czasami nie równo chodzi na wolnych i krztusi się do 3000rpm

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Max.T
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 39
Rejestracja: pn 22 cze, 2009 16:10

Mam nie lada problem z moim CA. Mianowicie samochód przerywa jak się zagrzeje tak by przerywał na jeden cylinder. Podczas jazdy jak przyspieszam nie zawsze lae czasami dławi

Dzisiaj sprawdzałem auto i to chyba 50-te podejście.
1.Podmieniałem cewki
2.podmieniałem kabel do cewek
3.wymieniałem świece
4.kręciłem zapłonem
5.zmieniałem pompę paliwa
6.podmieniałem power tranzystor
7.podmieniałem rezystor wtrysków

dzisiaj zmieniłem wtryski i założyłem regulator ciśnienia paliwa (ustawiłem na trzy bary bo tyle daje seryjna pompa jaką teraz założyłem w drodze dochodzenia tego problemu)

Co dziwnego dzisiaj zauważyłem to kabel masowy od cewek ten który jest przykręcany do podstawy cewek kopie wysokim napięciem. Odpinałem każdą cewkę po kolei i kopał tak samo (tyle że już żarówkę :P) rozizolowałem kable do cewek i nie widzę przetarcia izolacji czy coś podobnego dal pewności zaizolowałem każdy kabel z osobna ale nic to nie dało.

Co to może być? jakieś podpowiedzi?
Ostatnio zmieniony śr 12 lis, 2014 21:24 przez Max.T, łącznie zmieniany 1 raz.
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

kabel do cewek sprawdziles, a wiazka ktora do niego idzie? od kostki laczacej w glab?, sprawdz wiazke chociaz do przedniej grodzi
Ostatnio zmieniony ndz 09 lis, 2014 08:13 przez kazio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Artur1020
Postojebca
Postojebca
Posty: 1643
Rejestracja: pn 15 lut, 2010 22:46
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

wiesz, mialem tak ze mi strzelal i nie chopdzil na garze i "rozbieralem" instalacje. izolowalem ja jeszcze raz, po czym znalazlem przetarty przewod przy pomocniczym zaworze regulacji, nie wiem czy to mialo cos wspolnego, czy poprostu izolujac instalcje to wyeliminowalem
http://lh6.ggpht.com/_xWG3hW39ENE/TFHoG ... 0kopia.jpg
Ostatnio zmieniony ndz 09 lis, 2014 12:54 przez Artur1020, łącznie zmieniany 1 raz.
Niesz sztuka zabić muche przednia szyba tylko boczną =)))
Max.T
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 39
Rejestracja: pn 22 cze, 2009 16:10

tak tyle że wali wysokim napięciem z cewek na ten kabel masowy niby?!
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

oblukaj jeszcze kable power tranzistora,, sa czasami lezne i moze tam jest jakas zwara :shock:
Max.T
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 39
Rejestracja: pn 22 cze, 2009 16:10

Panowie nikt czegoś takiego nie doświadczył? No weźcie pomóżcie!
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

po pierwsze walic to mozna wiele rzeczy, ale temat dotyczacy motoryzacji brzmi glupio, zatytuluj go normalnie, bo jak ktos bedzie mial podobny problem, to raczej wpisze cos o przebiciach w przewodach itd niz o waleniu, co nie??

kiedy pojawia sie napiecie na tym kablu i jak to mierzyles?
mierzyles miernikiem jaka to wartos napiecia?
sprawdzales napiecie na wtyczce do pompy paliwa przy deklu z baku?
sprawdzales styki na deklu od pompy paliwa czy nie sa luzne lub upalone?
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

przecież ten kabel będzie miał napięcie, dlatego mocowany musi być do masy i podawana masa... i jak się go odkręci to będzie kopał. Zarób nową końcówkę żeby miał dobrą masę i przykręć go do listwy i tak samo żeby ta listwa od cewek była przykręcona do głowicy.
Poszukuję...
Max.T
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 39
Rejestracja: pn 22 cze, 2009 16:10

Saqu czyli ten kabel masowy do cewek zawsze kopie jak się go odkręci? ciekawe...
co do pompy to wszystko jest oki poza tym mam regulator paliwa z zegarem i nie ma tam żadnych wahań cały czas 3 bary na wolnych oczywiście. wrażenie jest takie jak by czasami gubił iskrę albo zalewało którąś świece. Cewki sprawdzałem takimi kablami pożyczonymi od kumpla z żarówkami które się zakłada miedzy świece a cewki i wszystko w porządku żadna nie ubiła iskry.
Awatar użytkownika
Saqu
-#Sympatyk
-#Sympatyk
Posty: 1033
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2011 20:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

odkreć na odpalonym zdrowym ca ten kabelek to zobaczysz jak cie kopnie ;)
Poszukuję...
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co do masy to sie zamotalem przeca to oczywiste,

popraw nazwe tematu!

co do pompy to na wolnych moze byc ok ale pod obciazeniem moze byc już slabo, jak chcesz miec pelny obraz to musisz miec manometr wpiety w uklad paliwowy i patrzec co sie dzieje z cisnieniem pod obciazeniem.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Max.T
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 39
Rejestracja: pn 22 cze, 2009 16:10

myślę że to nie pompa. Tak jak pisałem samochód jak się zagrzeje to na wolnych szarpie silnikiem jak by chodził na 3 gary a po chwili chodzi równo, chwilę później znowu to samo zapętlony cykl. Nie zawsze ale często, przy przyspieszaniu krztusi się, prycha, wali ogniami z wydechu, a po przekroczeniu "magicznej" bariery 3000 rpm idzie jak przeciąg bez zająknięcia. Brak mi już pomysłów naprawdę... :(
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

a jakie ci wywala bledy na kompie?? moze tam luknij. Luknij na czujnik temp cieczy, 2piny opor 70ohm, i oblukaj kabelki od czujnika polozenia przepustnicy, czasami sa popekane, odpisz jak to sprawdzisz, powinno to duzo podpowiedziec,ale mozesz miec ten czujnik walniety_na 2 piny
Max.T
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 39
Rejestracja: pn 22 cze, 2009 16:10

sprawdzę jutro i dam znać
Awatar użytkownika
Dasiek
Redaktor
Redaktor
Posty: 957
Rejestracja: czw 19 mar, 2009 21:38
Lokalizacja: Kraków

Max.T, przyszło mi do głowy.... uszkodzony CAS
Ile w tym racji może być- nie wiem (bo taki przypadek też mi znany)... ale tak mi do głowy przyszło :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”