Panewki wytartę a wał ???

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

maziR13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 43
Rejestracja: pt 04 maja, 2012 19:48
Lokalizacja: Lublin

Witam
Odrazu na wstępie dodam, że nie jestem mechanikiem, ale patrzyłem jak mechanicy to robią... I próbuje przy pomocy serwisówki samemu naprawic silnik...
A więc wczoraj kupiłem uszkodzony silnik ca18det, mianowicie z tłuczącą panewką, zalezalo mi tylko na tłokach z ciekawosci zdjąlem miskę olejową i odkręciłem trochę dołu zeby dostać się do panewek. No i są powycierane ... Ale wał wyglada na dobry ... chyba .

Panowie, jak myslicie czy jak zmienie panewki i pompę oleju. Bedzie to chodzić ? Czy trzeba by było robić szlif wału itd itd itd.

oto zdjecia;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn 16 wrz, 2013 21:26 przez maziR13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jak masz przyrządy do pomiarow to sobie pomierz wal, jak nie masz to daj do dobrego zakladu niech oni to zrobia i ewentualnie jak bedzie slabo to ci zrobia szlif, skladanie teraz bez tych czynnosci silnika w ktorym klepala panew to kasa w bloto, moze by to zadzialalo ale raczej nie, sam decyduj.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

na oko to chłop w szpitalu zmarł :D oddaj wał do kogoś kto się takim czymś zajmuje i będziesz na 100% pewien ze wszystko jest ok
maziR13
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 43
Rejestracja: pt 04 maja, 2012 19:48
Lokalizacja: Lublin

wał nadaje się na drugi szlif... Więc raczej można go wyrzucić na złom :)

Do zamknięcia i można przenieść do kosza.

Pozdrawiam i dziękuje za odp
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

eeee co ty piszesz, jak na zlom, nada sie, a jak chcesz go wyrzucac to powiedz gdzie to sobie go wezme i pozniej w jakies ca zaaplikuje ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”