Ukręcony wałek wydechowy

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Przejechałem z 200kilo od zmiany uszczelki pod głową i oto niespodzianka: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/142b9530de09ff83.html




http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b20e39de1238800d.html

Co mogło być tego przyczyna?
Jak ktoś ma wałek wydechowy w rozsądnej cenie na sprzedaż to pilnie kupię!
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

temat nizej piszesz o brakujacej podkladce, moze to ona powedrowala gdzies i zablokowala walek??
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

tez bym to obstawiał, zwłaszcza ze sam sie przyznales do fuck upu :D
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Raczej to nie podkłądka bo wąłek normalnie się kręcił po zdjęciu pokrywy. Szklanki chodziły, wszystko banglało. Poza tym przejechałem z 200 kilo i było okej. a głowę tak dokładnie przeszukałem ze nie mogła zostać tam podkładka.
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

wałek nigdzie nie jest przytarty na "panewkach"? jak dokręciłeś szpilki mocniej niż 10Nm i nie daj boże pozamieniałeś podpory mało tego nie sprawdziłeś jeszcze luzów albo przytkałeś jakiś kanał olejowy to mogło się to zdażyć..

Może podkładka wpadła i już wypadła więc teraz się kręci...

Pasek rozżądu za mocno napięty?- raczej niemożliwe...

Pewnie i tak wszystko pójdzie na wadę materiałową i żadnych wniosków nikt nie wyciągnie...No może za 2gim albo 3cim razem...
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Ja tego wałka nie odkręcałem przed założeniem głowy, ale uszczelka nie była oryginalna więc może jakiś majster maczał tam swoje łapki:/ Na gładziach są spory rysy takie że aż paznokieć się blokuje ale nigdzie nie widać żeby był porysowany bardziej/spieczony więc raczej nie złapał panewki. Pasek męsko napiąłem, ale napinałem zwykłym imbusem więc chyba nie było takiej dźwigni żeby przesadzić, poza tym wydaje mi się że najpierw powinien poddać się pasek a nie wałek:O Niedługo zdrutuję i włożę wałek używkę(mój silnik to taki gruz że już mu nic nie zaszkodzi:/) i zobacze jakie będą efekty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”