szklanki

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

no po zdjeciu walkow wciskalem je trzonkiem mlotka i odbijaly spowrotem
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

dzisiaj znowu zrzucilem walki bo klepaly szklany na zimnym,na cieplym,kiedy chcialy,wciskalem je trzonkiem mlotka,czy to normalne?czy szklanki maja byc twarde jak beton?
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

rekin528 pisze:dzisiaj znowu zrzucilem walki bo klepaly szklany na zimnym,na cieplym,kiedy chcialy,wciskalem je trzonkiem mlotka,czy to normalne?czy szklanki maja byc twarde jak beton?
dużo siły musiałeś użyć aby je wcisnąć? ja jak u siebie sprawdzałem, to aby troszkę się wcisnela musiałem użyć sporo sily
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

uzylem dwoch rak naciskajac pochylony z gory,wiec sporo,zaznaczam ze byly niedawno czyszczone a halas w glowicy nadal jest,gniazda napewno nie sa wyrobione
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

Masz 100% pewności, że gniazda nie są wyrobione? chyba czas zainwestować w nowe szklanki
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Okazuje się że są 3 typy szklanek.
Dwa typu są z prostym dnem
Obrazek
różnią się wnętrznościami i są łatwo rozbieralne

i jeden z garbem wokół, rzekomo nazywane poliftowymi
Obrazek
tego za cholerę nie potrafię rozebrać, pukam, dmucham, kręcę sklinam i nic

zdjęcia rekina

Ma ktoś pomysł jak rozebrać te poliftowe? Te pierwsze parę razy się puknie i można wyciągnąć, a polift stukam bez końca i nic.
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
Sykopson
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 596
Rejestracja: śr 18 wrz, 2013 20:36
Lokalizacja: Kraków

Nie myślał nikt z was o przejściu na mechanikę?

Ja chcę temat rozkimiać, ale dopiero jak/jeśli będę budował drugie CA.
W aktualnym mam ciszę, tylko przez pierwsze pare sekund puka zanim się napełni i to też nie zawsze.
S13 CA18DET
JapanizeD
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Rozbieram szklanki "treningowe".
Miałem luzem leżeć w słabym stanie to postanowiłem poćwiczyć, i dobrze bo 2 skopałem, 2 nie umiałem rozebrać.
Też mi jedna puka na zimno i czasem przy 1500 obrotów, przed rewizją chciałem uskutecznić procedurę. Myślę że mi wyszły te 12, twarde jak skała, jak nacisnę kulkę płynnie się ruszają.
Mechanika jest dla wozów mocno chłostanych. Ani nie kręcę wysoko, ani nie smażę silnika.
Nie myśl że mechanika jest bezszelestna, na zimno te w rb26 przykładowo mają 0,45/0,38 luzu co dla mnie jest naprawdę sporo.
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
Sykopson
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 596
Rejestracja: śr 18 wrz, 2013 20:36
Lokalizacja: Kraków

Spokojnie wiem co nieco o mechanice, bo robię przy niej czasem w motocyklach :P

W każdym razie biorąc pod uwagę że coraz ciężej o szklanki do CA, zamienniki są drogie jak fix, a w fabrycznych często wyczyszczenie ich już nic nie daje - jest to jakieś wyjście z sytuacji.

Choć może też być tak, że jak nawet po czyszczeniu klepie, to niekoniecznie wina szklanki, a może wydupconego zaworu.
Ostatnio zmieniony pn 17 paź, 2016 17:54 przez Sykopson, łącznie zmieniany 1 raz.
S13 CA18DET
JapanizeD
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Jestem dosyć pewien że mycie załatwi sprawę, jeśli jest jakiś uszkodzony to powybieram sobie.
Mechaniki po prostu nie chcę.

Co do oem szklanek to w aso typuję coś koło 200 za sztukę.
Rice is nice
Obrazek
Kuba.a
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 178
Rejestracja: śr 12 lis, 2014 20:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

To ja chyba miałem farta. Jak u siebie myłem, to wszystkie ładnie się otwarły jak się porządnie trzasło w grube drzewo. Ale nie powiem, ręka od tego bolała jak cholera, szczególnie, że było ich 16. :lol:
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

nie polecam "dobrej jakości zamienników" gorzej napier....niczają niż te stare orginalne!!!

a mechaniczne ma zrobione fox z szczecina.
Ostatnio zmieniony wt 18 paź, 2016 18:26 przez domino, łącznie zmieniany 1 raz.
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Sykopson
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 596
Rejestracja: śr 18 wrz, 2013 20:36
Lokalizacja: Kraków

domino pisze:a mechaniczne ma zrobione fox z szczecina.
Cos wiecej?
Kombinował czy wypłacił za aftermarkety dedykowane do CA?
S13 CA18DET
JapanizeD
Pumba_
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 21
Rejestracja: pn 24 lut, 2014 18:15
Lokalizacja: Oświęcim

Tomek89 pisze:Jestem dosyć pewien że mycie załatwi sprawę, jeśli jest jakiś uszkodzony to powybieram sobie.
Wytrwałości w walce. Po myciu ucichły do momentu nagrzania oleju ;( I szukam przyczyny innej niż to. Chyba nie ominie mnie próbowanie podmiany.

Teraz kupno używanej za 15-20zł czy może wymiana na firmy EuroCams? Dostępne kilka sztuk w CerMotor ceny okolice 50 zł sztuka ;)

Niestety u mnie to nie jedna sztuka daje się w znaki tylko więcej i już powoli mi się odechciewa nawet z tym robić :)
Ostatnio zmieniony śr 19 paź, 2016 08:33 przez Pumba_, łącznie zmieniany 3 razy.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Mam leżeć używki, przedlift, polift i z garbem także z tych będę dobierał.

Wydaje mi się że da rady, byłem na torze w lato i po całodniowym smażeniu przez tydzień było cicho z szklankami. Myślę że niska lepkość gorącego oleju pozwoliła na odpowietrzenie szklanek i częściowe wypłukanie syfu.
Rice is nice
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”