Koło pasowe

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

rookie
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 11:02
Lokalizacja: Radom

Witam.
Mam uszkodzone koło pasowe na wale w CA. Jak wiadomo ciężko dostać takie w dobrym stanie więc postanowiłem je zregenerować. Koleś który spawa metale kolorowe uzupełnił ubytki mosiądzem a tokarz wytoczył. Wyglądało to rewelacyjnie, ale nie do końca. Nowy pasek zaczął się ślizgać, później następny i kolejny. Myślę że mosiądz dzięki swoim właściwościom smarującym smaruje pasek i ten zaczyna się ślizgać. Macie jakieś inne sprawdzone sposoby na takie ubytki? Pozdrawiam
Kuba.a
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 178
Rejestracja: śr 12 lis, 2014 20:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Właściwości smarne mosiądzu? Jeszcze czegoś takiego nie słyszałem. :lol:
Jak już, to niski współczynnik tarcia.

Jeśli chodzi o ubytki, to ja staczałem na swoim kole uszczerbiony pierścień w całości i zakładałem nowy spasowany z innego koła (można dorobić od zera ze stali) na wcisk standardowo wkładając obrobione koło do zamrażarki na 24h i rozgrzewając nowy pierścień zaraz przed założeniem. ;)
rookie
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 49
Rejestracja: ndz 17 lis, 2013 11:02
Lokalizacja: Radom

Może faktycznie mnie poniosło z tymi właściwościami smarnymi ale tak to sobie skojarzyłem z wykorzystywaniem mosiądzu i na łożyska ślizgowe.
Z jakiego auta wziąłeś koło na dawce?
Kuba.a
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 178
Rejestracja: śr 12 lis, 2014 20:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Szczerze? Znalazłem na złomie na którym pracowałem takie, które akurat mi spasowało. Jedynie co miało nieco większą średnicę więc musiałem kupić dłuższy pasek.
Marcin2f3
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 3
Rejestracja: czw 21 lis, 2013 16:16
Lokalizacja: Olsztyn

Nie lepiej poszukać używanego dużo tego jest przecież .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”