Problem z CA. Dusi sie i dymi

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

ChudyB
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 28
Rejestracja: czw 04 lut, 2016 23:22
Lokalizacja: Poznan(okolice)

Nie miałem jeszcze okazji się przywitać wiec zrobię to tu ! :D
Miło mi goscić na forum!

...ale do rzeczy.

Jakies dwa miesiace temu w koncu udało mi się dopaść s13, niestety nie była na chodzie wymagała natychmiastowej reanimacji. Rozłożyliśmy silnik i złożyliśmy na nowych częsciach, oczywiscie panewki było walnięte. Po miesiacu udało mi się go uruchomić.
Na dzień dzisiejszy zrobiłem ponad 1000km od remontu, ale nadal coś jest nie tak.

1:Sporadycznie podczas przyspieszania na wyższych biegach (3 i w górę) przy mocniejszym dodaniu gazu nie chce się wkręcic powyżej 3 tyś, odpuszcze gaz, dodam znowu- kręci do końca.

2: Gdy kręcę go do 4-5k lub wyżej, po czym odpuszczam gazu zaczyna bardzo mocno kopcić na biało/niebiesko(czuć olej), zaczyna się to przy 3.5k kończy na ok 1.5

Dodam, że dzisiaj wymieniłem swiecie (były kompletnym syfem) i ku zdziwieniu były idealnego koloru, silnik po 1000km spalil może max 100ml oleju, płyn chłodniczy w normie.
Dzisiaj swiece zmienione na nowe NGK Platynowe(dedyk do s13), nowy przepływomierz, aparat zapłonowy, cewki, rury dolotowe, filtry i inne pierdołki. W turbo nie zauwarzyłem oleju, aparat był ustawiany przyrządem.

Jakieś pomysły co może mu dolegać?
Dreams come true!
S13 w domu :)
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Po pierwsze do witania sie jest inny temat na forum!

Po drugie zanim sie odrazu napisze pierwszy post, to nalezalo by sie zapoznac minimalnie z zasadami dzialania forum - regulamin!

Po trzecie jest temat o roznych dolegliwosciach CA:
topics11/szarpanie-vt205,555.htm
nie koniecznie wszystko musisz czytac, ale ostatnie kilka stron tematu mozesz poczytac, moze cos ci sie wyjasni.

na szybko: sprawdz napiecie na pompie paliwa i cisnienie paliwa pod obciazeniem.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ChudyB
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 28
Rejestracja: czw 04 lut, 2016 23:22
Lokalizacja: Poznan(okolice)

Tematu od ,,witania sie'' nie mogłem znaleść, wybacz zaraz nadrobię zaległosci ze wszystkim. Rano sprawdzę i dam znac co i jak.
Dreams come true!
S13 w domu :)
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ChudyB
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 28
Rejestracja: czw 04 lut, 2016 23:22
Lokalizacja: Poznan(okolice)

Dzisiaj sprawdziliśmy cisnienie, wszystko jest ok, paliwa mu nie brakuje, a nawet ma za dużo.
Często strzela z wydechu.
Udało mi się usunąć przerywanie, winny okazał się dolot który rozszczelnił się. Nadal mam problem z dymieniem, przy odpuszczaniu obrotów. Możliwe, że winny będzie katalizator, który pewnie siedzi tam od nowości? Przed remontem jadł olej jak głupi, możliwe, że się zapchał?
Dreams come true!
S13 w domu :)
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Dymienie jakiego koloru?
Rice is nice
Obrazek
ChudyB
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 28
Rejestracja: czw 04 lut, 2016 23:22
Lokalizacja: Poznan(okolice)

Przeważa niebieski kolor wiec na pewno pali olej, ale co najlepsze oleju nie bierze
Dreams come true!
S13 w domu :)
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Bierze.
turbo
pierścienie
uszczelniacze zaworowe
Miłej zabawy :D
Rice is nice
Obrazek
ChudyB
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 28
Rejestracja: czw 04 lut, 2016 23:22
Lokalizacja: Poznan(okolice)

Glowa robiona, uszczelniacze i pierścienie nowe. Robione podczas remontu, turbo suche nie rzuca olejem. I w tym problem , gdyby to było takie łatwe nie pisalbym na forum 😁 na ponad 100km dolałem 100ml oleju
Ostatnio zmieniony sob 06 lut, 2016 00:22 przez ChudyB, łącznie zmieniany 2 razy.
Dreams come true!
S13 w domu :)
Awatar użytkownika
Golec
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 374
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011 12:36
Lokalizacja: Piaseczno

Turbo nie koniecznie moze puszczac olej do dolotu, równie dobrze moze puszczać po stronie wydechu.

Na 100km 100ml oleju to jest dosc sporo. Ja po remoncie przejechalem ok 3 tys km i ani 100ml nie dolalem :D

Sprawdz zaworek odmy z tylu kolektora ssacego, on tez moze być winny dymieniu przy odpuszczaniu gazu.
ChudyB
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 28
Rejestracja: czw 04 lut, 2016 23:22
Lokalizacja: Poznan(okolice)

Okej. Rano sprawdzę i dam znać co i jak. Dziękuję Ci bardzo 😊

EDIT: W poscie wyżej zgubiłem jedno ,,0''

Na 1000km dolałem mu 100ml :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sob 06 lut, 2016 02:57 przez ChudyB, łącznie zmieniany 1 raz.
Dreams come true!
S13 w domu :)
ChudyB
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 28
Rejestracja: czw 04 lut, 2016 23:22
Lokalizacja: Poznan(okolice)

Po paru dniach wyjaśniło się. Tak jak Golec pisał, nie rzucało do dolotu a do wydechu. Przed wczoraj padło turbo, puscił biały dymek. Jutro będę wstawiał t28, mam nadzieje ze dymienie i przerywanie skończy się wraz z wymianą :)
Dreams come true!
S13 w domu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”