CA nie pali

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Kuziemka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 19:02
Lokalizacja: Milanówek

Witam, mam problem. Jakiś czas temu jak wracałem autostradą nissan zaczął źle palic :/ poprostu przestał pracować równo. Pierwsza myśl była taka że zalałem jakiegoś słabego paliwa wiec zalałem bardzo dobrej jakości i dalej było źle. Jak jest zimny pracuje lepiej a im cieplejszy tym gorzej co więcej jak sie go zgasi i odpali czasem pracuje równo a czsem nie. Okazało się że źle pracuje na drugim cylindrze. Wymieniłem świece, cewki, sprawdziłem ciśnienie (jest w normie). Był pomysł żę padł moduł zapłonowy więc wymieniłem go ale co ciekawe okazało się że jest gorzej. Jeszcze zastanawiam sie nad wymianą wtryskiwacza na tym drugim cylindrze, bo może jest zapchany ii jeszcze zastanawiam sie czy to nie wina kompa. Tak to nie ma już żadnych pomysłów :/ prosze o jakąkolwiek pomoc. Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki
Ostatnio zmieniony pn 18 sty, 2016 17:24 przez Kuziemka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nerka
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: sob 07 paź, 2006 09:20
Lokalizacja: solec kujawski
Kontakt:

ja bym obstawiał pompę albo zasilanie na niej ale mówisz ze ciśnienie jest ok to może przewody od cewek kostka jakaś albo sonda
Kuziemka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 19:02
Lokalizacja: Milanówek

przewody od cewek też sprawdzałem i sa okej, o jakiej sondzie mówisz?
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

jak sprawdziles ze gorzej pracuje na 2 cylindrze?

ja bym obstawial nieszczelnosc dolotu, sprawdzales to?? moze jakas guma/silikon sie przetarla albo zsunela sie podczas cisniecia autostrada?

jak sprawdziles szczelnosc dolotu to mozesz sprawdzic tak:

odpinasz wtyczke od cewki i sprawdzasz czy jest roznica w pracy, jak nie ma to sprawdzasz swiece, porownujesz je ze soba, jak bedzie mokra to najprawdopodobniej oznacza, ze cos z zaplonem nie tak, jak sucha to cos z wtryskiem,

za zaplon odpowiadaja, swiece, cewki, power transistor, ecu
za wtrysk odpowiadaja, wtryski, dropping resistor, ecu,

dodatkowo wtyczki i przewody do wszystkiego,

masa na silnik, oraz przy cewkach do kolektora dolotowego

to tak na szybko, jak cos pomylilem to mnie poprawcie albo uzupelnijcie.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Sprawdź jak chodzi z odpiętym przepływomierzem. Odepnij, odpal. Jeśli równo to szukaj nieszczelności.
Kuziemka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 19:02
Lokalizacja: Milanówek

Mozlwe jest zeby z powodu dolotu nie pracował na jednym ?
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

pytalem jak ustaliles ze nie pracuje na jednym garze??

jak jest duza nieszczelnosc to silnik nie chodzi stabilnie,
jak zrobisz tak jak napisal PiotrekŁDZ, czyli odepniesz przeplywke i odpalisz, a bedzie chodzi stabilnie to winna nieszczelnosc albo przelywka albo kable do przelywki, ze wskazaniem na nieszczelnosc.

bez przeplywki chodzi w trybie awaryjnym do 2000rpm i nie ma znaczenia dolot.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Kuziemka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 19:02
Lokalizacja: Milanówek

Jak zaczal nierowno pracowac , slychac ze nie pracuje jeden cy lider, a potem przerywal to po odpieciu 2 cewki nie bylo zmiamy. Sprawdze dolot i przeplywke. Wczesniej nie dodalem, na autostradzie nie byl mocno pilowany, rowno 120km/h i zaczal tracić.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Chodzi o to że przy nieszczelnym dolocie/innej przyczynie nierównej pracy czasem ciężko określić czy faktycznie nie chodzi na dany cylinder czy tylko tak się wydaje. PT podmieniałes, cewki też więc mało prawdopodobne żeby tu była przyczyna-nie spotkałem się żeby w CA padły wtryskiwacze, ale sprawdź czy świeca mokra na wszelki wypadek. Sama świeca rozumiem sprawdzona/podmieniona?
turbokillers
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 77
Rejestracja: wt 21 paź, 2014 18:21
Lokalizacja: Warszawa

Sprawdz zapłon na lampę i cas
Ja mu w gas a on bokiem w las
Kuziemka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 19:02
Lokalizacja: Milanówek

Jak w zeszlym roku wymieniałem turbo to zle skreciłem jedna opaske przed ic, rura byla zle spasowana, no i pracował nie rowno ale to bylo takie , powiedzmy "dygotanie", po prostu caly pracowal nie rowno, a teraz to jest tak ze pracuje i pyk stracil jeden cyl, potem znow pracuje rowno i za chwile np na minute traci zupelnie jeden cylinder, pracuje jak traktor... Stad moje pytania jesli chodzi o dolot, bo "na słuch" sa dwa inne rodzaje pracy, ten obecny i ten z zeszlego roku. Swiece sa wymienione na nowe.
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

Gdzie w warszawie masz ten samochód? podjechał bym obadać sytuacje, a i moglibyśmy przekładać sprawne rzeczy z mojego
Awatar użytkownika
nerka
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: sob 07 paź, 2006 09:20
Lokalizacja: solec kujawski
Kontakt:

kolanko od turbo dp wydechu ci sie nie popuściło
Kuziemka
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 32
Rejestracja: śr 06 lut, 2013 19:02
Lokalizacja: Milanówek

w koncu sie udało, znow pracuje jak trzeba ! :D
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

To pochwal się co był może?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”