Wypad do Japonii

Foto i videorelacje z zawodów , spotkan i zlotów , galerie własne.

Moderator: Moderator

miś
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 34
Rejestracja: wt 22 paź, 2013 00:53
Lokalizacja: waw

Wrzucam mój filmik z wyjazdu do Japonii w marcu. Jest część motoryzacyjna.

http://youtu.be/yOfReZ08P5s
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

O może kolega mnie podratuje ;)
Na jakich stronach szukać eventów typu spot czy zlot? Orientowałeś się w tym temacie? Można się na takim evencie pojawić jako ganjin czy krzywo na to patrzą? ;)
Jeśli chodzi o tory - najbliżej tokyo jest zdaje się tsukuba circuit, nikko jest dalej - jak z dojazdem - pociąg zdaje się wychodzi najtaniej - ile mniej więcej? ;)
Uczyłeś się alfabetu, czy miałeś jakiegoś przewodnika/pomocnika?
Ostatnio zmieniony sob 31 maja, 2014 17:27 przez mysza, łącznie zmieniany 2 razy.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
miś
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 34
Rejestracja: wt 22 paź, 2013 00:53
Lokalizacja: waw

Cześć,

Miałem spory problem, żeby znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat. Nie znalazłem nic w języku angielskim. Udało się znaleźć coś (ale też bardzo mało) w internecie po japońsku. Natomiast w sezonie, co weekend dzieje się coś na każdym torze. Poza sezonem raczej tylko na większych, ale też nie co tydzień. Trzeba trafić. Mi udało się przed wyjazdem zapoznać z osobą, która zna angielski i mieszka w Japonii kilka ładnych parę lat, przeprowadziła się na stałe, właśnie ze względu na drift :) Dzięki tej osobie, właśnie zobaczyłem Nikko, jechaliśmy autem, jakieś 45-60min z centrum Tokio. Z wejściem na tor nie ma żadnych problemów, koszt w moim przypadku to 3000 JPY. Na miejscu można łazić w okół fur, pstrykać fotki, jest wyznaczone miejsce przy ocenianym zakręcie dla obserwujących z ławeczkami i można siedzieć i gapić się do woli. Jazda jest nonstop od samego rana do późnego popołudnia. Dodatkowo w przypadku Nikko jest barek na miejscu i sklepik z fajnymi naklejkami. Ludzie są naprawdę przyjaźni, nie patrzą krzywo, ogólnie kultura jest milion lat świetlnych wyższa niż w Polsce. Wszyscy grzeczni, bez problemu udało mi się zamontować kamerę do jednego z aut, żadnego problemu. Udało mi się spotkać Tsuyoshi Tezuka, super sympatyczny gość. Jeśli chodzi o transport. Obowiązkową rzeczą jest JR Pass. Nie jest tani, ale zwraca się po 2-3 dniach. np. shinkansen do Nagoyi w jedną stronę dla 1 os. kosztuje w przeliczeniu 300pln. Także, jeśli zamierzasz dużo podróżować, a raczej to nieuniknione to jest jedyne sensowne rozwiązanie IMO.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało.
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

spox, na razie pytałem orientacyjnie bo szykuje mi się delegacja, jak wyjazd będzie już oficjalny to na pewno się odezwę ;)
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
Fer
Stały gość
Stały gość
Posty: 405
Rejestracja: sob 17 lip, 2010 17:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

mysza, tor jak tor, zawsze coś się znajdzie, ale będąc w Japonii załapać się na zlot klasyków to było by coś -

[video]http://www.youtube.com/watch?v=NMz8lBGbswA[/video]



A tak pozatym gratuluję wycieczki do Japonii.

Mam takie pytanie, jak najtaniej polecieć do Japonii ? :mrgreen: Ewentualnie ile kosztowały przeloty ?
Ostatnio zmieniony ndz 01 cze, 2014 08:14 przez Fer, łącznie zmieniany 1 raz.
miś
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 34
Rejestracja: wt 22 paź, 2013 00:53
Lokalizacja: waw

Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

jak patrzyłem na jakiejś stronce to najtaniej z przesiadką przez Moskwę - coś koło 2200PLN za przelot w obie strony, ale podróż planowana na jakieś 1.5 miecha do przodu.

Edit:
Warszawa - tokyo i powrót - 2300pln, sprawdzone na skyscanner.pl
Ostatnio zmieniony wt 03 cze, 2014 07:24 przez mysza, łącznie zmieniany 2 razy.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
Awatar użytkownika
aLLy
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 75
Rejestracja: sob 21 cze, 2008 17:20

Jak ja lecilaem do Tokyo, wychaczylem bilet za 1900 liniami Emiratow tyle ze do Seoulu i z seoulu lecialem do tokyo. Generalnie wybieram sie po raz kolejny i mozna wychaczyc bilety i za 1900 - 2000 ;) Polecam wyprawa warta kazdego grosza... pozniej link z filmem z mojej wyprawy ;)

http://www.youtube.com/watch?v=YNLJ0LBcxfs
miś
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 34
Rejestracja: wt 22 paź, 2013 00:53
Lokalizacja: waw

super akcja! :)))
Awatar użytkownika
Neo2005
Sponsor
Sponsor
Posty: 918
Rejestracja: czw 08 maja, 2008 15:05
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Piękna sprawa, co ja bym dał za taką wycieczkę :)
Części tuningowe bovy, naby, pasy szelkowe, wskazniki, turbo timery,stozki, kierownice i wiele wiele innych - zawsze w dobrych cenach !!! 505-205-558

Lista części: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=14275251

My project s13 http://forum.turbokillers.com/tematy23/ ... vt9286.htm
autorun
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 17
Rejestracja: czw 31 lip, 2014 12:51
Lokalizacja: Kraków

Można się zakochać w tych samochodach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdjęcia i filmy”