co mo?na usun?? z komory silnika

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
nerka
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: sob 07 paź, 2006 09:20
Lokalizacja: solec kujawski
Kontakt:

jak moge uszczuplić elementy silnika wiem ze abs wiem ze zawór ciśnieniowy koło kielicha mam tu fotkę czegoś co nie bardzo wiem co to jest i czy można to usunąć a przewody połączyć razem proszę o wypowiedz i ewentualne fotki połączeń rzeczy które usunęliście


Obrazek
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

To co jest na fotce to zbiorniczek "weglowy" filtrujący opary benzyny.. wywala zbiorniczek. W kolektor ze ssącym zatykasz weze.. jeśli idą rurki w po dłużnicy to je wywalaSz.. I jeden prawdopodobnie idzie w kierunku zbiornika to wywalasz go z komory a pod autem może sobie byc

Jeśli masz możliwość to możesz uszczelnić cala wiązkę elektryczna.. prawie poliwy można się pozbyc
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jest temat w zrob to sam jak dobrze pamietam albo w innym miejscu forum, nazwa ori to carbon canister. Mozesz pomyslec o odsunieciu power transistora od turbo jezeli planujesz dluzsze upalania.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

To jest filt opar paliwa, mozna wywalic. gornych przewodow nie mozesz polaczyc razem. Grubszy (podcisnienie) od strony kolektora ssacego, podlącz sobie np do bov-a, cieńszy pod przepustnica zaślep.

w tym ustrojstwie masz jeszcze przewod ktory idzie do zbiornika, ja osobiscie go uciąłem przy prawej podluznicy (śmierdzi wachą przy samochodzie), ale wywale go calkowicie i zaślepie przy samym zbiorniku. Przydaloby zrobic sie dziurkę w korku wlewu paliwa, aby nie robiło się podcisnienie w zbiorniku ;)
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

jak tak zrobisz to będziesz miał problem z pstrykającym pistoletem przy nalewaniu benzyny...
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
OLO s13
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 58
Rejestracja: pn 25 lis, 2013 19:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

A te opary z baku poprostu zamiast w podłużnice można by dać gdzieś w dolot zeby sobie silnik je zasysał jak na moje to chyba lepsze rozwiązanie bo nie dość, że nie powinno być czuć zapachu benzyny (tak tak wiem ze to piękny zapach) to jeszcze nie marnują się niepotrzebnie w podłużnicy. Jeśli się mylę to poprawcie mnie.
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

domino pisze:jak tak zrobisz to będziesz miał problem z pstrykającym pistoletem przy nalewaniu benzyny...
aaa o tym nie pomyślałem ;) no to rurka zostanie przy podluznicy ;)
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

rurkę która szła do filtra mam w podłużnicy i następstwem tego jest silny odór benzyny po zatankowaniu do pełna. ale mi to nie przeszkadza
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
Andy
Postojebca
Postojebca
Posty: 1477
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 02:51
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Ja swoją rozlaczylem w okolicy ściany godziwej i pierw miałem nie zatkana to czuć było mocno wache jak pisze Domino... później wkrecilem śrubę zamykając wężyk to podczas tankowania gdy wkładał em pistolet do końca nie mogłem wciskać spustu całkowicie bo odskakiwal.. Patent miałem taki ze pistolet wkładał em do połowy i wtedy było ok albo poprostu trzymałem spust :)
Ostatnio zmieniony ndz 22 mar, 2015 07:17 przez Andy, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep,
but if I spin and begin to slide, please dear god, protect my ride.
-Amen
Awatar użytkownika
nerka
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: sob 07 paź, 2006 09:20
Lokalizacja: solec kujawski
Kontakt:

ok już się pozbyłem dzięki za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”