Swap CA16DE --> CA18DET

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Rumunski
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 1
Rejestracja: sob 09 cze, 2012 21:21
Lokalizacja: Żelechlinek
Kontakt:

Witam
Ostatnio próbowałem ożywić w swoim Sunny silnik CA16DE, ale po wymianie wałka okazało się , że panewki klepią i głowica jest do naprawy. Stwierdziłem, że lepiej mi się opłaca SWAP i chciałbym się trochę dopytać, bo jestem laikiem w tych sprawach.
Z tego co wiem skrzynia powinna pasować, bez większych kombinacji, a do wymiany lub mapowania jest wiązka z komputerem. Czy jeśli będę przekładał cały silnik wraz z wiązką to będą jakieś problemy?
Chciałem przełożyć SR20DE ze 100NX GTI, ale podobno są inne mocowania i musiałbym przekładać skrzynie.
Jak uważacie, opłaca się taka inwestycja(CA18DET)? Czy może lepiej sprzedać tą budę i dać sobie spokój?

Jeśli napisałem nie w tym dziale to przepraszam, ale piszę w pracy, w strachu przed szefem :D

Pozdrawiam
kamil 240
Stały gość
Stały gość
Posty: 259
Rejestracja: wt 11 gru, 2007 18:46
Lokalizacja: z grubej rury 2,5cala

sprzedaj i kup gti-r :D
Ostatnio zmieniony pn 31 mar, 2014 17:50 przez kamil 240, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
nismo250
Stały gość
Stały gość
Posty: 479
Rejestracja: śr 17 gru, 2008 21:07
Lokalizacja: OKOCIM(mocne)
Kontakt:

sprzedaj i kup sobie jakies mocne tdi z grupy VAG
mówię z doświadczenia
Ostatnio zmieniony pn 31 mar, 2014 21:04 przez nismo250, łącznie zmieniany 1 raz.
czesci do nissanów 889643199
[center]Obrazek[/center]
karol283
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 11
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 22:14
Lokalizacja: Swarzędz / Hull

Sama wymiana silnika na DET to nie wszystko, pomyśl jeszcze o hamulcach zawieszeniu i wzmocnieniu karoserii bo sunny to wybitnie lubi być zjedzony tam gdzie nie powinien. Nie mówię że jest to nie wykonalne ale trzeba dużo wprawy i kombinacji żeby coś takiego wystrugać. ChlewioR bodajże miał sunnego z CA18DET możesz się do niego zgłosić i podpytać.
SUNNY B12 GTI

_____________________
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”