Po włożeniu silnika nie odpala...

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Furious
Stały gość
Stały gość
Posty: 298
Rejestracja: sob 15 gru, 2012 09:26
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Kontakt:

stukowy nie ma wpływu..
BTW: gdzie jest stukowy w CA bo ja go chyba nie mam...?
Exerius
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 31
Rejestracja: czw 17 paź, 2013 22:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Furious pisze: BTW: gdzie jest stukowy w CA bo ja go chyba nie mam...?
Pod kolektorem dolotowym w bloku, takie slabe dojscie
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

dojscie do czujnika stuku sie robi jak sie wyjmie rozrusznik,
te ustrojstwo co jest seryjnie po PT montowane na kielichu mozna wywalic i powinien normalnie dzialac,
jak masz iskre i wtryski dzialaja, to albo cos jednak nie leja - moze przewody zasilajace zle podpiales??
albo jednak jak krecisz rozrusznikiem to cos jednak odmawia wspolpracy, moze brak czego podlaczonego daje tryb awaryjny??
moze sprobuj podmienic kompa, sprawdz czy nie pomyliles wtyczek od wtryskow,

Podpiete musi być:
PT, resistor pack, cas, wtryski, masa do nich, przeplywka(choc bez niej powienien odpalic i wkrecac sie do 2k rpm - jak probowales z nia to dla odmiany sprobuj odpalic bez niej), nie wiem czy odpali bez podpietych dwoch wtyczek od TPS'a(czujnik polozenia przepustnicy), jeszcze sa 2 wtyczki przy kolektorze dolotowym i jedna do air regulatora.

sa jeszcze 2 wtyczki do czujnikow temp plynu chlodzacego ale one moga byc odpiete.
nie wiem jak jest z nie podlaczona wtyczka od czujnika stuku.

bez wiazki do alternatora tez odpali.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Exerius
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 31
Rejestracja: czw 17 paź, 2013 22:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Znowu dzisiaj caly dzien w garazu. Nowe informacje - wszystko sprawdzone po raz nty wtryski dobrze podpiete, swiece dzialaja sprawdzona kolejnosc zaplonu (1,2,4,3) kompresja jest cas przejechany po calej skali i tak nic. rozrzad na bank ok. sprawdzane bez jak i z przeplywka. wszystkie masy podlaczone dolot szczelny, podcisnienia zrobione. Przewody paliwowe sa dobrze podlaczone ( powrot od regulatora) przy kreceniu rozrusznikiem wali czarnym dymem zza turbiny (brak wydechu zalozonego). w pewnych ustawieniach zaplonu wali z kolektora dolotowego. podlaczone sa: PT, resistor pack, i czujniki kolo wtryskow oraz same wtryski - czyli wszystko potrzebne do odpalenia. Brakuje mi juz pomyslow co moze byc nie tak... Jakies pomysly?
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

Podmieniałeś świece? Bo jak je zalałeś kilka razy już to nadają się do śmieci, prawdopodobnie nie mają wystarczająco mocnej iskry i zdmuchuje ją.

Zapisz sobie swoje modzone ustawienia w nistune i wczytaj stockową mapę i zmień przepływkę i wtryski w niej bo może pomotałeś jakieś inne ustawienia i dlatego się wali..
CA18
Exerius
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 31
Rejestracja: czw 17 paź, 2013 22:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

swiece fakt byly pare razy zalane ale iskre daja taka ladna zdrowa. ja mam wszystko seryjne. tylko podlaczylem sie do tematu zeby nie smiecic na forum
Awatar użytkownika
luki343
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 514
Rejestracja: pn 12 lip, 2010 10:15
Lokalizacja: Sokołów/Warszawa

A sorka, jakoś mignąłem na 1 stronę tematu żeby zobaczy czy wymieniłeś setup jaki masz itd. Ale już przeczytałem Twój 1 post w temacie :P
Masz inne ECU na podmianę?
"Ząbek" na wałku i w CAS jest ok? W ogóle CAS jest ok?
Masz multimetr? Jak nie to koniecznie kup (30zł) i w łapę sprawdzasz wszystkie czujniki itd. Najlepiej na wtyczce przy ECU.
Piszesz że robiłeś panewki, czyli co przed remontem działał a teraz nie?
CA18
Awatar użytkownika
Furious
Stały gość
Stały gość
Posty: 298
Rejestracja: sob 15 gru, 2012 09:26
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Kontakt:

ja nadal sie upieram na podmiane świec...
Exerius
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 31
Rejestracja: czw 17 paź, 2013 22:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Ecu juz podmienialem, ale z racji tego ze nie dziala od jutra wszystko robie od nowa.
Furious, spokojnie swiece tez podmienie,. Tylko jakie kupic, na jakich wy jezdzicie?
CAS podmienialem, klin na walku jest ok.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

kup sobie BKR7E , tanie, do testów dadzą radę a i można na tym jeździć spokojnie
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

aa przypomniala mi sie jedna rzecz, sprawdzales wszystkie bezpieczniki???
mi sie kiedys spalil bezpiecznik chyba 35amperow w skrzynce kolo akumulatora,jeden z tych duzych - nie pamietam oznaczenia ale ewidentnie bylo widac ze skopcony, podmienilem z sasiednim i odpalil.

wszystko niby bylo sprawne ale nie chcial nic odpalic, tez czasem cos na chwilke strzelil i nic wiecej, a dwa mialem przewody od pompy paliwa w slabym stanie iczasem stykaly a czem nie, wiec zobacz czy tam wszystko jest ok.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Exerius
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 31
Rejestracja: czw 17 paź, 2013 22:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

ten bezpiecznik 35amperow to od pompy czy czegos innego? Pompka smiga az milo, do testow nawet ominalem przekaznik i chodzi ciagle. Tak dla pewnosci ze jest dobre cisnienie w ukladzie. Wydaje mi sie ze jakis czujnik jest powalony i komputer szaleje. jutro sie uzbroje w nowe swiece i pojade dalej testowac co i jak : )
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

bezpieczniek chyba jest od engine control jak sie nie myle, co dokladnie ma pod soba tego nie wiem, poprostu przepatrz sobie wszystkie bezpieczniki czy to jakis taki maly psikus nie jest prosty w usunieciu(sprawdz za rowno te duze nissanowe jak i te zwykle male).

PS. foto z netu, wychodzi ze to byl jednak 25 amperowy, zamienilem go na tego z lewej ;)
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn 25 lis, 2013 16:37 przez szaman, łącznie zmieniany 2 razy.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
milosz123123
Stały gość
Stały gość
Posty: 215
Rejestracja: ndz 27 wrz, 2009 10:20
Lokalizacja: stg

szaman, Mi jak wywaliło ten bezpiecznik to nie było wogóle zapłonu
Wszystkie części do s13...
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

hmm no moze ja nie mialem czasu sprawdzac co dokladnie odcinal ten bezpiecznik, stalo sie to na zawodach i auto lekko zawadzalo ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”