Dym - biały, śmierdzący, w dziwnym momencie

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Bvlgari
Stały gość
Stały gość
Posty: 242
Rejestracja: czw 05 lis, 2009 19:51
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

w gazie :?: :lol: nigdy bym mu tego nie zrobił żeby dawać mu podtlenek LPG o poranku :lol:
no zagadka jest ale może tak jak mówi kolega Binio_ to faktycznie klima... ale pewności nie mam
Awatar użytkownika
m0rr1s
Postojebca
Postojebca
Posty: 1079
Rejestracja: wt 15 sty, 2008 20:25
Lokalizacja: od o. Rydzyka
Kontakt:

sprawdź wszystkie czujniki, zapłon itp itd... wyczyść krokowca bo może się przycina... swego czasu denerwowały mnie takie same objawy, ale samo ustąpiło.... więcej pary idzie bo po cyk zmienia mu się mieszanka, a ostatnio jest bardzo wilgotno i bardziej to widać.
Nissan will get you through times with no money better than money will get you through times with no Nissan.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bvlgari
Stały gość
Stały gość
Posty: 242
Rejestracja: czw 05 lis, 2009 19:51
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

m0rr1s, dzięki sprawdze co trzeba :o mnie to czasem " CYK" nie denerwuje tylko chodzi mi o to czy motorowania nie daje znać że jej coś dolega, bo jednak chce jeszcze troche pojeździć CA zanim SR wsadze:)
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

mozesz sprawdzic czy to klima wciskajac lekko jednoczesnie dwa przyciski do wyboru kierunku nawiewu, tak delikatnie, zeby nie bylo nic wybrane - tylko wtedy masz wylaczona klime calkowicie.
Jak dalej bedziesz mial to "cyk" to to cos innego niz klima.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
Bvlgari
Stały gość
Stały gość
Posty: 242
Rejestracja: czw 05 lis, 2009 19:51
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

troche przyspałem widze od ostatniego postu, ale za granicą byłem :) sprawdzę metodę według szaman, , co i jak dalej, poinformuje thx :mrgreen:
Awatar użytkownika
Binio_
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 4685
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 01:19
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dokładnie jak napisał szaman , by wyłączyć klime całkowicie nie moze być wciśniety zaden przycisk od wyboru miejsca nawiewu. Obstawiam to , mialem tak samo ;-)
Awatar użytkownika
Bvlgari
Stały gość
Stały gość
Posty: 242
Rejestracja: czw 05 lis, 2009 19:51
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

no i się wyjaśniło :D tak, przyczyną cykania jest klima :mrgreen: Wielkie THX dla Binio_, i szaman,
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

nie ma za co to wiedza z forum i uzytkowania :)
powodzenia z nismo :mrgreen:
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

Kurde tragednia pany!!!

nazwa tego tematu pasuje idealnie do tego co dzieje... ale mam inaczej niz wszyscy co tu coś pisali

mianowicie:

w sobote wymieniłem olej wszystko dokładnie i sumiennie zrobiłem ( zlałem ok 3l a zalałem 3,5 )
może to przypadek ale w niedziele i poniedziałek zauważyłem straszny biały dym z wydechu jak stoje w korku ... pojawia sie po nagrzaniu silnika po kilku.. sekundach .... jak troche przygazuję to puszcza BIAŁE obłoki jak przypałuje na ulicy to nie ( albo zabardzo sie ten dym rozprzestrzenia i trudno zauważyć )

jestem (początkowym) mechanikiem więc nie wyżalam sie tu bez sprawdzenia czegokolwiek a wiec :

- zdjąłem rure i adapter na t28 i luzy są jak z pudełka czyli ledwo wyczuwalny poprzeczny i brak podłużnego
- zdjąłem rure z przepustnicy i brak jakiegokolwiek oleju nawet osadu
-spradziłem węże czy nie puchną -wszystko ok
-sprawdniłem czy w pod korkiem w chłodnicy nie ma bąbelków w wodzie -wszystko ok
-cas ustawiany jakiś czas temu ,świece irydowe nówki ostatnio założyłem , przepływka czyściutka

no do h*ja wacka co to jest? az sie ludzie oglądają jak stoje w korku ... a pogoda coraz ładniejsza i chce sie jeździć...

powiedzcie czy jeśli turbo ma zajechane uszczelniacze ale te od chłodzienia wody a nie oleju to będzie miało luzy ? bo mam węże w oplocie troche za długie i ostatnio jak byłem w kanale to zauważyłem że spływ wody troche zgnieciony jest g:(\
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
kaszub
Stały gość
Stały gość
Posty: 302
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 20:17
Lokalizacja: tuskoland
Kontakt:

u mnie pluje olejem i nie mam luzow
... no mazna po wierzchy wysmarowac i tak sie wezre... GOSCIU mial racje jestem niedoro-zwojem...
ja pier..le jak ja pisze kaszub naucz mnie w koncu czytac bo to wicha co ja wyczyniam

ca18det JDM stage 2, PRESTIŻ garage
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

u mnie pluje olejem i nie mam luzow
to raczej nie z turbiny wtedy ...
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
kaszub
Stały gość
Stały gość
Posty: 302
Rejestracja: czw 26 kwie, 2007 20:17
Lokalizacja: tuskoland
Kontakt:

a skad? jest olej na lopatkach....duzo...
Ostatnio zmieniony pn 26 mar, 2012 20:08 przez kaszub, łącznie zmieniany 1 raz.
... no mazna po wierzchy wysmarowac i tak sie wezre... GOSCIU mial racje jestem niedoro-zwojem...
ja pier..le jak ja pisze kaszub naucz mnie w koncu czytac bo to wicha co ja wyczyniam

ca18det JDM stage 2, PRESTIŻ garage
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

no woda z turbiny raczej nie pojdzie bo wodny plaszcz nie jest polaczony z wirnikiem,
Obrazek

pomierz kompresje to moze cos pokazac, moze uszczelka pod glowa padnieta :/

edit: olejem moze pluc jak posypala sie polka miedzy pierscieniami i pierscienie,
olej wywala tez do dolotu z odmy jak nie ma oil catch tanka.
Ostatnio zmieniony pn 26 mar, 2012 20:13 przez szaman, łącznie zmieniany 1 raz.
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
Awatar użytkownika
SEBA200SX
-#Klubowicz
-#Klubowicz
Posty: 585
Rejestracja: śr 15 gru, 2010 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

szaman pisze:pomierz kompresje to moze cos pokazac, moze uszczelka pod glowa padnieta :/
dobra pomierze ale węże nie puchną i nie ma bąbelków...
dodam tylko że ciężko mi powiedzieć czy mi płyn wyżera bo troche cieknie mi z chłodnicy (nowa grubsza już zamówiona) no i mało jeździłem z tym fantem narazie...
" Każdego dnia , sam na sam z koncepcją , próbujemy spełnić nasze marzenia , ciężko pracując nad każdą indywidualnością i każdą urwaną sekundą , to jest nasze życie i nasza miłość , naszego ciała i duszy ..."
Awatar użytkownika
szaman
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: śr 13 sie, 2008 22:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

SEBA200SX pisze:dobra pomierze ale węże nie puchną i nie ma bąbelków...
dodam tylko że ciężko mi powiedzieć czy mi płyn wyżera bo troche cieknie mi z chłodnicy (nowa grubsza już zamówiona) no i mało jeździłem z tym fantem narazie...
jezeli cieknie ci z chlodnicy to babelkow moze nie byc widac, bo cisnienie dziurka ucieka, inaczej - moze dziura powstala od cisnienia ;)

ale to gdybanie, moze nie bedzie tak zle ;)

a tylko pomierz kompresje zgodnie z serwisowka, albo w dobrym warsztacie, bo byl raz przypadek ze kiepsko pomierzyli i nie potrzebny strach o uszczelke byl ;)
onepointeightT
--------------------------
Aby wstawić zdjęcia na forum należy(przy użyciu hostingu Zdjęcia Google):
- wrzucić fotki do zdjęcia google,
- dodać zdjęcia do wybranego albumu,
- będąc w albumie i posiadając zdjęcie na fullscreenie kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Kopiuj adres obrazu",
- na forum podczas pisania posta przy użyciu znaczników "IMG" wstawić wcześniej skopiowany link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”