Stukajace szklanki

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

turbokillers
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 77
Rejestracja: wt 21 paź, 2014 18:21
Lokalizacja: Warszawa

Witam
Potrzebuje porady mianowicie zrobilem sobie remont silnika wymienilem panewki,pierscienie pompe oliwy i olej i tu wlasnie nastal problem po wymianie oleju.Olej wlany 10w60 firmy bodajze Mannol.Teraz moje pytanie da rade uratowac te szklanki zalewajac plukanke i wymienic olej na inny? Czy od razu zmieniac szklanki?Moze ma ktos na zbyciu szklaneczki w dobrych $$$,lub moze polecic dobry zamiennik z innego samochodu pasujacy rowniez do CA.
Licza sie kazde wskazowki
Ja mu w gas a on bokiem w las
Tomek89
Postojebca
Postojebca
Posty: 1608
Rejestracja: pn 15 paź, 2007 20:04
Lokalizacja: Gm. G?ogówek(opolskie)
Kontakt:

Płukanki nic nie dają, jedynie mogą wcisnąć więcej syfu do szklanek.

Można je rozebrać i wyczyścić. Moje stukały bo były pełne syfu. Rozebrane i wyczyszczone i spokój.

Zalewaj na pierwsze 5w50, szybciej się napełnia na takim oleju i mniej napierniczają.

Zamienniki bym se darował. Są 2 typy tych szklanek, nie pamiętam kiedy przeszli na dany typ, różnią sie wnętrznościami. Takie same szklanki były w rb20/25de(t) i vg30de(t) i pasują też z ca16/18de.
Pierwszą rozebrać i złożyć to istny ból tyłka, ale kolejne już z górki.
Rice is nice
Obrazek
Awatar użytkownika
domino
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008 09:34
Lokalizacja: złotów

potwierdzam z zamiennikami szklanek... po wymianie istna symfonia na zimnym - gorzej niż było na ori
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
Awatar użytkownika
TiGRA
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1777
Rejestracja: pt 06 lip, 2007 11:17
Lokalizacja: Kórnik /k. Poznania
Kontakt:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”