CA gaśnie na wolnych

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

DEJV
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: ndz 03 sty, 2016 23:50
Lokalizacja: Wieprz

Siema !
Mam problem z moim CA, nie trzymie wolnych obrotów, normalnie odpala po dodaniu gazu wkręca sie, jedzie super ale gdyby puszczę nogę z gazu gaśnie, musze go podtrzymywać. Wymieniłem silniczek krokowy i dalej to samo, CAS miałem regulowany niedawno. Jednak jak zrobię mu nieszczelność na blowoffie to trzyma obroty (wcisnę zaworek i ucieka powietrze), lekko falują ale trzyma. Wydaje mi sie ze moze to byc kwestia zepsutego BOV (jakiś noname) bo w ogóle sie nie otwiera samoczynnie podczas jazdy nawet po regulacji na tej śrubce, po prostu nie popuszcza ciśnienia podczas jazdy.
Wiecie jakie mogą byc inne przyczyna albo co mam zrobic ? :|
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

air regulator do czyszczenia i sprawdź podciśnienia wszystkie
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

- zdemontuj bov'a i zaslep otwor po nim, sprawdz czy bedzie lepiej,
- w momencie jak nie masz wolnych obrotow, zgas silnik, odepnij wtyczke od przeplywki, odpal i sprawdz czy jest lepiej i czy sie wkreca do 2000rpm bez problemu, jak tak to masz nieszczelnosc w dolocie - najprawdopodobniej przez tego bova.
- sprawdz czy nie masz pomylonych wtyczek przy krokowcu i czujniku temp. zielona ma byc do krokowca, zolta do czujnika temp,
- sprawdz czujnik temp. czy ma wskazania zgodne z serwisowka.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
PiotrekŁDZ
Prime Druciarz
Posty: 1598
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 19:47
Lokalizacja: Łódź

Odepnij przepływomierz i zobacz czy wolne obroty się ustabilizują po odpaleniu. Jeśli tak to najprawdopodobniej masz nieszczelność.
Ostatnio zmieniony czw 02 cze, 2016 10:49 przez PiotrekŁDZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

... a na nieszczelność najlepszy jest "test Kubusia" ;)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”