Trzesie sie na zimnym

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

xpl1337
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: czw 20 sie, 2015 15:43
Lokalizacja: Lodz

ca18det, jak jest calkowicie zimny po nocy to silnik strasznie sie telepie, trzesie cala buda jak by nie domagal na jeden gar, jak dodam gazu jest normalnie. po 30 sekundach-minucie ustepuje i jest juz wszystko ok, silnik rowno chodzi jak reka odjal. Kompresje sprawdzalem, cewki podmienialem, nowa masa cewek, nowe swiece, nowy cas, rozrzad jest ok, zaplon ustawiony, air regulator podmienialem, brak bledow na kompie. CO to mzoe byc?
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

odlacz czujnik temp plynu chlodzacego i sprawdz jak bedzie,
pomierz czujnik miernikiem wg serwisowki
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
xpl1337
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: czw 20 sie, 2015 15:43
Lokalizacja: Lodz

Pod odlaczeniu dalej trzesie, probowalem patent z nabijaniem temp.na zaplonie i nie ma roznicy. Auto zalewa, czuc benzyne. Czujnik mierzylem jest ok.
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

A spr czujnik temperatury na 2 piny?
xpl1337
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: czw 20 sie, 2015 15:43
Lokalizacja: Lodz

tak
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Nieszczelność dolotu/maf zepsuty
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

czy czysciles przeplywke? jesli nie to zrob to, niezaleznie czyto pomoze czy nie, powinna byc czysta.

odepnij przeplywke przed odpaleniem auta,
odpal auto i sprawdz czy do 2000 rpm dziala normalnie,
jesli tak to sprawdz szczelnosc dolotu,
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
xpl1337
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: czw 20 sie, 2015 15:43
Lokalizacja: Lodz

przeplywke czyscilem, odpinalem i bez roznicy. Z odpieta przeplywka strasznie go zalewa, az sie dlawi i nie ma sily wkrecac na obroty, nawet do tych 2 tys. Mam jeszce podejzenie na wtryski bo dosyc glosno chodza, ale mierzylem afr i jest dobry. Pod odcinka 10.9 przy wejsciu w boost 13, do 3 tys obr przy malym gazie 14.7
Ostatnio zmieniony ndz 03 gru, 2017 22:32 przez xpl1337, łącznie zmieniany 1 raz.
xpl1337
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: czw 20 sie, 2015 15:43
Lokalizacja: Lodz

https://www.youtube.com/watch?v=SWfL5bwqj2s
tak to wyglada mniej wiecej
Z podcisnieniami jest troche rzezba i moze tam lapie lewe. Jutro zaopatrze sie w plaka i bede patrzyl
Ostatnio zmieniony ndz 03 gru, 2017 23:01 przez xpl1337, łącznie zmieniany 1 raz.
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

Swiece, cewko fajki, sproboj znajsc na jakim garze nie pali po przez odlaczenie kolejno cewek,ajesli niby wszystkie sa dobra to jak masz mozliwosc to podmien power tranzistor,ewidentnie niepali na jakis gar lub slabe spalanie, swiece (wiem ze nowe to okolo 220zl ) ale na przyszlosc juz beda jakby Twoje byly dobre, pozbrawiam
xpl1337
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: czw 20 sie, 2015 15:43
Lokalizacja: Lodz

Swiece sa nowe, wiem ze nie najlepsze bo denso q16tt, wczoraj zbilem przerwe na 0.8 i bez roznicy, sprobuje wsadzic stare ngk, na starych tez sie telepal ale nie pamietam czy az w takim stopniu. Chodzi na wszystkie gary, tylko na jeden nie domaga, raczej nie do ustalenia na ktory.
Odpialem przeplywke drugi raz dla pewnosci, jest to samo, wkreca sie normalnie do tych 2tys
Ostatnio zmieniony pn 04 gru, 2017 12:34 przez xpl1337, łącznie zmieniany 1 raz.
xpl1337
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: czw 20 sie, 2015 15:43
Lokalizacja: Lodz

Podmienilem na stare swiece, jest tak samo. Wiazka cewek podmieniona, brak rezultatow. Lewego raczej nie lapie, pozatym jak by lapal lewe to by na cieplo tez kulał, a jak sie troche zagrzeje to chodzi idealnie
kazio
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 191
Rejestracja: wt 15 paź, 2013 15:40
Lokalizacja: koscierzyna

Czyzby konpresja?
xpl1337
Proszę nie bić nowego
Proszę nie bić nowego
Posty: 8
Rejestracja: czw 20 sie, 2015 15:43
Lokalizacja: Lodz

kompresja 10.8 10,5 10,4 10,4. Jutro postaram podmienic sie power transistor
A no i teraz zobaczylem ze na cieplym tez lubi wypasc zalon i strzelic w wydech na luzie
Ostatnio zmieniony pn 04 gru, 2017 22:28 przez xpl1337, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

najpierw piszesz:
xpl1337 pisze:przeplywke czyscilem, odpinalem i bez roznicy. Z odpieta przeplywka strasznie go zalewa, az sie dlawi i nie ma sily wkrecac na obroty, nawet do tych 2 tys.
a pozniej:
xpl1337 pisze:Odpialem przeplywke drugi raz dla pewnosci, jest to samo, wkreca sie normalnie do tych 2tys
chyba czegos nie zrozumialem w powyzszym?
jesli z odpieta przeplywka dziala stabilnie i wkreca sie do 2k rpm, to sprawdzilbym szczelnosc dolotu,

przeplywke nalezy odpinac na zgaszonym silniku rzecz jasna.

wazna sprawa podcisnienie do regulatora cisnienia paliwa na nowym przewodzie jak najkrotszym, najlepiej z tylu kolektora(od grodzi) podpiac.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”