Falujące obroty w Twojej S14??Już nie!!

Porady jak co zrobić w naszych autach

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
miruglosnik
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: czw 05 lut, 2009 13:07
Lokalizacja: Włocławek/Cork
Kontakt:

Witam. Dziś kolejny przydatny lub nie poradnik z serii "zrób to sam" ;) Jako że pogoda po ponad 2 tygodniach wreszcie dopisała, mogłem się wreszcie wziąść za moją "Sylwie" :)

Czy też mieliście problem z falującymi obrotami? Mnie to strasznie irytowało gdy dojeżdżałem do skrzyżowania i autem telepało jakby mu coś dolegało a i czasem nawet zdarzało mu się zgasnąć..Dobra koniec pitolenia przejdźmy do rzeczy:


Narzędzia:
-klucze nasadkowe 7,8,9,10(potrzebne do zdjęcia opasek z orurowania)
-klucze imbusowe ale rozmiarów nie pamiętam(potrzebne tylko do odkręcenia przepustnicy)
-klucz płaski i/lub płasko oczkowy 10,19
-oczywiście młotek
-śrubokręty płaski i krzyżakowy
-kombinerki
-pędzelek, szmatka, miseczka, benzyna ekstrakcyjna i/lub jakiś środek do czyszczenia gaźników, przepustnic
-gazeta??
-i oczywiście piwko i/lub sok

To do roboty:

Ja u siebie zanim zabrałem się do rozbierania przepustnicy, musiałem usunąć część orurowania idącą z IC`ka do kolektora, więc pozwolę sobie ominąć ten etap...


1.Odłączamy przewody i odkręcamy 3 śruby mocujące nasz zawór do kolektora (klucz 10). Przy zdejmowaniu zaworu uważajcie na uszczelkę, żeby jej nie rozerwać jeśli macie zamiar ją ponownie użyć..Dobrze jest skorzystać z małego noża..

ObrazekObrazek


2. Mamy już nasz zawór w rękach więc bierzemy się za jego rozkręcanie. W zasadzie to są to 2 elektromagnesy :) Chyba? UWAGA! W środku jest mała sprężynka, więc uważajcie by jej nie zgubić... Aby odkręcić drugi zawór-elektromagnes (pomocniczy??) potrzebujemy płaskiej 19`. Ja miałem problem z odkręceniem go, więc przykręciłem cały zawór z powrotem do kolektora i wtedy już poszedł ;) Uważajcie też na miedzianą podkładkę. No i wykręcamy czarną śrubkę odpowiedzialna za obroty biegu jałowego.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Po rozłożeniu wszystko wygląda mniej-więcej tak:
ObrazekObrazekObrazek

3. Zdejmujemy linkę gazu, odkręcamy nasza przepustnice (4 imbusy), i odłączamy przewód do czujnika położenia i inne przewody ;) Tutaj tez uważajcie na uszczelkę miedzy przepustnica a kolektorem!!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

4. Jak już mamy przepustnice to odkręcamy śrubokrętem czujnik położenia, bo lepiej żeby nie miał kontaktu z cieczą. Ja zaznaczyłem sobie jak był ustawiony przed odkręcaniem, aby uniknąć problemów z jego odpowiednim ustawieniem przy składaniu

ObrazekObrazekObrazek

5. Teraz nasze naczynko pędzelek i benzyna ekstrakcjna (tu White Spirit) nie wiem czemu ale śmieszy mnie ta nazwa ;) idą w ruch. wszystko ładnie i dokładnie myjemy. Ja musiałem umyć 2 razy ponieważ nie mam Catch Tanka i cale opary z pokrywy zaworowej walą w dolot :( Pamiętajcie!!! Myjemy wszystko, prócz części elektronicznych(czujnika, elektromagnesów)!! Potem kładziemy wszystko do wyschnięcia na gazetę ;)

ObrazekObrazek

Przed:
Obrazek
Po:
Obrazek

6. Wszystko ładnie umyte więc zabieramy się za składanie, wszystko jakby w odwrotnej kolejności i nie zapomnijcie dokręcić śrubek, założyc węży i opasek, itp itd.

7. Po złożeniu wszystkiego odpalcie auto rozgrzejcie je i ustawicie zadane obroty biegu jałowego czarną śrubą przy naszym zaworze (odkręcamy - większe obroty, dokręcamy - mniejsze)

I to by było na tyle :)

U mnie po skończonym zabiegu jak ręką odjął zniknęło falowanie obrotów i przygasanie :) Mam nadzieje ze już więcej to się nie pojawi...
Awatar użytkownika
I.T
Stały gość
Stały gość
Posty: 230
Rejestracja: śr 07 maja, 2008 22:12
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Pytanie odnosnie tego czujnika w ktory wchodza dwa elektormagnezy. W srodku jest przesuwka na sprezynce ktora zeby wyjac trzeba zerwac taka biala ala pieczec. Pytanie jak ja zdjoles i jak ja zalozyles spowrotem na miejsce?
W123 81` 280E 185 HP
200SX 94` 280 HP
V70 97` 2.0T AWD 225 HP

" Most important thing is not power but engine response "

Don`t say what you think cause you get Ban
Awatar użytkownika
miruglosnik
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 6
Rejestracja: czw 05 lut, 2009 13:07
Lokalizacja: Włocławek/Cork
Kontakt:

Widziałem, że ta plastikowa podkładka była w jednym miejscu nacięta , ale poprostu z własnego doświadczenia wolałem jej nie ruszać bo jak już raz się ją rozciągnie to potem nie chce wrócić do swojego kształtu :( Więc złapałem kawałek szmaty co miałem pod ręką i poprostu przetarłem ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to Sam”