Ciągły wyciek z miski oleju

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Furious
Stały gość
Stały gość
Posty: 298
Rejestracja: sob 15 gru, 2012 09:26
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Kontakt:

Witam,
mam problem z wyciekiem oleju z miski.. rozebrałem raz - złożyłem na czarny silikon do wysokich temperatur, wynik - cieknie :/
Zmieniłem przy okazji miske na powiększaną, złożyłem znowu na ten sam silikon i nadal cieknie :/
Dodam że nie wyciągam silnika do wyciągnięcia miski wiec prawdopodobnym jest że cześć grubej warstwy silikonu moge "zdejmować" podporą wału przeciskając miske.
Poprzedni właściciel chyba skleił na jakiś klej do szyb bo w ogole nie mogłem oderwać miski od bloku... Silnik CA18DET.
Na co sklejacie swoje miski? Nie ma jakiś tuning-uszczelek zamiast silikonu?
Ostatnio zmieniony pt 29 mar, 2013 14:55 przez Furious, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

W których miejscach cieknie ?
może za mało silikonu dałeś ?
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

na pewno na półksiężycach w okolicach wału krwawi
Rice is nice
Obrazek
cinn
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 21:28
Lokalizacja: legnica

ja u siebie jak pierwszym razem kleiłem miche na sylikon wysokotemp. to dobre pół godziny się męczyłem zanim ją wydarłem.

sprawdż właśnie te półksiężyce, dobrze odtłuść benzyną ekstrakcyjną albo zmywaczem do hamulców.

silikony firmy Worth'a albo Victor Reintz są dobre, ja takich używam i nigdy nic nie ciekło.

simeringi nie podciekają?
dym z opon leczy astme ;D
Skyline15
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 10
Rejestracja: pt 18 sty, 2013 22:14
Lokalizacja: Silesia

Musi być przede wszystkim dobrze oczyszczona i odtłuszczona powierzchnia.

Jak kolega wyżej wspomniał tylko firmowe silikony - polecam Reinza.
Tańsze silikony przy miskach olejowych często nie zdają egzaminu

Przy montażu nie oszczędzać silikonu tylko utworzyć tzw poduszkę aby wypełnić wszelakie luki między miską a blokiem.
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Skyline15 pisze:Przy montażu nie oszczędzać silikonu tylko utworzyć tzw poduszkę aby wypełnić wszelakie luki między miską a blokiem.
bez przesady, jak zalejesz grubą wargę że spłynie od wewnątrz do miski i dalej może później zatkać smoka efekt będzie marny
Poszukuję...
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

furious,wiesz.jak powinno.sie.kleic miski takimi klejami? ze nalezy naniesc warstwe kleju,nalozyc miske,pozniej lekko dokrecic(bardzo lekko) i dopiero po jakis dwoch godzinach.dopiero dokrecic mocno.


co do klejow.ja ostatnio uzywam reinza w puszce jak z dezodorantu z aplikatorem-czysto nie wysycha i starcza na dlugo
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

jest taki chwyt że czekasz 15~30 min az masa zgęstnieje troszkę i wtedy zakładasz

jakbędziesz robił to zobacz czy micha poprawnie przylega czy gdzieś nie jest krzywa
Rice is nice
Obrazek
cinn
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 sty, 2011 21:28
Lokalizacja: legnica

jak jest micha krzywa to można sprawdzić na szybie, np z okna, czy wszędzie dobrze dolega.

jak już będziesz kleił michę to popatrz czy sylikon na całym obwodzie wypłynął. będziesz wiedzieć czy wszędzie jest wystarczająco.
dym z opon leczy astme ;D
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

pasta/silikon DIRKO dostepne od reki w Intercarsie do skladania miski,
warto przyjrzec sie simeringowi na wale,
sprawdz sobie czy ci nie scieka spod dekli walkow rozrzadu,
tam tylne polksiezyce jak i cala uszczelka lubia ciec jak juz jestesmy przy wyciekach.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Furious
Stały gość
Stały gość
Posty: 298
Rejestracja: sob 15 gru, 2012 09:26
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Kontakt:

Dzieki za podpowiedzi. Sprobuje tego patentu z czekaniem az zgestnieje przed dokrwceniem. Wyciekow mialem sporo, z uszczelniaczy walkow i pompy oleju. Ciagle cieknie juz tylko z pod miski. Tym razem z lewej strony tylu silnika i z prawej z przodu.. tak po skosie :/ Ciezko przeciska sie miske miedzy sankami aby nie zgarnac silikonu wczesniej nalozonego na miske.. Jak to mowia do 3 razy sztuka..
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

jak robisz na kanale to możesz auto podnieść do góry, odkręcić belkę, odkecić silnik od belki, silnik do góry, zależy jakie masz możliwości, np lewarkiem za skrzynie i robi Ci się dużo miejsca na przejście z miską. robiłem tak kilkukrotnie :)
Poszukuję...
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

mozesz jeszcze polozyc miske na czyms prostym i twardym i oklepac ja mlotkiem zeby dobrze dolegala
Awatar użytkownika
erison
Postojebca
Postojebca
Posty: 1619
Rejestracja: śr 06 sie, 2008 21:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

1. Możesz przewiercić w misce wszystkie otwory na śrubki do bloku , seryjnie jest co druga.
2. Dobrze oczyścić żyletką /skrobaczką.
3. półksiężyce jak są w słabym stanie wymienić na nowe, kosztują grosze.
4. Odtłuścić - sylikon nie będzie dobrze trzymał do tłustej powierzchni.
5. Sprawdzić czy nie porobiły się tzw.korki w otworach na śrubki w bloku (nie dociągniesz dobrze miski jak śrubka nie wkręci się do końca.
6. Sprawdzić czy powierzchnia przylegająca miski do bloku jest prosta ( patrz to co napisał Bori)
7. Po nałożeniu silikonu odczekać trochę aż zrobi się z niego uszczelka.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

erison, ja w aso 70 za oba płaciłem, cena taka sobie, chyba ze wiesz gdzie dostać poza aso
Rice is nice
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”