Uciekające podkłądki pod szpilki

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

-Brat, co to są za podkładki obok głowicy leżą.
-Jakies nieważne
-Ty one pasują na szpliki!
-A gdzie jest reszta?
-O hu!!!!

Tak mniej więcej dowiedziąłem się że większość z moich podkładek pod szpilki wpadła do kanału olejowego w głowicy:O Wyjąłem już 7 z 8 ale jednej cały czas nie mogą znaleźć. Do wyjmowania używam chwytaka magnesowego. Czy macie pomysł gdzie mogła wpaść ta ostatnia podkładka i jak się do niej dobrać bez zdejmowania wałków? Głowicę przelewałem ON w nadzieji że podkładka wypłynie razem z nim w kanał z którego ją wyciągne ale nic z tego:/ Ehhh... pierwsze zdejmowanie głowicy:/


Edit: mam nadzieje że ta jedna podkładka nie została w głowicy tylko gdzieś mi wypadła, bo zdobyłem z innego silnika i już mam komplet. Temat do wywalenia:)
krzaq

Spokojnie,zdjęcie wałków to nie tragedia. popuszczasz napinacz, zdejmujesz pasek z kółek wałków, potem mostki i gotowe. Całość operacji max 1h. Inaczej to zabawa w kotka i myszkę..
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

taaaa a jak ci podkładka wpadnie w spręzyne od zaworu albo nie daj boże pod szklanke (a tam najczęściej się suki chowają) to nie chciał byś zeby się owe części spodkały z podkładką przy 7000obr...
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Awatar użytkownika
Szczurek
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 117
Rejestracja: ndz 07 gru, 2008 10:53
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

To ja jeszcze mam pytanko, może nie do końca w temacie ale już nie robiłem nowego. Wiadomo że śruby od głowicy za każdym razem trzeba dać nowe ale jak się sprawa ma do podkładek? (szukałem na ten temat ale nic nie znalazłem). A i jeszcze jedno czy są jakieś śruby prócz OEM Nissana czy ARP warte kupienia?
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Ja mam arp, ich juz raczej wymieniac nie trzeba przy zdejmowaniu glowy, komplet zawiera szpilki, podkladki, smar i nakretki na calowa 12katna nasadke :D
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

podkładki mogą zostać stare bo często nie ma ich w kompletach. Śróby AJUSA to najniższa półka ale i tak lepsza od starych orginałów
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”