Dziwne stukanie w silniku

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Kuziemka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 19:02
Lokalizacja: Milanówek

Witam, mam problem z moim CA a mianowicie przy dodawaniu gazu coś mi stuka w silniku :( (jak stoi na wolnych obrotach to jest cisza) gdy sie już dobrze zagrzeje i jak się go pare razy wkręci na obroty, przepałuje to stukanie cichnie. I teraz pytanie brzmi co to może być? jestem jeszcze świeżakiem ale moja pierwsza myśl to panewka. Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony pt 18 wrz, 2015 18:35 przez Kuziemka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nerka
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: sob 07 paź, 2006 09:20
Lokalizacja: solec kujawski
Kontakt:

jeżeli z góry to szklanki jak z dołu to panewki jak cichnie przy dodawaniu gazu ta szklanki panewka by była głośna przy dodawaniu gazu
Kuziemka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 19:02
Lokalizacja: Milanówek

No właśnie przy dodawaniu gazu stuka a gdy już się tak porządnie rozgrzeje to przestaje (przy dodawaniu gazu ), posłuchałem i na 99% stuka na górze :) więc jak rozumiem to są to szklanki, więc teraz pytanie moje brzmi, czy można jeździć ?
Awatar użytkownika
Sykopson
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 596
Rejestracja: śr 18 wrz, 2013 20:36
Lokalizacja: Kraków

Generalnie szklanki stukają w większości CA mniej lub bardziej, zwłaszcza na zimnym silniku, ale jak mocno napierdziela to warto sie tym zająć. Generalnie często pomaga wyczyszczenie ich porządne ;)
S13 CA18DET
JapanizeD
Kuziemka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 19:02
Lokalizacja: Milanówek

Narazie bardzo mocno nie napierdzielają :) ale jednak je słychać :( niedługo się nimi zajme :) moge jeździć na stukających? czy lepiej nie ? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”