Problem z silnikiem

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Z pompą paliwa daj sobie spokój, najpierw zmierz ciśnienie - jeżeli jest ok to nie ma sensu wymieniać.
Jeżeli auto przelatało trochę na tym 1bar to raczej nie jest seryjna.
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
soloman4
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 08:06
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Też mi się tak wydaję że nie jest seryjna choć kartonika nie mam. to pytam czy jak ja wyciagne z baku bedzie widac ze to np walbro ?
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

tak jesli ja wyciagniesz to bedziesz wiedzial ze to walbro
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

na metalowej części pompy pisze walbro
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Nawet jak na niej pisze walbro super hiper najlepsza w galaktyce to i tak może dawać w dupę,
więc po co wyciągać, skoro prościej zmierzyć ciśnienie paliwa?
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
bybs
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 878
Rejestracja: śr 26 mar, 2008 21:36
Lokalizacja: Zgierz/Lodz
Kontakt:

walbro mozna poznac po odglosie dzialalnia :) nie trzeba tego wyciagac :)
soloman4
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 08:06
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

hehe po odgłosie :mrgreen: dobre ktoś ma jakiś wyraz dźwiękonaśladowczy który opisze owy dźwięk ? Postęp w pracy już jest wymieniłem czujnik temp. na kompa silnik lepiej sie zachowuje . Natomiast bawiłem się trochę zapłonem i doszedłem do wniosku ze coś nie halo :) popatrzyłem trochę na znaki i wydawało mi się że nie do konca się pokrywają . Dla pewności rozebrałem wszystko i przeliczyłem ząbki a więc tu chyba dobra wiadomość 39 cogsów i 49 cogsów . Nie byłem już w stanie popracować dłużej bo ciemność mnie dopadła i jutro poskładam rozrząd a własciwie tylko przerzucę pasek o jeden zabek na 2 górnych wałkach . będzie wtedy 39 I 48 taka jak to JAPANERY przewidziały :) Mysle ze ten jeden zabek to jak gdzies czytałem 15 stopni wiec tu może być cały problem bo jak wyczytałem przez pierwsze 180 sec wtryski pracują inaczej jak to serwisówka mówi simultaneously :) EF&EC 16 . I mysle ze tutaj też coś może owy czujnik (temp.) i rozrząd ostro mieszac .

Dla pewności prosiłbym o kolory kabli które są na wtryskach Bo nie wiem czy 3 i 4 nie są na opak :)

[ Dodano: Czw 09 Gru, 2010 13:40 ]
ktoś może podpowiedziec jakie kolory kabelkow powinny byc na wtryskach ?
Awatar użytkownika
Neo2005
Sponsor
Sponsor
Posty: 918
Rejestracja: czw 08 maja, 2008 15:05
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Walbro ma do tego że głośno chodzi, na tyle że dobrze ją słychać w kabinie.
Części tuningowe bovy, naby, pasy szelkowe, wskazniki, turbo timery,stozki, kierownice i wiele wiele innych - zawsze w dobrych cenach !!! 505-205-558

Lista części: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=14275251

My project s13 http://forum.turbokillers.com/tematy23/ ... vt9286.htm
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

jak bym wyciągną pompę jak nie wallbro to w śmietnik poco mierzyc paliwko jak może byc nowa wallbro :)
Awatar użytkownika
roball
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3140
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 21:33
Lokalizacja: dziura na zachód od Wieliczki

Jeśli ciśnienie jest ok, to przyczyna jest gdzie indziej - wymienisz pompę i nadal jesteś w dupie.
Człowiek człowiekowi wilkiem,
a zombie zombie zombie...
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

soloman4, jeśli słuch masz w miarę ogarnięty to wtryski idzie wykolejkować "na słuch"

ewentualnie stetoskop..... kolejność pracy tak jak i świec 1-3-4-2.... wystarczy casem kręcić (tylko zwróć uwagę czy w dobrą stronę kręcisz) i zamieniać wtyczki ;)

ps, złożyłem raz kol. ssący z wtryskami 2 i 3 podłączonymi na odwrót.... auto chodziło NORMALNIE. tylko jak lekko puknąłem pedał gazu to obroty zamiast podskoczyć o te 100-200 to spadały o 100 :)
Nissan will get you through times with no money better than money will get you through times with no Nissan.
Obrazek
xree
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 186
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 06:00
Lokalizacja: Polkowice/Lubin
Kontakt:

soloman4 pisze: [ Dodano: Sob 04 Gru, 2010 00:02 ]
Dołączam zdjęcia kompa troche mnie zadziwił ten pomaranczowy kolor tranzystorach . chodzi nie wiem czy to normalne .

http://reklama-online.home.pl/vordon/vordon/322.jpg
http://reklama-online.home.pl/vordon/vordon/323.jpg
To pomalowane na pomarańczowo to nie tranzystory :P to raz, dwa komp jest jak najbardziej z europejskiej wersji, trzy jak się uśmiechniesz dość dobrze wyślę ci pamięć z orginalnym wsadem wsadzisz do swojego kompa i będziesz miał czarno na białym:)
Tel.kom. +48-696-003-667(godz. 10-20)/gg 872468 - jeżeli nie odbieram 2-3 razy z rzędu w jakimś odstępie czasu proszę wysłać SMS-a
NISTUNE/CZIPY
CZĘŚCI S13/S14/R32/R33/R34/Z32/Q45
SPRZEDAŻ RATALNA !!!!!
soloman4
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 56
Rejestracja: pn 21 wrz, 2009 08:06
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Uśmiecham się do ciebie :) poszło pw . Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ciezko dostać jakis manometr do pomiaru cisnienia paliwa :) przejade sie chyba jeszcze do castoramy albo jakiegos praktikera :) moja pompa napewno umiera bo wydaje dzwięki jak zarzynane prosię :/

[ Dodano: Pią 17 Gru, 2010 14:56 ]
koszt 100zł na seryjną pompe przezyje . Władowałem juz tyle kasy w autko ze to kropla w morzu :)
Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Nie wiem czy to dobry pomysł z tą pompą. Kupiłem taki seryjny zamiennik nowy na allegro za niecałą stówe, to był zły pomysł... auto zaczęło mi mulić nawet bardziej niż na starej :| Ale może to akurat miałem jakąś felerną sztuke...
Najlepiej raz a dobrze, czyli Walbro.
Ban0ff
Postojebca
Postojebca
Posty: 1813
Rejestracja: pn 19 wrz, 2005 14:47
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

raz jak raz, bedziesz lal "za dwie dychy" to szybko sie pozegnasz z walbro :) te pompy nie lubia pracowac na rezerwie, pasuje miec troche paliwa w baku :)
Sprzedam przewody teflonowe do turbo w oplocie stalowym, komplet do CA18 (t25/t28/gt2x) 300zl, SR20 320zl info na priv

S13 2JZ / 730HP 820NM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”