plytki/podkladki niwelujace luz zaworowy?

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

czy ktos slyszal cos na ten temat?po wymianie kolektora wydechowego wreszcie slychac co klepie,czlowiek sluchal i twierdzi ze prawdopodobnie to zawory a nie szklanki.najpierw trzeba zmierzyc ten luz,twierdzi tez ze istnieja podkladki ktore mozna wrzucic zeby klepac przestalo bez zrzucenia glowicy.
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

ja pierwszy slysze, mialem kilka s13 lecz nigdy tego nieprzerabialem, i nieslyszalem o tym
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ca18det ma hydrauliczne popychacze zwane czasem "szklankami" i jak dzialaja poprawnie to nie powinno byc slychac stukow z glowicy,
mozliwe ze twoje popychacze sa wysluzone lub poprostu brudne, gdzies na forum jest procedura czyszczenia szklanek ;)

co zas do plytek, maja one zastosowanie w glowicach z mechanicznymi popychaczami w ktorych trzeba ustawiac luz zaworowy.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

szaman ma racje , mechaniczne to tak, ale nie szklanki , chyba ze ci pekla jakas sprezynka w szklance, lub tj szaman pisze, wysluzone, brudne itd, sam cztscilem szklanki, w razie co to mam jakies aby sie pozbyc
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

panowie,ja wiem ze jest tak jak mowicie,osobiscie czyscilem szklanki wg materialu ktory zostal zamieszczony na forum,po prostu dzisiaj rozmawialem z mechanikiem ktory byl chyba wczorajszy i cos takiego powoiedzial dlatego pisze aby sie upewnic.
To co to za stukanie?kupy to sie nie trzyma skoro czyszczone,co stuka?
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

tak dla dopelnienia tematu, to gdybys chcial wyciagac popychacze to trzeba zrzucic walki rozrzadu, i mamy piekny dostep do nich, wymagane niestety jest tez zrzucenie rozrzadu,

procedura wraz z kolejnoscia odkrecania srub podana w serwisowce,

dodatkowo jakby ci przyszlo to robic i bys pozniej to skladal, to uwaznie skrecaj mostki-mocowania walkow, w serwisowce jest podana wartosc momentu dokrecania 10-12Nm czyli bardzo niewiele, osobiscie nie posiadam klucza o takim zakresie, wiec dociagalem kluczem z umiarem i na malym ramieniu.

edit: pisalismy w ttym samym czasie wiec powyzsze nie aktualne ;)

czy sprawdzales po wrzuceniu popychaczy do glowicy czy wszystkie sa twarde pod naciskiem palca??
mozesz jeszcze miec wywalone gniazda w glowicy w ktorych pracuja popychacze.
Ostatnio zmieniony ndz 21 wrz, 2014 19:14 przez szaman, łącznie zmieniany 1 raz.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

ty rekin .nagraj to stukanko i wrzuc nam do odsluchania, ja dzwiek silnika traktuje jak muzyke, wiec z checia poslucham,
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

postaram sie nagranie ogarnac jutro,ale jak trzeba to nie stuka:D
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

u mnie rozebranie i czyszczenie nic nie dało. nawet zmieniłem olej i dalej delikatnie stukają
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Pajak2444
Postojebca
Postojebca
Posty: 1522
Rejestracja: pn 27 wrz, 2004 22:58
Lokalizacja: Dlugoleka
Kontakt:

w kumpla busie z 2L benzyniakiem Liqui Moly załatwił sprawę.
w 2 głowicach z CA widziałem już wyklepane i wytarte zawory- proponuje zrobić test kompresji i tak jak szaman pisał organoleptycznie wciskać każdą ze szklanek- czy się uginają czy sztywne.

w praktyce wytarte zawory siadają głębiej, bięc prędzej będzie spadek kompresji niż stukanie
a co do luzu szklanek w gniazdach, to z zamontowanymi wałkami niestety luzu nie wykryjemy :(
Sprzedam SHORT SHIFTERY ,, downpipy , frontpipy 3", zegary SWOOSH i SAGA 52mm i 60mm
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

szaman pisze: mozesz jeszcze miec wywalone gniazda w glowicy w ktorych pracuja popychacze.
Bybs to kiedyś, dawno temu przerabiał, zmieniał 3x szklanki, czyścił w nieskończoność i dalej grało, dopiero po zmianie głowicy ustało
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

no coz,tak czy inaczej musze jeszcze raz rozebrac :(
Awatar użytkownika
rekin528
Stały gość
Stały gość
Posty: 459
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 21:58
Lokalizacja: Wiocha

nagralem,czasmi przystuka jeszcze przy zejsciu z obrotow

https://www.youtube.com/watch?v=9DFqJ6mVlaQ
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

fakt, szklanki, ja tez kiedys czyscilem bo mi jedna stukala, i wypucowane .wyglaskane a jedna ciagle klepala, i dalem se spokoj, uzywane wrzucic tez pewnosci niema, a nowe to chyba 120zl sztuka, lub masz w glowicy wyrobione gniazda tych szklanek... wtedy grac beda,,,
rookie
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 11:02
Lokalizacja: Radom

ja kupowalem jakies dwa miesiace temu i placilem 70zl/szt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”