Silvia s12

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

jmtuning
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: czw 02 wrz, 2010 21:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała

To może byś się podzielił spostrzeżeniami dla potomnych. Nigdy nie wiadomo co się komuś może przydać. W końcu wiele osób próbowało ci tutaj pomóc.
Jmtuning Bielsko
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Moja gratulacje! Teraz na zlot! :D
Awatar użytkownika
Lock1990
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2011 17:30
Lokalizacja: Bratoszewice
Kontakt:

PSory wielkiem za tygodnie milczenia ale bylem w rozjazdach. A wiec tak.
Wada okazaly sie kable wn nie bylo poprostu kontaktu kopulka swieca w 6 z osmiu kabli i padal czujnik polozenia walu. Potem mala poprawa zaplonu regulacje itd itp i pali na dotyk doslownie. Teraz koncze prace nad blacharka i wnetrzem flokowanie deski i boczkow bo sa w stanie oplakanym potem lakier nowe kapcie zxalozenie tlumika i samochod zyleta :D:D
Awatar użytkownika
Lock1990
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2011 17:30
Lokalizacja: Bratoszewice
Kontakt:

A powiedzcie mi z czym bym musial sie liczyc jakbym z mojj slivki chcial zrobic twin turbo ??? Co musze zmiennic itd itp ????
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

zrob swapa na silnik 2JZ-GTE i juz :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lock1990
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2011 17:30
Lokalizacja: Bratoszewice
Kontakt:

wlasnie chodzi mi o to zeby to byl seryjny silnik na dwoch turbinach.
Ostatnio zmieniony sob 10 wrz, 2011 08:43 przez Lock1990, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

r4 1.8 8v twin turbo bardzo bez sensu. Skrajna sztuka dla sztuki. Lepiej zainwestowac w jedną turbinkę.
Awatar użytkownika
Lock1990
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2011 17:30
Lokalizacja: Bratoszewice
Kontakt:

no w sumie moze i racja. A nie macie kupca na garretta m27 z VW ?? Wystawialem ja u nas na gtieldzie ale cos malo chetnych bylo. Turbinka stan idealny brak luzow.
Awatar użytkownika
motodd
Stały gość
Stały gość
Posty: 277
Rejestracja: ndz 16 paź, 2011 08:22
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Panowie jak jest z kablami do CA18ET na 8 świecach :/ ciężko to to dostać jak cholera. Zamówiłem coś z Niemiec i 3 tygodnie będe czekał na kabelki, ale obawiam się, że w zestawie będą tylko kable na 1 strone ( zamawiałem w InterCarsie i mam nadzieje, że koleś to dobrze wyszukał ) . I jakie świece ? Warto zainwestować w irydowe ? 65zł/sztuka - ałaaa.
No i kolorek oleju mnie troche niepokoi, jest ciutke ciemny :P
A i wskaźnik Ciśnienia oleju jest w okolicach 1/4 całej skali tego wskaźnika. Czy już się martwić ? :)
Pozdro
S12
S12
Toyota Chaser JZX100
Nissan Stagea
Nissan Laurel
Awatar użytkownika
Lock1990
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2011 17:30
Lokalizacja: Bratoszewice
Kontakt:

motodd pisze:Panowie jak jest z kablami do CA18ET na 8 świecach :/ ciężko to to dostać jak cholera. Zamówiłem coś z Niemiec i 3 tygodnie będe czekał na kabelki, ale obawiam się, że w zestawie będą tylko kable na 1 strone ( zamawiałem w InterCarsie i mam nadzieje, że koleś to dobrze wyszukał ) . I jakie świece ? Warto zainwestować w irydowe ? 65zł/sztuka - ałaaa.
No i kolorek oleju mnie troche niepokoi, jest ciutke ciemny :P
A i wskaźnik Ciśnienia oleju jest w okolicach 1/4 całej skali tego wskaźnika. Czy już się martwić ? :)
Pozdro

Jako nowey wlasciciel powinienes na poczatku przeprowadzic wymiane wszelkich plynow ustrojowych, fiultrow, kabli swiec i wwszystkiego co ma wplyw na oddychanie silnika.
daniel86
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: ndz 16 wrz, 2007 09:41
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Kable wn na pewno dostaniesz na jedną stronę po prostu musisz kupić dwa komplety. Świece kup ngk zwykłe, po prostu szkoda kasy na irydowe. Olej musisz wymienić, jako że jesteś nowym właścicielem. Co do ciśnienia oleju to jest w porządku o ile jest na rozgrzanym silniku i wolnych obrotach.
Project s12 in progress :)
Awatar użytkownika
motodd
Stały gość
Stały gość
Posty: 277
Rejestracja: ndz 16 paź, 2011 08:22
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

daniel86 Lock1990 , dzięki za pomoc.
S12
S12
Toyota Chaser JZX100
Nissan Stagea
Nissan Laurel
Awatar użytkownika
Lock1990
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2011 17:30
Lokalizacja: Bratoszewice
Kontakt:

motodd,

nie ma problemu jKBY co to pisz moze w czyms pomoge

Tak wracajav do wypowiedzi daniela to jest w bledzie nie mozesz kupic 2 kompletow bo poprosty na swiece d strony kolektora 2 komplet bedzie za krotki. Kable produkowane sa ze stala dlugoscia gdzies kiedys znalazlem jaka maja dlugosc i przewaznie na strone kolektora brakjowalo 2 albo 3 cm, wiec nie potrzebnie wyrzxucac pieniadze w bloto.
Ostatnio zmieniony pt 04 lis, 2011 23:48 przez Lock1990, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
motodd
Stały gość
Stały gość
Posty: 277
Rejestracja: ndz 16 paź, 2011 08:22
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Lock1990 pisze:wiec nie potrzebnie wyrzxucac pieniadze w bloto.
Zamówiłem narazie jeden komplet. Zobaczymy jak to spasuje. Ogólnie kable cholernie długie: ponad 80 cm ma najdłuższy kabel :)
S12
S12
Toyota Chaser JZX100
Nissan Stagea
Nissan Laurel
Awatar użytkownika
Lock1990
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2011 17:30
Lokalizacja: Bratoszewice
Kontakt:

motodd pisze:
Lock1990 pisze:wiec nie potrzebnie wyrzxucac pieniadze w bloto.
Zamówiłem narazie jeden komplet. Zobaczymy jak to spasuje. Ogólnie kable cholernie długie: ponad 80 cm ma najdłuższy kabel :)
TO widac ja nie znalazlem tych kabli jak tak to zwracam honor :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”