Rozrząd na znaki czy ilość zębów? CA18DET

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

rookie
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 11:02
Lokalizacja: Radom

Witam. Wymieniam rozrząd w swoim CA i po założeniu nowego paska na ilość zębów okazało się, że znaki się nie pokrywają. Ilości zębów między znakami wziąłem z manualna. Pasek jest taki sam. No i teraz nie wiem czy ustawić go na te znaki czy zostawić na ilość zębów. Dodam że klin na wale jest i trzyma kółko zębate sztywniutko.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Nie bąda się pokrywać co do milimetra. Wał jest w GMP na cylindrze nr1? Pamiętaj że według znaków na kole pasowym jest to lewej kreska #2, z resztą możesz zweryfikować na "pręt".

Jeśli jest wał w gmp ilość zębów pasuje pasek prawidłowy i nie naciągnięty jak sruna w gitarze to znaki powinne mieścić w obrębie jednego ząbka koła pasowego . Nie ma czegoś takiego ze pół zęba albo ząb brakuje
Rice is nice
Obrazek
rookie
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 11:02
Lokalizacja: Radom

W moim przypadku wygląda to tak, że kiedy koło zębate na wale jest ustawione idealnie na znak to wtedy koło odlotu jest przedstawione o 2 zęby do przodu, a na wydechu o 1 ząb do przodu względem znaków bo jeśli chodzi o ilość zębów to tu jest idealnie (od znaku na wale do znaku na kole wydechu 48 i od koła wydechu do koła dolotu 39)
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Mam pasek contitech i ma fabrycznie znaki naniesione które się pokrywają i są na rowkach.
Policzę ci jak ma być bo chyba źle liczysz.
Przybywa ci na pierwszej stacji (koło wydechu) jeden zab a na drugiej stacji drugi ząbek.
Policz rowki zamiast ząbków paska, wtedy powinno się pokrywać na cyfry i znaki
Rice is nice
Obrazek
rookie
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 11:02
Lokalizacja: Radom

No i tu jest problem bo ja liczyłem rowki. Najpierw policzyłem jak miałem pasek na wierzch i zaznaczyłem sobie mazakiem miejsca w których mają być znaki. Założyłem i wyszedł taki cyrk.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

dla potomnych ;)
kupujac np. pasek contitech mamy na nim oznaczone kreskami miejsca pokrywania sie rowka z oznaczonym znakiem zebem na kolach zebatych.

foto innego paska niz do ca18det z internetu:
Obrazek

no i wtedy liczac zeby miedzy tymi znakami powinno byc jak w serwisowce.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
rookie
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 11:02
Lokalizacja: Radom

Czyli mam liczyć zęby na pasku miedzy znakami a nie rowki?
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Strona EM-12 w serwisówce, masz rysunek i masz opisane 48 i 39 cogs - czyli zębów.

Albo jak sie ma watpliwosc, to dac to komus, kto juz to robil i jest tego pewny.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
rookie
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 11:02
Lokalizacja: Radom

Spokojnie, dam radę ;-) dzięki za podpowiedź.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Policzyłem, znaki wypadają na rowku paska na zębach kół. Tak jak szaman pisze liczy się zęby pomiędzy znakami(rowkami).
Między wałkami 39 ząbków, od wału do wałka wydechowego 48

Pasek to contitech ct515, ma fabrycznie pasujące znaki naniesione i wydaje się być grubszy od dayco/mitsuboshi/gates. Kosztuje trochę drożej ale po tym co u mnie przeżył jestem przekonany do niego.
Rice is nice
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”