stukanie

Wszystko na temat silników CA

Moderator: Moderator

Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Melchior koniecznie powiedz im ze przyjechales specjalnie 150 km zeby z nimi pogadac przez 15 min. Oni sa tam zalatani na maxa i jak im powiesz tak to wezma to pod uwage :wink:

Acha co do obiawów stukania to tez mialem tak ze jak lekko dodawalem gaz to stukało jak puszczałem to stukało a jak dodawalem mocniej to nie stukało...
Awatar użytkownika
Melchior
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 130
Rejestracja: wt 09 gru, 2003 22:09
Lokalizacja: Włocławek

Fila, powiedz co było z Twoim silnikiem jak tak stukało, to był ten zapłon o którym pisaliśmy dzisjaj przed południem ?
komis
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 66
Rejestracja: czw 25 gru, 2003 20:50
Lokalizacja: KRAKÓW

ramzes w s14 po odpaleniu moze halasowac napinacz lancucha rozrzadu ,jak napompuje olej to przestaje grzechotac
200sx s14-250KM

-STREET RACERS KRAKOW-
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

Tak to był zapłon. ale poprzedni mechanik cos na maxa nakombinował z aparatem zaplonowym bo:
- zle ustawił zapłon
- jakis bolec urwał sie z aparatu zaplonowego i dorobił z drutu
- na wałku rozrzadu jest tez jakis dzyndel czy cos takiego to mu cos niepasowalo to to
urwał ( w ten sposób rozpiepszył mi wałek)
- aaaaa wymienił mi jeszcze swiece powiedział ze na platynowe (do Jacka jak pojechalem
to sie okazalo ze gówno nie platynowe i na dodatek to jeszcze nie byly do nissana)
- i oddał mi samochód mówiac ze naprawił i ze koszt 700 zł

- finał był taki ze jak z ronda wychodzilem to dalem gaz do dechy 6 tys rpm i mi samochód
zgasł nagle probowalem go odpalic i nic. Na nastepny dzien do jacka do warsztatu
pojechalem i okazalo sie ze ten bolec urwał sie i wpadł w
rozrzad :angered: :angered: :angered:

Ale to wszystko byla wina zapłonu tzn chodzi mi o to stukanie zaworów ja mialem w zakresie obrotów 2500-2800 rpm
cziko

boze Fila co ty sie masz z tymi mechaniorami to sie w głowie nie miesci nrmalnie :eek: skad ty biezesz takie masy idjotów??
Ramzes

komis pisze:ramzes w s14 po odpaleniu moze halasowac napinacz lancucha rozrzadu ,jak napompuje olej to przestaje grzechotac
Ale czy to jest normalne czy coś trzeba z tym zrobić??
Dzięki
Awatar użytkownika
Melchior
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 130
Rejestracja: wt 09 gru, 2003 22:09
Lokalizacja: Włocławek

Już wiem co stuka w moim silniku. Bałem się takiej diagnozy : panewki.
Jacek z Jutrzenki posłuchał i zawyrokował. Trudno. Teraz muszę znaleźć wał korbowy w miarę sprawny.

Przy okazji wlazłem pod suprę kameleona by zobaczyć jaki wydech jej założyli - prawdziwa rynna. Średnica 20 cm jak na moje oko. Nie jakiś 2 cale ale cali cały szereg.

A przy okazji : wał z czwartym szlifem wytrzymał 1,5 roku i 16 tyś kilometrów.
Gratulujemy wałowi, świeć Panie nad jego gładzią.
komis
Coś już wiem
Coś już wiem
Posty: 66
Rejestracja: czw 25 gru, 2003 20:50
Lokalizacja: KRAKÓW

ramzes jezeli to slychac przez 2 sekundy to jeszcze nic groznego ,ale jezeli to masz przy kazdym odpaleniu i trwa dluzej to trzeba to sprawdzic ,i lepiej nie rob przegazowek poczekaj na wolnych obrotach az ucichnie
200sx s14-250KM

-STREET RACERS KRAKOW-
Ramzes

komis pisze:ramzes jezeli to slychac przez 2 sekundy to jeszcze nic groznego ,ale jezeli to masz przy kazdym odpaleniu i trwa dluzej to trzeba to sprawdzic ,i lepiej nie rob przegazowek poczekaj na wolnych obrotach az ucichnie
to sie zdaża czasami. Nawet jak długo pochodzi to stuka dalej, troche słabiej, przestaje dopiero jak wrzuce bieg i rusze, coś zachrobocze nieprzyjemnie i już jest spokój!
Awatar użytkownika
kubus
Stały gość
Stały gość
Posty: 486
Rejestracja: czw 25 mar, 2004 08:30
Lokalizacja: GDA
Kontakt:

to nie zazdroszcze tego stukania :( hehe u mnie to samo tyle ze ja samochodu nie ruszam spod domu. Tak wala panewki ( na 99% ) ze az glowa boli no ale coz zobaczymy co z tego bedzie. pozdrawiam
Kubus
Anonymous

Witam!
Mam takie pytanie - jaki olej wlac do s13turbo '91 ze stukajacym jednym
zaworkiem hydraulicznym? 5w40 syntetyk czy 15w40 mineral? silnik ma
przejechane 100 000km, na dotarcie po naprawach byl zalany
syntetykiem, a zaworek jak stukal tak stuka i nie bardzo chce mi sie
go wymieniac. z gory dziekuje za sugestie. czy jest szansa ze po zalaniu mineralnym przestanie stukac?
pozdrawiam
locdog
Fila.
Stary Wyjadacz
Stary Wyjadacz
Posty: 614
Rejestracja: wt 29 lip, 2003 15:56
Lokalizacja: nikad
Kontakt:

nie wiem czy przestanie stukac ale bym lał 10/40 polsyntetyk mobila
ChEsTeR

Mozesz sprobowac dolac jakiegos uszlachetniasza np. xeramix jak to nie pomoze radze wymienic samoregulator nie jest to az taki wielki problem a pomoze od razu bedzie jak reka odiol
Anonymous

Hej!!! MOze ktos podpowie co moze byc przyczyna metalicznych odglosow w okolicy kolektora ssacego w granicach 3 tys obrotow i wiecej? Nigdy sie z tym nie spotkalem, a jezdze Nissanem od roku. Moja taksoweczka pochodzi z 91 roku...
ChEsTeR

Mozliwe ze panwwa poplynela albo spierdzielil sie jakis zaworek i napierdziela o tlok lub jakas blacha sie obluzowala i napierdzilela sprawdz czy dobrze jest skrzynbia dokrecona od strony kolektora ssacego ruchomy jest tylko rozrusznik tak ze szkaj stuku tam w glowicy albo panewki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki CA”