Panewki

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Z racji tego że klepia mi panewki wg. forumowych guru, szukam informacji co i jak z tym. Mam kilka pytań:
1. Lepsze OEM czy ACL? Bo pewna osoba z forum mówiła mi że coś tam z Acl się ściera, ale juz nie pamiętam co dokładnie i ze lepiej OEM.
2. Ciśnienie oleju powinno być tak jak książka pisze czy są jakieś odchyly? Tak jak z olejem ze niby 10w40 albo kompresja 11b.
3. Żeby dobrać się do panewek trzeba wyjąć silnik? Czy da radę bez?
4. Kupić powiększoną misę olejową czy seria wystarcza? Bo gdzieś czytałem że wadą CA jest mała misa.
5. Jeżeli wał nadaje się na szlif, tzn. Silnik wygląda na nie otwierany jeszcze więc powinien się nadawać to do jakiego dobrego zakładu go oddać? Najlepiej z okolic Wawy gdyż nie problem miał bym go tam dostarczyć osobiście.
CA18
Awatar użytkownika
Draxan
Postojebca
Postojebca
Posty: 1642
Rejestracja: czw 23 cze, 2011 20:52
Lokalizacja: UK - Bridgend / PL - Kraków
Kontakt:

luki343 pisze:4. Kupić powiększoną misę olejową czy seria wystarcza? Bo gdzieś czytałem że wadą CA jest mała misa.
problemem nie jest chyba sama miska co smok co zasysa olej jest źle zrobiony i potrafi nie zassac oleju.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

na wszystkie pytania ktore zadales znajdziesz odpowiedzi na forum.
po pytaniach ktore zadales nie polecam Ci samemu robic tego remontu ;)
chyba ze bedziesz mial jakiegos mechanika do pomocy
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Ad. 1
Znalazłem w necie opinie że ACL jest dobry ale na krótko bo szybko się zużywa. Więc pewnie kupię OEM bo różnicy w cenie "podobno" nie ma.
Ad. 2
Czyli tak jak książka pisze? Oczywiście przy sprawnej pompie.
Ad. 3
O tym nie znalazłem :P
Ad. 4
Czyli misa seria tylko smok z sr i jazda?


Draxan dzięki za info.
Borimichal mam mechanika do pomocy w razie co, tzn. zrobił by mi może to ale nie może się tym zająć z przyczyn zdrowotnych ale posłużyć dobrą radą zawsze może.
Ostatnio zmieniony ndz 09 cze, 2013 12:02 przez luki343, łącznie zmieniany 1 raz.
CA18
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

ad.1 mozesz kupic oem,acl`e albo jakies tdc czy cos w tym stylu-byle pompa oleju podawala dobre cisnienie,a szlifierze nie zdupczyli sprawy to bedzie wszystko ok
ad.2 jak ksiazka pisze.
ad.3 trzeba wyjac silnik
ad.4 jak masz okazje to oczywiscie mozna zaaplikowac smoka z SR`a ale tak jak pisze,jak cisnienie oleju bedzie ok,bedziesz zawsze jezdzil z pelnym stanem dobrego oleju,silnik zosanie porzadnie przeczyszczony i przedmuchany to nawet na seryjnym smoku silnik moze dlugo pozyc.
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Czyli przyjdzie lipiec i trzeba brać się za robotę. Oj sporo roboty mi się zapowiada z Nysą, miałem zrobić dolot, IC już jest tylko rury po mierzyć i kupić,zrobić wydech przelot na seryjnej rurce i czyszczenie i konserwacja podwozia. A teraz dojdzie wyciągnięcie silnika i od razu wymontowanie wszystkich gratów z komory czyszczenie i malowanie komory..

Nie będę kombinował ze smokiem bo wiem że nie jest p&p, kupie nowa pompę i tyle. Olej będzie valvo bo cenowo mi odpowiada.
Co do panewek kupnie albo acl albo OEM zależy które znajdę taniej.

Dzięki za info. Mam nadzieję że starczy mi czasu na ogarniecie wszystkiego przez lipiec.
CA18
tuper
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 54
Rejestracja: sob 05 maja, 2012 15:48
Lokalizacja: Kraków

to jak wkoncu przerobić smok z CA żeby sie nadawał? co z nim nie tak i jak zrobic by było OK? jeszcze jedno bonusowe pytanie: jak do tego wszystkiego ma sie restryktor do bloku i gdzie go dostac ewentualnie wymiary zeby go dorobic u tokarza?!
Ostatnio zmieniony ndz 09 cze, 2013 19:13 przez tuper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kremat0r
Stały gość
Stały gość
Posty: 227
Rejestracja: śr 31 mar, 2010 07:13
Lokalizacja: Poznan
Kontakt:

Poszukajcie tematu, gdzieś tutaj się wala po forum. Najlepiej kupcie sobie smok z Sr i dopasujcie do Ca, niema za dużo roboty. Jeżeli zostajecie przy tym od CA, warto go obniżyć. Do kompletu przyda się powiększona miska.
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Właśnie szukałem tematu z przerobieniem smoka i znalazłem info ze wystarczy oryginalny opuścić, jak rozbiorę u siebie to do robię podkładkę aby go opuścić i nie będę więcej nic kombinował.
Zastanowię się jeszcze co z tą misą ale pewnie większą też wpadnie tylko zastanowie się jeszcze czy powiększać serie czy kupić nową gotową.
CA18
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

po co podkładkę? kawałek rurki i już :)
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Bo rurkę to trzeba będzie przy spawać chyba że się myle. A spawać to ja nie umiem jeszcze xD
CA18
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

w sumie to napisze tylko ze u mnie na nowej pompie, wale po szlifie i nowych panewkach auto jezdzi z 1,5 roku i lekko ze mna nie ma, jak sie juz wybiore na tor to jest upalany do skonczenia kompletow opon lub paliwa ;)

kiedys panikowalem itd, a wychodzi na to ze poprostu musi byc wszystko dobre i bedzie sluzyc, w wolnej chwili moze bym sie pobawil w przerobki typu zmiana smoka, ale jakos nie znalazlem na to czasu.

ps. panewki sie nie zcieraja poki cisnienie oliwy jest w normie.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
artoor200sx
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 804
Rejestracja: pt 11 wrz, 2009 10:39
Lokalizacja: ZKL Gąskowo ;)

ps. panewki sie nie zcieraja poki cisnienie oliwy jest w normie.
amen
...:: Gdy Ci smutno jest ogromnie , kup pół litra przyjedz do mnie ::...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”