Spadaj?ce obroty na dohamowywaniu

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
BloodS
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 lut, 2008 19:51
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Wariacje związane z mieszanką i tym samym z obrotami może także powodować padnięta sonda lambda. U mnie w Primerze tak jest. No ale akurat w tym przypadku i na jałowym powinny Ci falować obroty i powinieneś czuć szarpanie podczas delikatnego przyspieszania, a tego raczej nie masz.
Awatar użytkownika
Sykopson
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 596
Rejestracja: śr 18 wrz, 2013 20:36
Lokalizacja: Kraków

Ja tak mam chyba. Czasem zostaje na wolnych przy dojechaniu do świateł np. na 2k i chyba za wolno schodzi z obrotów (choć nie mam porównania do innych CA). Przy delikatnym przyspieszaniu np. w korku i przy odpuszczaniu gazu przy niskich obrotach lubi sobie poszarpać troszkę. Wolne też lekko falują, ale to akurat myślałem że ten typ tak ma. Będzie lambda?

mysza podłączyłem się do tematu przy okazji, żeby nie zakładać nowego. Jeśli zgrzeszyłem - wybacz ;)
S13 CA18DET
JapanizeD
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

Mój BOV ma twardą sprezyne i przegladalem go- jest wporzo ,mój CA to wersja bez sondy lambda
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

W mijsce bova daj jakas zaslepke, zaslep tez podcisnienie do niego i sprawdz jak bedzie.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
mysza
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 4348
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:32
Lokalizacja: Kraków/Płock

[OT]
Sykopson pisze: mysza podłączyłem się do tematu przy okazji, żeby nie zakładać nowego. Jeśli zgrzeszyłem - wybacz ;)
Masz kompletnie inne objawy od tych opisanych w tytule - więc załóż nowy ;)

Najprostszy przykład - ktoś pisze, że kopci mu na biało, zaraz potem inny wrzuca tekst, że jemu na czarno. W odpowiedzi ktoś inny pisze, że pewnie padła uszczelka pod głowicą - będąc laikiem jak się domyślisz, który dym odpowiada za uszczelkę? Czarny czy biały? 2 różne objawy = 2 różne tematy.
Kończymy offtopic i załóż swój temat w technicznych.

[/OT]

rekin - patrzyłeś jak pracuje pod obciążeniem i na rozgrzanym silniku? Mój stary BOV też wyglądał na takiego, który ma twardą sprężynę - dopiero sprawdzenie jego zachowania i dołożenie podkładek pomogło. Ręcznie to go nawet otworzyć nie mogłem - ale pod obciążeniem się menda nie chciał zamknąć wcale.
Teraz na HKSie nie mam takich problemów, ale gaśnięcie zdarza się sporadycznie - jak spada pod 400 to pukam gaz i mam problem z głowy ;)
Ostatnio zmieniony czw 18 cze, 2015 07:54 przez mysza, łącznie zmieniany 2 razy.
Przedszkole Montessori FaSolLa

Protest Wyborczy

Mateusz Pucharski

Mój wóz to moja twierdza, w tej twierdzy jem i pierdzę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”