełen kalendarz imprez znajdziesz tu: http://autoklublodzki.pl/index.php?opti ... Itemid=149

Duże gratulacje dla koła Street Legal za zrobienie zajebiaszczej imprezy, oby kolejne były co najmniej talk samo dobre.

Pozdrowienia,
Z32 w Łodzi znany jako mac.
Awatar użytkownika
Mr.Art
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 53
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 12:54
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Nie wytrzymam i dodam coś od siebie. Po pierwsze: Panowie i Panewki ;) gratuluję inicjatywy i odwagi cywilnej aby przygotować taką imprezę i jednocześnie ją przeprowadzić. Jeśli udało się wam wypełnić przynajmiej 30% zakładanego planu to już jest sukces!! Od lat jeżdżę na różnego rodzaju imprezy motoryzacyjne, głównie rajdy i wyścigi górskie w formie zabezpieczenia, ponieważ kocham ten sport (motoryzacyjny gwoli wyjaśnienia :) ), i uwierzcie mi czy macie zabezpieczenie czy go nie macie to i tak nie udaje się zapanować nad motłochem zwanym "Tłumem". Z własnego doświadczenia Wam powiem że w ubiegłym roku na odcinku ok 4050m w wyścigach górskich ekipa zabezpieczenia SAMEGO OS-u liczyła sobie ponad 100 osób i jak myślicie, dali sobie radę?? Nie!! A dlaczego?? Bo kibic to jest durna istota która myśli że jej wszystko wolno i nie ma za grosz wyobraźni. Przepraszam trochę mnie poniosło, choć niestety to co piszę to święta prawda.
Bez zgranej ekipy w zabezpieczeniu będzie Wam ciężko zapanować nad tłumem. Bardzo często firmy ochroniarskie podejmują sie ochrony takich imprez bardzo często nawet za samą reklamę. Sam kiedyś też organizowałem małe spoty, i wiem jaka to ciężka praca, nieprzespane noce, urzeranie się nie tylko z kibicami, często też z zawodnikami. Więc jeszcze raz pozwolę sobie Wam pogratulować i życzę Wam cierpliwości przy dalszej pracy.
Tu nie chodzi o możliwości techniczne, ale o ludzką mentalność?
ODPOWIEDZ

Wróć do „1/4 mili”