Szklanki glowica CA18DET

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

pytanie,czy halasujace szklanki moga wyrzadzic krzywde w silniku?Halasuja na zimnym
orbital
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: śr 27 maja, 2009 11:28
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Hałasujące szklanki mogą powodować, że zawory nie będą Ci się w pełni otwierały zwłaszcza jak te małe "naboje" w środku są już mocno zużyte albo połamane, zużycie podzespołów ale i ekonomia zużycia paliwa
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

dzieki
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

mi szklanka telepie 4 lata są tacy znawcy którzy twierdzą że to wina oleju castrol 10w60 jaki mam wlany i u siebie ten ktoś wlał olej lotosu i niby już mu nie klepie owa szklanka :D olej z lotosu to wlewam do starego diesla któremu nawet rzepakowy nie zaszkodzi :D
Ostatnio zmieniony śr 16 paź, 2013 13:42 przez BUGALUS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

ja mam zalany Motul 300V
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

jak klepia to oznacza ze albo sa zuzyte lub zabrudzone wewnatrz od syfiastego oleju/uzytkowania/itp., moze tez byc ze glowica jest wyklepana,
jak wiadomo poki dziala to bedzie dzialac, ale jak dlugo i co bedzie pozniej to sie okaze z czasem ;)
nie zaleca sie jezdzic na takich szklankach/popychaczach, mozna sprobowac wyczyscic(temat jest na forum), wymienic (miekkie sztuki) na inne uzywane, ale twarde lub zakupic nowe(kilka lat temu ~70zl/szt.)

jak klepia na zimny to tylko podczas odpalania i chwile po czy caly czas az sie olej rozgrzeje??
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

az sie olej rozgrzeje
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

no to szklanki do podmiany, tak jak pisalem mozna tak cos jezdzic, ale nie zalecane, sam osobiscie troche tak jezdzilem, ale obecnie ogarnalem to juz.

szklanki/popyhacze hydrauliczne sluza do wybierania luzu miedzy walkiem rozrzadu a trzonkiem zaworu, jak klepia to oznacza, ze zamiast miec ciagle styk z jednej strony z zaworem, a z drugiej z krzywka wałka rozrzadu, lataja miedzy nimi z leciutki luzem,
ktory nie byl przewidziany tam konstrukcyjnie.
Tak jak wyzej napisano moze to powodowac nie otwieranie sie do konca zaworu i pogarszac parametry pracy silnika, a samo klepanie poza halasowaniem moze niszczyc w jakims stopniu trzonek zaworu i wałek rozrzadu plus moze w jakims stopniu niszczyc sie gniazdo popychacza w głowicy.

jak napisalem cos zle, to mnie poprawcie.

ps. pytalem czy przestaje klepac zaraz po odpaleniu, bo to by moglo wskazywac na powolny przyrost cisnienia oleju w silniku, przyczyna np. slabnaca z wiekiem pompa oliwy, skutek m.in. choroba wscieklych panewek.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

po odpaleniu dlugo klepie :(
skolimus
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: wt 12 maja, 2009 18:16
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Że się tak bezczelnie podepnę.. Jak klepią tak tylko przez 5-10 sek po odpaleniu to szybciuchem zakładać zegar i mierzyć ciśnienie oliwy? Możliwe, że już pompa siada?
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

skoluj sobie jakis zegar, ja kiedys od mechanika pozyczalem i wkrecalem zamiast ori czujnika jak mi zdychalo cisnienie,
nikt do srodka silnika ci nie wejdzie, ale zawsze lepiej sobie zmierzyc cisnienie i wiedziec cos wiecej o jego kondycji niz pozniej wydawac na remont.
Jak to jest w CA i pompa oliwy nie byla nigdy zmieniana to moze sie zdarzyc ze slabo pompuje, jak SR to pompa powinna byc nowsza i miec mniejszy przebieg, ale panewki w SR tez klepia ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
BUGALUS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 757
Rejestracja: czw 24 maja, 2007 20:58
Lokalizacja: pruszcz gdanski

rekin528 jak ci się będzie chciało to podjeć do pryszcza mam w domku czujnik i zegar chyba gaugana
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

Moj silnik niedawno byl rozbebrany zlozony,mam gaugany i cisnienie trzyma,na goracym wiadomo na postoju do 1bar
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

BUGALUS do Pruszcza moge podjechac tylko kiedy?
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

rekin528 pisze:Moj silnik niedawno byl rozbebrany zlozony,mam gaugany i cisnienie trzyma,na goracym wiadomo na postoju do 1bar
a zmieniales pompe oleju??
cisnienie masz do 1 bara na wolnych obortach??
0.8 to minimalne na postoju, jakie masz przy 3 tys. obortow na cieplym oleju ~90st.C??
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”