dane techniczne.....

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Anonymous

kto mi powie , jaki jest stopien spreżania w sunny GTI ca 18 de, jka jest srednica tłoka i skok tłoka? :?:
Anonymous

panowie. nikt nie wie jaki jest sopień spreżania , srednica i skok tłoka w CA18DE. sunny :angered:
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Tloki sa chyba takie jak w naszym... Jak szukałem do swojego tłoków to mi mowiono ze od ca18de pasuja..... (ale chyba malo w tym jest prawdy) :|
Anonymous

średnica tłoka , tak zgadza sie ale denko tłoka nie jestem pewien .
Anonymous

stopień sprżania 10.5, skok tłoka 83,6 , średnica cylindra 83mm.
a tłok wygląda tak ( jak mi sie uda podpiąć zdjęcie), sam jestem ciekawy czy to taki sam jak w S13
Anonymous

nie jestem pewien, ale w s-13 denko jest płaskie. Pytam bo, silnik który mam w zapasie planuje przerobić na zwukły bez turba. Wiem , że zaraz mnie napadna maniacy turbin!!! ale jeżeli nie sprzedam nissana to własnie tak zrobie. Nasze silniki maja stopien sprezania 8,5 o ile sie nie myle. średnica jest taka sama(tłoka) o ile sie nie myle odprezony własnie jest przez tłoki. Rózni sie wałek rozrządu ssący. Wiec plan jest taki, wał do szlifu (dla spokojności) tłoki od 1,8 de głowica do regeneracji i może jeszcze do splanowania. No i mam w zasadzie nowy silnik, który powinien przejeździć nie jedno turbo.
Koszt takiej operacji , mysle, że gdzieś w okolicach 2,500 zł. z moją robocizną tzn demontarz i monta<font class="red">rz</font> po remoncie. Wiem , że komputer ma inne mapy itd. tą sprawe zostawiłbym Jarkowi. Oczywiście to sa tylko narazie plany....
Bardzo chciałbym , zeby ktos z was , kto ma jakas wiedze w tym temacie wypowiedział sie :lol:
Awatar użytkownika
jarkowy
Założyciel Klubu
Założyciel Klubu
Posty: 1088
Rejestracja: sob 26 lip, 2003 23:29
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Moze i tłoki wyglądają podobnie ale są na 100% inne.do DET montowae sa tłoki ze szlachetniejszych stopów i wytrzymują większe temperatury słyszałem o chustorii ze wsadzono do DET tłoki od DE i chodził właściwie "normalnie" ale szybko wypaliły się w nich dziury. Wypaliły się nie tylko dlatewgo ze gorszy materiałale dlatego ze był właśnie większy stopień sprężania.
Myślę ze konkretów możesz się dowiedzieć w klubie B12 (link jest na naszej prv) oni mają tam serwisówki prawie takie jak my i skanują pewne części i wklejają na forum.
GTR Sprzedany ale Avatara spobie zostawiam z sentymentu...

SKYRACING

OO\____/OO

602227141


Turbokiller

automatyka www.horyzont.co
pokoje gościnne nad morzem we władysławowwie www.impresja.co
600-961-666
Anonymous

malpa pisze: Pytam bo, silnik który mam w zapasie planuje przerobić na zwukły bez turba.
a ja chce odwrotnie - SUNNY COUPE TURBO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”