CA reanimacja czy swap

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
WARIAT~200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 131
Rejestracja: ndz 03 cze, 2007 17:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Witam.
Piszę w sprawie swapa lub ewentualnej reanimacji seryjnego CA. Dwusetę mam już 8 lat, auto użytkowane na co dzień przez pierwsze 2 lata, później zakup jeździdła na co dzień. Przejechałem min jakieś max 35 tys. nie zawsze dbałem i wyszło co wyszło.. Dziś z racji ŚWIĄT i zjazdu rodzinki ,brat mech. który jest bardziej kumapy postanowiliśmy spr kompresję :
1 - 9
2 - 7
3 - 7,5
4 - 9 spr na zimnym silniku kręcąc rozrusznikiem.
Z tego co się dowiedziałem jest to poniżej krytyki powinno być według niego min 12.
S13 doczekało się dużego kulera gr. 5 cm wym chłodnicy, dolotu z filtrem stoż FUJITa, T28 do reg, waltro, zawór Greddy style i wydech z nierdzewki 2,75 na końcowym EL-teku.
No i z racji poprawy statusu chciałem doinwestować NISSANa stąd pyt do Was. Co się bardziej opłaci i co będzie bardziej rozsądne.
Budżet to ok 10 000.
Cel na początek ok 300 km w miarę wzrostu apetytu chcę dobić na pewno do 400, a może lepiej, wiadomo na przestrzeni lat z racji, że auto to wydatek na 2 lub 3 miejscu (na razie bez dzietny :) ) Jeśli nie jasne lub czegoś nie dopisałem pytać dopiszę.
Liczę na sensowne i mądre odpowiedzi za c z góry dziękuję. ;)
Ostatnio zmieniony pn 06 kwie, 2015 23:37 przez WARIAT~200sx, łącznie zmieniany 2 razy.
A może by jeździć s13 na co dzień..?!
Awatar użytkownika
Crenshaw
Stały gość
Stały gość
Posty: 248
Rejestracja: sob 17 maja, 2014 07:43
Lokalizacja: Barlinek

jak masz taki budżet to ja bym ładował SR'a, każdy Ci to powie, jest pod każdym względem lepszy od CA. Ja jestem dopiero po remoncie CA, ale miałem o połowę mniej kasy na to, więc nie miałem wyboru :)
"Spiritually, everything should be turbo charged" - Turbo Yoda MCM
Awatar użytkownika
st4t1c
Stały gość
Stały gość
Posty: 400
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 02:08
Lokalizacja: Wrocław

Osobiście bym szukał gotowego swap-a SR-a, spokojnie się zmieścisz poniżej 10k zł, a nadwyżkę odłożył na ewentualne fakapy lub późniejszy remont SR-a. IMO wyremontowany SR lepiej się odwdzięczy jak wyremontowane CA.
Obrazek
Awatar użytkownika
WARIAT~200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 131
Rejestracja: ndz 03 cze, 2007 17:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

No też tak słyszałem ale np w USA o CA to się zabijają! A SRa ma każdy może przez to jest tańszy w dłubaniu? A jeśli chodzi o RB to do 400 + chyba się nie opyla? Bo po co więcej do zabawy dla fanu nie na zawody ani nie na tory. Wiadomo najlepsza zabawa na torze ale chyba w przyszłości wystarczy 400 w RWD..
A może by jeździć s13 na co dzień..?!
Awatar użytkownika
skwaromir
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 121
Rejestracja: wt 20 paź, 2009 17:35
Lokalizacja: LLU

Dlaczego RB się nie opyla do 400+ (w eksploatacji napewno będzie drożej niż sr) ??
Ostatnio gdzieś widziałem swap sr za 8k, co raz się jakiś trafi...
Gdzie, znalazłeś inf że o ca się w uS&a zabijają ?
Ja osobiście byłbym za sr-em, wyniuchał bym coś w normalnej kasie spią ze skrzynią z ca, dorzucił Emu na start i z czasem rozbudowywał...
Awatar użytkownika
WARIAT~200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 131
Rejestracja: ndz 03 cze, 2007 17:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

RB jest dużo droższy na start i nie wiem czy jest mi taki ciężki motor potrzebny co z SRa też 400+ można osiągnąć jak i z CA ale to już nie na mój portfel.
Jeśli chodzi o inf o Ca w USA to koleżka mi mówił ktory bardziej jest obeznany ale nie wiem na ile to była prawda :|
A SR z skrzynią CA chyba nie jest dobrym pomysłem nie wiem mam złe wspomnienia, ca 2 lata mymieniam skrzynie bo kuleją synchronizatory...
A może by jeździć s13 na co dzień..?!
Profesor
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 68
Rejestracja: pn 02 wrz, 2013 00:04
Lokalizacja: Opole/Lubliniec

Szybkie pytanie ile chcesz mieć mocy z silnika ?
Ja przerabiam teraz odbudowę SR i na samą odbudowę ( na kutych elementach nowych pompach itd liczę w tym juz turbo chinczyk) trzeba mieć 10k
a przy zakupie swapu za 6-8k nie wiesz jak długo Ci Silnik pociągnie może i 100k km dać rade a może po 10 się sypnąć .

Tak więc wole osobiście robić to co mam przynajmniej wiem ze się nie wysypie

A jak już swap robić to mocną rewizje silnikowi trzeba zrobić

Ps. Skrzynia Z CA to prawie to samo co SR ( inny dzwon i Ca ma pojedyncze synchronizatory na 1 i 2 i krótszy 5 bieg )
Ostatnio zmieniony śr 08 kwie, 2015 01:15 przez Profesor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WARIAT~200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 131
Rejestracja: ndz 03 cze, 2007 17:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Na początek chciałem tak z 250 ma moich starych gratach, myślę że bez strojenia by było może ciut mniej. Teraz pytanie z kolei do Was czy jak robić remont - rewizję to od razu zakuwać motorownie ? Ale za cenę 10K to mogę sobie olej wymienić co najwyżej i filtry :lol:
Jeśli chodzi o skrzynię to mówią, że jest "lepsza" to skoro jest lepsza to powinna się czymś różnić a dzwon nie mam tu zbyt dużo do zmian w wytrzymałości..
A może by jeździć s13 na co dzień..?!
Awatar użytkownika
skwaromir
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 121
Rejestracja: wt 20 paź, 2009 17:35
Lokalizacja: LLU

To tylko takie dywagacje. Każdy by zrobił inaczej.
Do 400+ samo kucie cię nie zbliży to jeszcze sporo gotówki.
Ja chcę się od razu prawie wstrzelić w okolicę 300 i skupić na innych elementach nie tylko silniku.
Jak by się sypną to max zmienił bym tłoki u siebie.
orbital
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 108
Rejestracja: śr 27 maja, 2009 11:28
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Tytanowe sprężynki zaworowe + talerzyki , obróbka głowicy , tłoki kute bo korby w CA są całkiem pancerne, panewy do sprawdzenia , dodatkowy spływ oleju z głowicy , miska z grodziami. Strojenie może być spokojnie ecumaster 3 i masz już potencjał na 400 w CA.
Wiadomo , wtryski pakujesz od evo ,
300hp bez pierdnięcia orarnie względnie bez połowy tych rzeczy z góry.
Sprzęgło itd....
Słuchanie o tych wszystkich cenach wziętych z kosmosu jest dla mnie conajmniej nierealne . Kupisz SR za 10 , remont drugie tyle a gdzie mody....
masz 20k
Za tyle piniendzy to masz porobione CA .
Czekaj , bo zaraz ktoś powie , że części nie ma dostępnych , ale się pytam o jakie części Wam chodzi ? Tłoki spokojnie ze stanów można ściągnąć , nawet w pl sklepach gdzieś widziałem za jakies nieduże $$


Tym razem nie jestem stronniczy bo nie mam nic do SR , oprócz tego że to zmarnowane 189ccm w tym wypadku :)
IMO reanimuj !
Jak swapować to grubo i docelowo a nie jakieś półśrodki :)
SR nie jest lepszym silnikiem.
Awatar użytkownika
st4t1c
Stały gość
Stały gość
Posty: 400
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 02:08
Lokalizacja: Wrocław

orbital pisze:Tym razem nie jestem stronniczy bo nie mam nic do SR , oprócz tego że to zmarnowane 189ccm w tym wypadku :)
IMO reanimuj !
Jak swapować to grubo i docelowo a nie jakieś półśrodki :)
SR nie jest lepszym silnikiem.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

A zanim sie tak zapedziliscie, to moze ktos by wspomnial o zmierzeniu kompresji na rozgrzanym silniku pamietajac o otwartej przepustnicy na maxa.

Jakie tam masz turbo bo silnik to jednk, a turbo to kolejne wydatki ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
WARIAT~200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 131
Rejestracja: ndz 03 cze, 2007 17:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Powiem tak też cały czas mi chodzi po głowie robić CA bo budżet nie jest duży, a właśnie jak napisałeś "orbital" gdzie na mody nie wspominając o podstawowych rzeczach. Do tego założenie i robi się 13k z SRem nie myląć z SeRem :D
A co ma na myśli grubo i docelowo bo chyba nie RB choć to dobra baza ale to lepsze dłuższe CA. Według mnie jak grubo to 1jz alba 2jz.
szaman pisze:A zanim sie tak zapedziliscie, to moze ktos by wspomnial o zmierzeniu kompresji na rozgrzanym silniku pamietajac o otwartej przepustnicy na maxa.

Jakie tam masz turbo bo silnik to jednk, a turbo to kolejne wydatki ;)
Czyli muszę jeszcze spr na rozgrzanym, ok w tym tyg ogarnę.
Turbo mam jak napisałem T28 które wymaga również reanimacji bo dymi na wolnych ale nie zawsze i ma muszlę pęknięto wydechową.
A może by jeździć s13 na co dzień..?!
Awatar użytkownika
WARIAT~200sx
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 131
Rejestracja: ndz 03 cze, 2007 17:36
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

A tak trochę z innej baczki ale w temacie CA.
Czy ktoś już z naszych albo w Polsce rozwiercał do 1.9 poczciwe 1.8?
I jak tak jak to się ma do mocy i jak jest z wytrzymałością jakieś przeróbki?
A może by jeździć s13 na co dzień..?!
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jako że ciut styczności miałem z tym i z tym... Totalnie nie zgadzam się z opinią Orbital'a - nie można było lepiej wykorzystać tych 198cc pojemności jak zbudować SRa !

Każda kasa ponad 3k włożona w CA to kasa niemalże bezzwrotnie wydana, nie przynosząca nic sensownego, chyba że lubisz być pionierem i bawi cię robienie tak zwanej sztuki dla sztuki...

Masz 10k i będziesz miał więcej? Swapujesz na SR, ustawiasz 0,9 bara i cieszysz się jazdą zbierając kasę na mod 350hp+
Ostatnio nawet był cały SR zakutu i przygotowany pod większe moce w dobrej kasie, idealny starter w przyszłość.


A tak poza tym, Twój brat mech. albo już był lekko 'świąteczny' albo zapomniał że kompresje mierzy się na DOBRZE rozgrzanym silniku z otwartą na maxa przepustnicą - to może sporo zmienić. Pomijam fakt iż obecna kompresja nie dyskwalifikuje silnika z jazdy i jak dla mnie, puki jeździ to zbieraj kaskę od razu na SRa stage3 i będziesz zadowolony ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”