CA18DET dziwny dźwiek po remoncie silnika

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

uki9981
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 16
Rejestracja: wt 15 lip, 2014 12:56
Lokalizacja: Rugby UK

Witam, około miesiąca temu kupiłem s13 z troche dojechanym silnikiem. Postanowiłem więc zacząc od kompletnej odbudowy jednostki. Teraz silnik jest po kapitalnym remoncie, tłoki Wiseco, panewki ACL, pełny remont głowicy, szlif cylindrów, komplet uszczelek Cometic, nowy wzmocniony rozrząd Gates, nowa pompa oleju, szpilki do głowicy ARP. Silnik odpalił od razu, ciśnienie oleju w porządku, niestety z góry dochodzi jakiś dziwny dźwięk, jak by coś się tarło. W pierwszej chwili myślałem że nie ma smarowania na wałkach rozrządu więc zdemontowałem oba wałki zakręciłem silnikiem olej dochodzi do każdej panewki i każdego popychacza. Sprawdzałem czy nic nie jest luźne czy nic sie nie obciera, ale wszystko wygląda w porządku. Nadal mam wrażenie że dźwięk dochodzi z wałków rozrządu. Drugi problem to auto przestało odpalać na dobrze rozgrzanym silniku. Dołączam film z dźwiękiem silnika może ktoś z was będzie w stanie mi pomóc. Z góry dziękuje i pozdrawiam.


CA18DET dziwny dźwięk filmik
Ostatnio zmieniony pt 15 sie, 2014 16:31 przez uki9981, łącznie zmieniany 1 raz.
winiar18
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 69
Rejestracja: śr 27 cze, 2007 18:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Odpal go na chwile bez paskla od alternatora i sprawdz czy nadal halasuje. Moga to byl lozyska na alternatorze.
uki9981
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 16
Rejestracja: wt 15 lip, 2014 12:56
Lokalizacja: Rugby UK

Już testowałem, odpalałem bez paska alternatora i bez paska wspomagania, dźwięk nie zniknął niestety.
Awatar użytkownika
Hrum
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 124
Rejestracja: ndz 12 wrz, 2010 13:55
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

No to kolego masz coś w rozrzedzone nie tak :)
uki9981
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 16
Rejestracja: wt 15 lip, 2014 12:56
Lokalizacja: Rugby UK

Też tak mi się wydaje, ale przed remontem tego dźwięku nie było wałki były w porządku więc ich nie ruszałem są na tych samych panewkach, olej dochodzi, ustawiony według serwisówki. Dwa razy juz zdejmowałem wałki i wszystko jest ok, z wyjątkiem oczywiście tego dźwięku.
winiar18
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 69
Rejestracja: śr 27 cze, 2007 18:59
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

A rozrzad zmieniales w kpl czy sam pasek? Moze to jest rolka d rozrzadu lub pompa wody?
uki9981
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 16
Rejestracja: wt 15 lip, 2014 12:56
Lokalizacja: Rugby UK

Rozrzad zmieniony kompletny, pompa wody odpada bo odpalalem bez paskow a mimo to dzwiek nie zniknal.
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

hej, w moim s13 mialem to samo, powiem ci tak, niedoszedlem do tego nigdy , wkuzalo mnie to, ale nigdy nic zlego nienarobil mi ten dzwiek, ale rowniez tj ciebie, irytowal mnie, aha ale rozrzad (pasek) tego nierobil-bo sprawdzalem, raczej rolki - lub sila naciagniecia paska, i to obstawiam, sproboj popuscic troche pasek. a to ze nie odpala na rozgrzanym silniku -spr czy czujnik temp wody dobrze podlaczony, lub wtyczki od krokowca i tego czujnika nie zamieniles, bo pasuja na wtyki
Ostatnio zmieniony pt 15 sie, 2014 21:04 przez kazio, łącznie zmieniany 1 raz.
uki9981
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 16
Rejestracja: wt 15 lip, 2014 12:56
Lokalizacja: Rugby UK

Kazio jestes wielki, pasek poluzowalem i jest duzo lepiej, dzwiek zostal ale bardzo delikatny, boje sie juz dalej luzowac zeby sprawdzic czy zniknie zupelnie. Co do kostek od krokowca i czujnika temperatury to jutro go rozgrzeje i sprawdze. Jeszcze raz wielkie dzieki.
skolimus
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: wt 12 maja, 2009 18:16
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Sprawdź dobrze czy pasek rozrządu nigdzie nie obciera. I sprawdź czy masz sprężynę na rolce napinacza. Raz z kumplem nie w tę stronę napięliśmy i był podobny dźwięk.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Albo pasek za mocno naciagniety albo moze walki za mocno dokreciles? Dynamometr i ognia ;)
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
uki9981
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 16
Rejestracja: wt 15 lip, 2014 12:56
Lokalizacja: Rugby UK

Wszystko poskręcane dynamometrem, ale co do sprężyny na napinaczu to ani na starym ani w nowym zestawie nie było żadnej sprężyny, możliwe żeby były napinacze bez sprężyn czy dostałem jakiś wybrakowany zestaw?
skolimus
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: wt 12 maja, 2009 18:16
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

W zestawie nie widziałem nigdy. Ale ja mało widziałem. Zobacz czy napiąłeś w dobrą stronę. bo jak nie ma sprężyny to można napiąć go w drugą stronę.
uki9981
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 16
Rejestracja: wt 15 lip, 2014 12:56
Lokalizacja: Rugby UK

Wszystko wyjaśnione, pasek rozrządu poluzowany, dziwny dźwięk zniknął, kostki od silnika krokowego i czujnika temperatury zamienione i autko odpala na rozgrzanym silniku. Wielkie dzięki dla wszystkich a w szczególnosci dla Kazia, miałeś racje kolego.
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

w koncu mialem 5 nysek s13, tyle ze preferuje automaty 8) 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”