Ci?nienie przy wysprzeglaniu

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

gorus22
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 15
Rejestracja: pn 11 maja, 2015 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Siema
Jako że jestem studentem wróciłem do domu na chwile odpoczynku. Wyciągnąłem nyse z garażu, kilka kółek po mieście sprawdzam ciśnienie oleju wszystko ok, ale jak dojeżdżałem do świateł i wysprzegliłem wskazówka nagle spadła do wartości około 0,4-0,5 Bara. Oczywiście panika itp. Trzeba dodać że olej kończy już swój żywot i będę starał wymieniać go jak najszybciej. Samochód mam od około 5k km więc za dużo o nim nie wiem. Nie mam pojęcia czy panewki/pompa była ruszana. Jakieś propozycje co można sprawdzić?
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Jaki masz wskaznik firma i model,
Po drugie prawdopodobnie jest to zwiazane ze spadkiem obrotoe ponizej 800rpm,
Jaki tamnjest olej i jaka ma temp jak ci spada te cisnienie?

Do zrobienia masz np wykonanie pomiaru cisnienia oleju manometrem mechanicznym i zweryfikowanie wskazan twojego wskaznika,
Obstawiam ze jednak wystepuje spadek obrotow wiec nalezalo by sprawdzic czujnik temp dla ecu (2pinowy), sprawdzic kostke do niego czy nie pomylona z wtyczka z acc i ustawic tpsa i obroty na jalowym.

A podstawowa rzecza od ktorej musisz zaczac to zaopatrzenie sie w serwisowke, do pobrania w dziale technicznym.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
gorus22
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 15
Rejestracja: pn 11 maja, 2015 12:26
Lokalizacja: Warszawa

1. Wskaźnik montował poprzedni właściciel. Niby jest napisane że auto gauge ale nie wiem czy to oryginał (na googlach nie mogłem go znaleźć)Obrazek

2. Masz racje obroty spadają poniżej 800.
3.Olej to motul 300v competition 15w50. Nie znam dokładnej temp. bo nie mam dodatkowego zegara ale oryginalny zatrzymuje się na mniej więcej 90 stopniach. Przy zimnym silniku nie zauważyłem żeby ciśnienie jakoś drastycznie spadało.

Co do kostki to myślę że jest ok bo wcześniej nie widziałem tego problemu a nic w tamtych okolicach nie było ruszane

EDIT: Zapomniałem dodać że jak już ciśnienie spadnie i musnę mu gaz i podkręcę go do 1,100RPM to wszystko wraca do normy
Ostatnio zmieniony czw 04 cze, 2015 10:28 przez gorus22, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

seryjny wskaźnik temperatury pokazuje bajki, zobacz ciśnienie na pełnym rozgrzaniu na luzie przy 3 tyś obr. powinno być w przedziale 3,5-4,2 bar. Jak bezie wiecej to git majonez można przejść na 5w50 olej, jak mniej niż 3,5 remont dołu/ wymiana pompy
Rice is nice
Obrazek
gorus22
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 15
Rejestracja: pn 11 maja, 2015 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Ok sprawdzę pózniej. A co z tym spadkiem obrotów i ciśnienia?
Awatar użytkownika
wolek1993
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 125
Rejestracja: pn 17 mar, 2014 16:56
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

Tomek89, A co Ci zmieni przejście z 15W50 na 5W50 jeżeli mówimy o silniku rozgrzanym?
przy temperaturach powyżej 80 stopni różnica lepkości będzie bardzo niewielka.

Zrób tak żeby przestały Ci spadać obroty za nisko (szaman napisał co sprawdzić) to wtedy ciśnienie pewnie zostanie na poziomie prawidłowym, w końcu pompa pracuje zależnie od obrotów silnika.
300zx z31 '86 przyszłe drift machine
gorus22
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 15
Rejestracja: pn 11 maja, 2015 12:26
Lokalizacja: Warszawa

No i trafiłem jackpota. Dziś ciśnienie przy wysprzęglaniu też spada a do tego sprawdziłem ciśnienie przy 3k rpm i mam 3bary według mojego wskaźnika. Jutro wybieram się do mechanika i żyje nadzieją że jednak mój wskaźnik mnie okłamuje.

Edit: Czy te pompy nadają się do regeneracji czy trzeba brać nowe?
Ostatnio zmieniony czw 04 cze, 2015 19:09 przez gorus22, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

Tylko i wyłącznie nowe ;)
gorus22
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 15
Rejestracja: pn 11 maja, 2015 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Spoko. Dzieki wszystkim za szybka pomoc i diagnozę ;)
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

wolek1993, ale na zimnym oleju będzie lepiej :)
Rice is nice
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”