Czujnik prędkości

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

gothic8
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 22
Rejestracja: ndz 19 lut, 2017 20:27
Lokalizacja: Kraków

Stałem się szczęśliwym posiadaczem s13 94', wszystko jest ok poza tym że nie działa prędkościomierz i kilometry się nie nabijają. Poszukuję impulsatora a z dostępnością bardzo kiepsko...ktoś coś wie na ten temat a może miał to samo ? jestem nowy na forum, jeżeli zły dział proszę o przeniesienie ;) Pozdrawiam :D
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Jestem na świeżo.
Czasem zaśniedziałe styki od wtyczek wskaźnika zespolonego, lub śruby co łączą taśmę(miekka płytka scalona) z stykami lub sama taśma zepsuta.
Obrazek
(Schemat z 240sx ale predkościomierz ma tak samo, w serwisówce do 200sx s13 EL-57)
śruby styku prędkościomierza to 4 obok siebie w okładzie rombu, sygnał częśtotliwościowy z czujnika idzie z pinów 6 i 12, dociera na 2 poziomo obok siebie śruby. Pin 24 to jak się nnie mylę prąd po przekręceniu stacyjki.

Najczęściej pada sam wskaźnik. Czujnik można prosto sprawdzić. Potrzebny multimetr co ma funkcję częśtotliwości. Można sprawdzić na podniesionych kołach, lub wyjąć czujnik+ wkrętarka. Polecam wyjąć bo skoro nowy nabytek to i tak olej ze skrzyni będzie zmieniany.

Przy obrotach na wałku czujnika na poziomie 1200~1300 obrotów na minutę czujnik daje sygnał częstotliwościowy w przedziale 320~350 Hz. Odpowiada to prędkości około 120 km/h. Wartości powiązane proporcjonalnie.

Ja sprawdziłem za jednym razem calą instalację, mialem czujnik luzem "dyndać" ale wpięty. Druga osobba kręciła wkrętarką czujnik a ja sprawdziłem czy czy sygnał dociera do wcześniej wspomnianych dwóch śrub. Wzystko docierało i przełożyłem sam wskaźnik prędkości. Licznik przebiegu został i jak narazie bangla wszystko.

Kumpel chce zimne na nowo punkty lutowania zgrzać bo licznik działał w kratkę i podejrzenie pada na zimne luty.
Rice is nice
Obrazek
gothic8
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 22
Rejestracja: ndz 19 lut, 2017 20:27
Lokalizacja: Kraków

Nie zrozumieliśmy się :D chodzi mi o impulsator, wyciągnałem go ze skrzyni i nie idzie nim nawet pół obrotu zrobić i jeszcze plastikowa zębatka jest zniszczona i już sie nie nadaje do niczego :(

https://zapodaj.net/e85f80e4db7d7.jpg.html
Ostatnio zmieniony czw 23 mar, 2017 18:58 przez gothic8, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Dobrze zrozumiałem.
Też podejrzewałem że mój jst zepsuty ale nie był mechanicznie uszkodzony tak jak twój
Kupić uzywkę i tyle, bo nowy chory hajs kosztuje.
Rice is nice
Obrazek
gothic8
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 22
Rejestracja: ndz 19 lut, 2017 20:27
Lokalizacja: Kraków

Zamierzam kupić używkę, tylko z dostepnością bardzo kiepsko, dzięki ;)

Szukałem cały dzień nigdzie nie ma :(
Ostatnio zmieniony pt 24 mar, 2017 18:17 przez gothic8, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”