jaki olej motul 20w60?

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

tiger_11_
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 82
Rejestracja: czw 09 paź, 2014 20:31
Lokalizacja: wrocław

Witam

Panowie jaki olej byście proponowali do ca po remoncie, silnik jest już dotarty. Wczoraj zamówiłem Motula 20w60 i nie wiem czy lać. Zależy mi aby podnieść nieco ciśnienie oleju, na chwilę obecną zalany jest castrol 10w40 i ciśnienie jest trochę słabe. 0,9 bar na wolnych i 3 bar na 3 tyś. Wiem że to trochę mało jak na silnik po remoncie ale mam nadzieje że zmiana oleju pomoże.
OLO s13
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 58
Rejestracja: pn 25 lis, 2013 19:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Takie podstawowe pytanie wymieniałeś pompę oleju ??
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

na 20W60 na pewno bedzie lepsze cisnienie, tylko jak auto jest uliczne to nie wiem czy nei bedzie za gesty, w zime jezdzisz??
ja u siebie ciagle leje motula 20w60 i cisnienia mam ksiazkowe nawet podczas upalania caly dzien na torze, tylko trzeba pilnowac temperatury i tyle.
Ale moje auto jest bardziej uzywane weekendowo, raczej bez zimy, za to jak juz pojedzie na tor, to do skonczenia opon lub paliwa ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

tiger_11_ pisze:na chwilę obecną zalany jest castrol 10w40 i ciśnienie jest trochę słabe. 0,9 bar na wolnych i 3 bar na 3 tyś. Wiem że to trochę mało jak na silnik po remoncie ale mam nadzieje że zmiana oleju pomoże.
Zmieniałeś pompe oleju na nową oraz wszystko jest spasowane tak jak być powinno ?

Teoretycznie zalałeś olej na jakim seryjnie te auta miały się poruszać (w przybliżeniu) tak więc powinno trzymać przynajmniej wartości minimalne ciśnienia przy tych 3000....
Może być tak że to jakaś woda a nie olej ale bądź ostrożny i monitoruj to
Do wyremontowanego zalej 15w50 albo inny olej dobry 10w60
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

tiger_11_, zmieniłeś ten blok co tam podejrzenie o pęknięcie było?
Rice is nice
Obrazek
tiger_11_
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 82
Rejestracja: czw 09 paź, 2014 20:31
Lokalizacja: wrocław

OLO s13 - Pompa wymieniona na nową oryginał z drift shoop

Tomek89- Nic nie robiłem z silnikiem postanowiłem jeździć i zobaczyć co się stanie

Binio_ - raczej wszystko spasowane jest dobrze. Szlifiernia była sprawdzona. Pompa jak już pisałem została wymieniona.


Panowie, zmieniłem dziś olej na 20w60 Motul i jest poprawa jeżeli chodzi o ciśnienie oleju.
Po wymianie wyjechałem i trochę poupalałem, przy temperaturze oleju 90 stopni ciśnienie na 3tys było 3,5 bar a na 800 obr było 1,1 bar :) to chyba nie jest źle?????
Ostatnio zmieniony wt 04 sie, 2015 21:06 przez tiger_11_, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

nie jest, ale mogło by być lepiej :)
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Niestety ale to bardzo słaby wynik :/
Dolna granica na tak gęstym oleju to niestety nie wróży długiego żywota (o ile wskazania są poprawne)
tiger_11_
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 82
Rejestracja: czw 09 paź, 2014 20:31
Lokalizacja: wrocław

Tak się zastanawiam czy czasem szlifierz nie spasował za luźno panewek;/
iparts
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 12
Rejestracja: wt 26 mar, 2013 10:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Swego czasu używałem takiego cuda, 300V Le Mans i mogę polecić, myślę że jeśli ktoś z forum używał to może potwierdzić.
Ostatnio zmieniony pt 07 sie, 2015 10:57 przez iparts, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

20w60 o którym wyżej pisał kolega to właśnie jest LeMans, kryptoreklama skasowana ;)
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Dobrze jest, co chłopowi wode z mózgu robicie. Jak wszystkie inne parametry są ok to upalaj ile wlezie....

jaki wskaźnik/
tiger_11_
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 82
Rejestracja: czw 09 paź, 2014 20:31
Lokalizacja: wrocław

wskaźnik to Autoguage ale pomiar potwierdzony manometrem
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

PiotrekŁDZ, nie, jednym z najważniejszych parametrów jest ciśnienie oleju.
W nieremontowanym silniku, na niezmienionej pompie mam wyższe ciśnienie i to jeszcze na 5w50. Teraz trochę po ptokach, ale mogłeś go zapytać na ile spasował teraz pewnie nie będzie wiedział.

Przełamanie wskaźnika ważny punkt, jak zawyża to lipa totalna

Pozyskaj info na ile pasowane, a pęknięcie bloku też da się zlokalizować, trza rozbebeszyć, ale da się.
Rice is nice
Obrazek
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Ale jaki autogaugan? Ten na steperze czy oporowy? Ten drugi niedbale podłączony pokazuje pogodę... Manometrem gdzie było mierzone?

Dalej podtrzymuje że to nie jest złe ciśnienie dla CA, szczególnie jak kolega go dobrze zagrzał.... One mają <font class="red">nie znam ortografii brzydkiego słowa określającego męskie przyrodzenie</font> ciśnienie i tyle. Te najbardziej remontowane maja zresztą najgorsze.... :roll:
Ostatnio zmieniony ndz 09 sie, 2015 17:29 przez PiotrekŁDZ, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”