Ustawienie regulowanych kołek -strojenie

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Hrum
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 124
Rejestracja: ndz 12 wrz, 2010 13:55
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Siema , mam sprawę Nissan mój jest w trakcie zakładania emu i pytanie, są założone 2 walki wydechowe regulowane koła wtryski 460 i jak kolka ustawić na ile stopni , ca18det proszę o szybka odpowiedz
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Ssący troszkę przyśpieszyć, wydech jest z 4 stopnie przyśpieszony w stosunku do ssaka. Przyśpieszył bym go jeszcze z 2~4 stopni, ale nie więcej by nie wyszło więcej niż 8 stopni wcześniej niż seria.

Wydechowy nie jestem pewien, ale dla nie za dużej turbiny troszkę bym opóźnił, może z 2 stopnie, albo nic bym nie robił.
Troszkę współotwarcie zmniejszyć by ciśnienie turbo nie szło w wydech, ale nie jest to taki szybki temat.
Rusz tylko ten ssący, nie więcej niż 4 stopnie przyśpieszyć.
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
Silicone
Stały gość
Stały gość
Posty: 218
Rejestracja: czw 11 sty, 2007 14:28
Lokalizacja: Kraków/Hebdów
Kontakt:

Teoretycznie...........

Żmudna praca przed toba/stroicielem. Opcji jest mnóstwo. Zależy jakich rezultatów oczekujesz. Bez hamowni raczej się nie obejdzie...
Montaż i Strojenie DET 3, EMU, VEMS, itp...
Kraków
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Można bazować na ustawieniach co ludzie mieli i sprawdzali na hamowni. Te 8 stopni widziałem parę razy. Zabawy tak czy siak sporo będzie .
Rice is nice
Obrazek
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Jakie turbo i jaki cel? Szybkie wstawanie, czy moc maks?
Awatar użytkownika
Hrum
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 124
Rejestracja: ndz 12 wrz, 2010 13:55
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

Wiec turbina disco potato wtryski 460 i raczej wstawanie nie za późne ale moc do 350 km
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Tak jak pisał Tomek ssący przyśpieszyć, powinnien się wykres w dół przesunąć. Wydechowy też można przyśpieszyć-będą się szybciej otwierały zawory i pójdzie więcej koksu na turbinę-będzie lepiej wstawać. Tracisz za to moc maksymalną bo zmniejszasz sprawność silnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”