Ca18det bez lambdy, przelewa?

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

rack1
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 15
Rejestracja: pn 08 cze, 2009 10:16
Lokalizacja: Słupsk, pomorskie
Kontakt:

Posiadam 200sx z 92r z wiadomym silnikiem - wersja bez katalizatora. Ostatnio zobaczyłem że nie ma też w nim sondy (nie ma nawet miejsca na nią).
Podobno kiedyś był w nim przekładany silnik. Pytanie moje jest czy można jakoś sprawdzić czy w tym modelu nie powinno być sondy ? Może ktoś po zmianie silnika zamontował też osprzęt z wersji bez niej ?
Objawy są takie jak w większości przypadków. Od 3000-4000 samochód potrafi się zamulić. Po ponownym wciśnięciu gazu jedzie normalnie (ale nie zawsze).
Układ paliwowy jest sprawdzony, świece nowe, rozrząd przeliczony i zapłon ustawiony na 15'.
Samochód nawet przy spokojnej jeździ strzela w wydech i spala w granicach 16-18l.
bross_84
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 99
Rejestracja: czw 25 sty, 2007 20:15
Lokalizacja: Rzeszow

Witam
tez taki miałem silnik bez sondy (niby był produkowany na rynek francuski ) sprawdź jaki masz ecu bo może masz z wersje z sada i Ci przelewa.
Awatar użytkownika
borimichal
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2728
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 17:19
Lokalizacja: Skoczów

sprawdz czy w instalacji nie ma wolnej wtyczki na sonde.
powinna byc w okolicach wtyczki od wiazki cewek/ewentualnie gdzies wrzucona za silnik.

jesli nie ma to faktycznie byla to wersja bez sondy.

Twoj problem powstal nagle?narastal?byl od poczatku?
rack1
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 15
Rejestracja: pn 08 cze, 2009 10:16
Lokalizacja: Słupsk, pomorskie
Kontakt:

Po kupnie jak wracałem do domu zauważyłem taki problem. Jako że przed kupnem czytałem tematy z podobnymi objawami myślałem że się z tym szybko uporam (pompa, nieszczelność czy coś). Dodam tylko że przy ustawianiu zapłonu komputer wskazywał wartości od 14 do 17 i skakał pomiędzy nimi. Nie powinno mieć to takiego wpływu na pracę silnika ?
Ostatnio zmieniony ndz 21 lip, 2013 23:12 przez rack1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jak ci plywa zaplon przy stalych obrotach to mozesz miec wybity wieloklin na walku albo cas'ie
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Tz jaki komputer pokazywał ? :shock:

Sprawdz na ECU jakie są oznaczenia i będzie wiadomo czy podlewa niepotrzebnie paliwem czy nie
rack1
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 15
Rejestracja: pn 08 cze, 2009 10:16
Lokalizacja: Słupsk, pomorskie
Kontakt:

Nie widać żadnej wolnej wtyczki w wiązce. Zdjęcie z oznaczeniami ecu:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”